Techgame.pl
JT testuje grappling gun

youtube.com/Built IRL/kadr z filmu

Linka z hakiem z Batmana w prawdziwym świecie. Fan stworzył ją w rok

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu supermocy, by niczym Spider-Man przemierzać miasto, huśtając się na pajęczych sieciach? Albo poruszać się z nadludzką prędkością jak Flash? Chyba niemal każdy z nas o tym marzył. Jednakże pewien fan Batmana poszed

  • Powstała wyrzutnia linki z hakiem wzorowana na technologii Batmana

  • Nagranie tworzenia sprzętu i jego testów są dostępne na YouTube

  • Twórca testował swój wynalazek w parku trampolin

Na pomysł stworzenia gadżetu, który pozwalał Batmanowi dostawać się na duże wysokości, wpadło już w przeszłości kilka osób. Dotąd niestety nie udało się uzyskać urządzenia, które pozwalałoby na bezpieczne przeniesienie człowieka w powietrzu w taki sposób. Zmieniło się to za sprawą twórcy najnowszego pistoletu z hakiem.

Linka z hakiem Batmana w rzeczywistości

JT, bo tak nazywa się twórca gadżetu człowieka-nietoperza, pracował nad urządzeniem przez okrągły rok. Po tym czasie faktycznie udało mu się stworzyć przymocowywaną do ręki wyrzutnię, która z dużą siłą wystrzeliwuje linkę zakończoną hakiem. JT nagrywał swoje poczynania podczas tworzenia i testów urządzenia. Efekt jest imponujący.

Urządzenie zasilane jest potężnymi bateriami przymocowanymi z boku. Dzięki silnikowi o mocy 10000 W jest w stanie z dużą prędkością wystrzelić hak, który umożliwi użytkownikowi zaczepienie liny na przykład na konarze drzewa lub dogodnym elemencie infrastruktury.

Sterowanie urządzeniem

Po wystrzeleniu haka i udanym zaczepieniu go w zamierzonym miejscu można przejść do fazy lotu. Pod kciukiem osoby dzierżącej urządzenie znajduje się analogowe koło, które pozwala sterować wybieraniem i luzowaniem linki. Dzięki temu JT jest w stanie podciągnąć się w powietrze, zawisnąć na dowolnej wysokości oraz wrócić na ziemię.

Młody wynalazca znalazł idealne miejsce do bezpiecznego testowania swojego urządzenia. Był to park trampolin z modułem ścian wspinaczkowych. Dzięki uprzejmości obiektu i pomocy jego obsługi JT mógł testować działanie swojej linki z hakiem w bezpiecznych warunkach, pod okiem profesjonalnych trenerów wspinaczki i akrobatyki.

Batman na trampolinie

Trzeba przyznać, że dzieci bawiące się owego dnia na trampolinach miały ogromną uciechę. Podczas nagrania wyczynów JT, wystrzeliwującego efektownie w górę i lądującego po chwili z gracją na wielkiej poduszce, słychać okrzyki zachwytu młodych fanów superbohaterów. JT był zgodnie okrzykiwany Prawdziwym Spider-Manem.

Trzeba przyznać, że takie urządzenie to spełnienie dziecięcych marzeń. Niestety ma ono swoje wady. W końcu podczas powietrznych akrobacji ciężar całego ciała jest podtrzymywany przez jedną rękę. Choć podczas nagrań JT nie zdradza oznak bólu, to jednak patrzenie na szarpnięcia, jakie znosi jego ramię, sprawiają, że nietrudno sobie wyobrazić wysiłek, który musi wkładać podczas używania swojego gadżetu. 

Kolejny projekt współczesnego Batmana

Jak zapowiada JT, wyrzutnia linki z hakiem to dopiero początek. Chłopak pracuje również nad wyrzutniami pajęczej sieci, którymi posługiwał się Peter Parker. Choć wydaje się to jeszcze bardziej niewiarygodne niż urządzenie Batmana, jeśli ktokolwiek ma szansę stworzyć coś takiego, to właśnie JT.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >