JT testuje grappling gun
Źródło: youtube.com/Built IRL/kadr z filmu

Linka z hakiem z Batmana w prawdziwym świecie. Fan stworzył ją w rok

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
1 Stycznia 2021

Czy kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu supermocy, by niczym Spider-Man przemierzać miasto, huśtając się na pajęczych sieciach? Albo poruszać się z nadludzką prędkością jak Flash? Chyba niemal każdy z nas o tym marzył. Jednakże pewien fan Batmana poszedł o krok dalej i stworzył wyrzutnię linki z hakiem, dzięki której może unieść się kilka metrów nad ziemię.

  • Powstała wyrzutnia linki z hakiem wzorowana na technologii Batmana
  • Nagranie tworzenia sprzętu i jego testów są dostępne na YouTube
  • Twórca testował swój wynalazek w parku trampolin

Na pomysł stworzenia gadżetu, który pozwalał Batmanowi dostawać się na duże wysokości, wpadło już w przeszłości kilka osób. Dotąd niestety nie udało się uzyskać urządzenia, które pozwalałoby na bezpieczne przeniesienie człowieka w powietrzu w taki sposób. Zmieniło się to za sprawą twórcy najnowszego pistoletu z hakiem.

Linka z hakiem Batmana w rzeczywistości

JT, bo tak nazywa się twórca gadżetu człowieka-nietoperza, pracował nad urządzeniem przez okrągły rok. Po tym czasie faktycznie udało mu się stworzyć przymocowywaną do ręki wyrzutnię, która z dużą siłą wystrzeliwuje linkę zakończoną hakiem. JT nagrywał swoje poczynania podczas tworzenia i testów urządzenia. Efekt jest imponujący.

Urządzenie zasilane jest potężnymi bateriami przymocowanymi z boku. Dzięki silnikowi o mocy 10000 W jest w stanie z dużą prędkością wystrzelić hak, który umożliwi użytkownikowi zaczepienie liny na przykład na konarze drzewa lub dogodnym elemencie infrastruktury.

Sterowanie urządzeniem

Po wystrzeleniu haka i udanym zaczepieniu go w zamierzonym miejscu można przejść do fazy lotu. Pod kciukiem osoby dzierżącej urządzenie znajduje się analogowe koło, które pozwala sterować wybieraniem i luzowaniem linki. Dzięki temu JT jest w stanie podciągnąć się w powietrze, zawisnąć na dowolnej wysokości oraz wrócić na ziemię.

Netflix stworzy serial na podstawie The Elder Scrolls? Najnowsze plotki zaskakująNetflix stworzy serial na podstawie The Elder Scrolls? Najnowsze plotki zaskakująCzytaj dalej

Młody wynalazca znalazł idealne miejsce do bezpiecznego testowania swojego urządzenia. Był to park trampolin z modułem ścian wspinaczkowych. Dzięki uprzejmości obiektu i pomocy jego obsługi JT mógł testować działanie swojej linki z hakiem w bezpiecznych warunkach, pod okiem profesjonalnych trenerów wspinaczki i akrobatyki.

Batman na trampolinie

Trzeba przyznać, że dzieci bawiące się owego dnia na trampolinach miały ogromną uciechę. Podczas nagrania wyczynów JT, wystrzeliwującego efektownie w górę i lądującego po chwili z gracją na wielkiej poduszce, słychać okrzyki zachwytu młodych fanów superbohaterów. JT był zgodnie okrzykiwany Prawdziwym Spider-Manem.

Trzeba przyznać, że takie urządzenie to spełnienie dziecięcych marzeń. Niestety ma ono swoje wady. W końcu podczas powietrznych akrobacji ciężar całego ciała jest podtrzymywany przez jedną rękę. Choć podczas nagrań JT nie zdradza oznak bólu, to jednak patrzenie na szarpnięcia, jakie znosi jego ramię, sprawiają, że nietrudno sobie wyobrazić wysiłek, który musi wkładać podczas używania swojego gadżetu.

Kolejny projekt współczesnego Batmana

Jak zapowiada JT, wyrzutnia linki z hakiem to dopiero początek. Chłopak pracuje również nad wyrzutniami pajęczej sieci, którymi posługiwał się Peter Parker. Choć wydaje się to jeszcze bardziej niewiarygodne niż urządzenie Batmana, jeśli ktokolwiek ma szansę stworzyć coś takiego, to właśnie JT.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł