Amazon w Polsce
Źródło: amazon.pl

Amazon oficjalnie wystartował w Polsce. Niestety, troszkę się pospieszył

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Marca 2021

Nadszedł dzień, w którym Amazon oficjalnie otworzył swój polski sklep dla konsumentów. Domena amazon.pl nie przekierowuje nas już do niemieckiego sklepu giganta z kulawym tłumaczeniem na nasz język, lecz otwiera dumnie serwis stworzony specjalnie dla kraju nad Wisłą. Jednakże nie wszystko wygląda tak, jakbyśmy chcieli tego zarówno my, jak i zapewne Amazon.

  • Ruszył oficjalny polski sklep Amazona
  • Niestety serwis potrzebuje jeszcze dopracowania
  • Asortyment i ceny produktów nie są zbyt zachwycające

Starty nowych serwisów z przeróżnych branż nigdy nie należą do łatwych. Albo marka jest na tyle nieznana, że musi przygotować się na dziką walkę o miejsce na rynku, albo jest już doskonale znana i wyczekiwana (jak Amazon), ale przez to oczekiwania wobec niej są dość wygórowane. Czy Amazon podołał? Cóż… Nie do końca.

Początki polskiego sklepu Amazona

Choć Amazon rzeczywiście działa w Polsce, niestety wciąż wydaje się być… pusty. Produktów jest stosunkowo niewiele, choć dobrze maskuje to ogromna ilość kategorii. Jednakże w momencie, gdy w zakładce “Gry planszowe” znajduje się zestaw szklanek o pojemności 375 ml, zaczynasz się zastanawiać, w co też oni grają na tym Zachodzie…

Kwiatków tego typu jest zdecydowanie więcej. Tu i ówdzie brakuje na przykład grafik poszczególnych produktów.Tłumaczenie niektórych nazw woła o pomstę do nieba i od razu nasuwa skojarzenia z łamaną polszczyzną obecną zazwyczaj w translatorze Google’a. Nie byłby to jakiś wielki problem, gdyby nie fakt, że czasem trzeba przeczytać nazwę produktu kilka razy, by zrozumieć, co właściwie kupujemy. Zdjęcia w takich przypadkach bywają niezwykle pomocne. O ile akurat są…

Dostępność i ceny produktów

Choć wszystkie te niedoróbki samego serwisu nasuwają skojarzenia ze standardami, panującymi na przykład w polskiej wersji aplikacji AliExpress, są one jeszcze do przeżycia. Oczywiście Amazon to zdecydowanie wyższa liga niż sklep z Chin, jednak można mu wybaczyć kiepskie początki, gdyż możemy być pewni, że gigant pokroju firmy Jeffa Bezosa z pewnością doprowadzi swój serwis do porządku.

Sony rozdaje prezenty. Ratchet & Clank za darmo, ale trzeba się spieszyćSony rozdaje prezenty. Ratchet & Clank za darmo, ale trzeba się spieszyćCzytaj dalej

Tym, co decyduje o fakcie, że start Amazona w Polsce do najlepszych nie należy, jest po prostu asortyment sklepu. Produktów póki co jest zwyczajnie za mało. A te, które są dostępne, zazwyczaj możemy znaleźć taniej na naszym rodzimym Allegro. To z pewnością również poprawi się z biegiem czasu, ale… Cóż, po Amazonie oczekiwaliśmy jednak trochę więcej.

Wszystkie powyższe problemy, które w tej chwili nie czynią Amazona niczym więcej, niż opcji pozostającej w cieniu Allegro, są typowymi problemami wieku dziecięcego usługi. Z biegiem czasu będą poprawiane i większość z nich z pewnością zniknie zupełnie. Jednakże pierwsze dobre wrażenie jest niezwykle istotne, a tu Amazon zaliczył poważną wpadkę i trudno będzie mu teraz wyrobić sobie wśród Polaków renomę podobną tej, którą cieszy się dziś Allegro. Może nie trzeba było się tak śpieszyć, panie Bezos?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł