Techgame.pl
Wideokonferencja na Zoom

Zoom Media Kit

Święta poza rodzinnym gronem? Zoom śpieszy z ratunkiem i proponuje darmowe rozmowy

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Rok 2020 jest czasem wyjątkowo niesprzyjającym zacieśnianiu więzi towarzyskich i rodzinnych. Znajomych, których dawniej widywaliśmy kilka razy w miesiącu, spotykamy teraz raz na pół roku albo dłużej. Sytuację trochę ratują rozmowy online. Zo

  • Zoom oferuje darmowe rozmowy na święta

  • Z promocji można skorzystać tylko w określonych dniach

  • Popularność Zooma znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach

Zoom to jeden z najbardziej popularnych obecnie narzędzi do komunikacji online w formie wideokonferencji. Dzięki aplikacji możemy połączyć się ze stoma osobami naraz, co jest często wykorzystywane w pracy zdalnej. W czasie rozmowy możemy też na przykład udostępniać widok swojego pulpitu oraz moderować spotkanie wedle naszych potrzeb.

Darmowe rozmowy przez Zoom na święta

Tym, co jest dość niewygodne w przypadku Zooma są ograniczenia czasowe, które obowiązują wszystkich korzystających z darmowej wersji serwisu. Wciąż jest to dobra oferta, gdyż nie wydając ani złotówki możemy zrobić spotkanie dla maksymalnie 100 osób, jednak będzie ono mogło trwać tylko 40 min.

Warto jednakże wspomnieć, że gdy łączymy się z pojedynczym użytkownikiem, limity czasowe nas nie obowiązują. Zoom zmieni nieco swoją politykę w okresie świątecznym, by umożliwić wygodną komunikację rozdzielonym przez pandemię rodzinom.

Rodzinna wideokonferencja na Zoomie

O określonych dniach, grupowe spotkania na platformie Zoom nie będą w żaden sposób ograniczone czasowo. To umożliwi wszystkim korzystającym z serwisu spokojną rozmowę z rodziną, bez konieczności nerwowego zerkania na zegarek.

Twórcom aplikacji zależy na tym, by można było poczuć choć namiastkę tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia spędzanych w gronie rodzinnym, gdy okoliczności zmusiły nas do pozostania we własnych domach. Darmowe rozmowy będą jednak dostępne tylko w określonych dniach.

Kiedy rozmowy na Zoomie będą darmowe?

Ze względu na rozpiętość obrzędów świątecznych ze względu na różne religie świata, Zoom postanowił umożliwić jak największej liczbie ludzi darmowe rozmowy podczas świąt. W związku z tym określono trzy przedziały czasowe, w których będzie obowiązywała promocja:

  • 17-19 grudnia

  • 23-26 grudnia

  • 30 grudnia do 2 stycznia

Dzięki temu możliwość rodzinnych rozmów otrzymają ci, którzy będą świętować Chanukę, Boże Narodzenie, Kwanzaa (święto obchodzone w Ameryce przez diasporę afrykańską, które upamiętnia afrykańskie dziedzictwo w kulturze amerykańskiej) oraz pierwsze dni Nowego Roku.

Nowy gracz na rynku komunikacji online

Zoom od kilku miesięcy bardzo intensywnie pracuje, by stać się najchętniej używanym narzędziem pracy i wideokomunikacji online. Pandemia to idealny moment za wyjście z cienia i Zoom dobrze to wykorzystał. Dziś aplikacja stoi na równi z Microsoft Teams oraz Skype, co jeszcze rok temu było niemal niemożliwe.

W obecnych okolicznościach warto wypróbować Zooma w trakcie nadchodzących świąt. Z pewnością większość z nas ma kogoś, z kim dawno nie miał okazji się spotkać. A czyż może być lepsza okazja do odnowienia kontaktu niż święta?

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >