Techgame.pl
Busy i centrum logistyczne Amazon

press.aboutamazon.com

Amazon podpisał umowę z polską firmą. Gigant wchodzi na nasz rynek

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Kilka dni temu Amazon oficjalnie ogłosił wejście na polski rynek. Dziś otrzymujemy potwierdzenie tego stanu rzeczy. Popularna firma zajmująca się dostawami paczek poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Jeffa Bezosa. Już teraz Amazon.pl jest dostępny dla

  • Amazon oficjalnie wkracza do Polski

  • Sprzedawcy już mogą zgłaszać chęć działania za pośrednictwem serwisu

  • InPost dostarczy produkty zakupione przez Polaków na Amazonie

Amazon to ogromny sklep, o którego wejściu na polski rynek mówiło się już siedem lat temu. Od tego czasu na terenie naszego kraju powstało dziewięć centrów logistycznych tego amerykańskiego przedsiębiorstwa handlowego, a dziesiąte zostanie niebawem ukończone. Najwyższy czas, by działalność Amazona została sformalizowana.

Amazon podpisuje umowę z InPostem

Mimo braku oficjalnego polskiego sklepu Amazona, konsumenci w naszym kraju radzili sobie całkiem nieźle. Nie bez wsparcia ze strony amerykańskiej firmy. Niemiecki sklep przedsiębiorstwa otrzymał nawet tłumaczenie na język polski, by Polacy mogli bez problemu robić zakupy.

Co ciekawe, już wówczas część zamawianych produktów była wysyłana z magazynów znajdujących się na terenie Polski. Brakowało tylko oficjalnego sklepu internetowego. A ten właśnie ruszył. Przynajmniej dla sprzedawców. Klienci będą musieli jeszcze trochę poczekać.

InPost królem paczkomatów

Paczkomaty to w obecnych czasach jeden z najczęściej wybieranych sposobów dostawy przesyłki zarówno przez sprzedających, jak i kupujących. Dzięki dostawie do paczkomatu nie musimy się martwić, że nie będzie nas w domu, gdy przyjedzie kurier. Możemy odebrać dostarczoną przesyłkę w dogodnym dla nas momencie, na co zwykle mamy aż 48 godzin.

Co więcej, InPost posiada również bardzo wygodną aplikację, która pozwoli nam zdalnie otworzyć skrytkę z naszą przesyłką bez potrzeby dotykania terminala, co jest ogromną zaletą w dobie koronawirusa. Jedynym mankamentem dotyczącym paczkomatów jest fakt, że te w bardziej popularnych lokalizacjach bywają przepełnione, a wówczas paczki są dostarczane do okolicznych punktów lub oczekują w określonych godzinach w samochodzie kuriera.

Pięcioletni związek InPostu z Amazonem

Dziś InPost poinformował, że umowa z Amazonem została podpisana na okrągłe 5 lat, co jest świetną wiadomością zarówno dla obu firm, jak i dla ich klientów. Wystarczy spojrzeć na efekty współpracy InPostu z Allegro, by zrozumieć, dlaczego Amazon również zdecydował się na współpracę z polską firmą kurierską.

W dodatku InPost niedawno zaliczył bardzo udany start na giełdzie w Amsterdamie. Obecnie wartość przedsiębiorstwa sięga aż 10 miliardów euro, na które składa się 100 tysięcy paczkomatów. To naprawdę niesamowity wynik i wygląda na to, że współpraca z Amazonem tylko wzmocni pozycję InPostu na polskim rynku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Japończycy rzucili się na dostawę PS5. Sklep zamknięto pod naporem wściekłego tłumu

  • Deficyt kart graficznych zbiera żniwo. Dochód z odsprzedaży przekracza 200 mln złotych

  • Techgame Newsy. Podsumowanie tygodnia

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >