Bankowość mobilna
Źródło: pxhere.com

Klientów ING i Alior Banku czekają utrudnienia. W weekend przerwy techniczne

Kuba WielochKuba Wieloch
5 Lutego 2021

W najbliższy weekend (6 i 7 lutego) klientów banków czekają prace serwisowe. Oznacza to, że większość funkcji i usług mobilnych będzie w tych dniach niedostępna dla użytkowników. 

  • W dniach 6 i 7 lutego zaplanowano prace serwisowe
  • W bankach ING Bank Śląski i Alior Bank nieaktywne będą usługi internetowe i mobilne

Klientów banków czekają w ten weekend utrudnienia, ze względu na planowane prace serwisowe w dniach 6 i 7 lutego. Dostęp do wielu usług może być utrudniony lub niemożliwy. Na niedogodności muszą przygotować się użytkownicy z kontami bankowymi w ING Banku Śląskim i Alior Banku.

Utrudnienia dla klientów banków

ING Bank Śląski zapowiedział na swojej oficjalnej stronie prace techniczne. Odbędą się one w nocy z 6 (sobota), na 7 (niedziela) lutego w godzinach między 23:00 a 7:00. Z informacji widniejących na witrynie można wywnioskować, że niedostępne będą następujące usługi i funkcje Mojego ING i ING Business:

Prace techniczne w ING

  • Niemożliwa będzie aktywacja nowych kart bankowych jak i zmiana limitów transakcyjnych. Niedostępna będzie również usługa ubezpieczenia kart i nadawania kodów PIN.
  • W wymienionych wyżej godzinach klienci nie będą mogli zamówić kart płatniczych
  • Posiadacze smartfonów nie będą mieli możliwości przypisania karty do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile
  • W portfelach elektronicznych Apple Pay, Garmin Pay oraz Google Pay, niemożliwe będzie dodanie karty płatniczej
  • Podczas prac serwisowych nieaktywne będą również operacje na rachunku karty kredytowej jak i możliwość wnioskowania o pożyczkę. Dodatkowo dostęp do konta osobistego i oszczędnościowego będzie zablokowany

To jednak nie koniec utrudnień. W niedzielę 7 lutego planowane są również prace technologiczne serwisowe w godzinach 21:00 - 23:00. W związku z tym niedostępne będą następujące usługi:

Vlave przegrało sprawę o naruszenie patentu. Właściciel Steama zapłaci 4 miliony dolarów odszkodowaniaVlave przegrało sprawę o naruszenie patentu. Właściciel Steama zapłaci 4 miliony dolarów odszkodowaniaCzytaj dalej
  • Moduł Makler w systemie bankowości internetowej
  • Aplikacja ING Makler Mobile

Warto pamiętać, że podczas prac serwisowych dostępne będzie większość transakcji kartą i płatności BLIK.

W czasie prac kartę zastrzeżesz tylko na specjalnej infolinii. Możesz mieć też trudności z płatnościami kartą w internecie, które są potwierdzane 3D Secure za pomocą jednorazowego kodu SMS. - czytamy na stronie ing.pl

Prace techniczne w Alior Banku


Niedogodności dotkną również klientów Alior Banku, gdzie w nocy z soboty (6 lutego) na niedzielę (7 lutego) w godzinach 23:00 - 7:00 niedostępne będą usługi bankowości internetowej i mobilnej. Oznacza to, że wszelkie internetowe i mobilne funkcje i usługi będą w tych godzinach zablokowane.

Jak wynika z informacji na oficjalnej stronie banku, prace mogą się wydłużyć.

Niestety, bank zaplanował również przerwę w funkcjonowaniu swojego systemu inwestycyjnego. Usługa ma być niedostępna między sobotą (6 lutego) a niedzielą (7 lutego) w godzinach 8:00 - 20:00.

Warto jednak nadmienić, że w godzinach przerw technicznych, klienci nadal będą mogli płacić kartą oraz wypłacać pieniądze z bankomatów.


źródła: ing.pl, aliorbank.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł