Techgame.pl
Black Desert bohater na koniu

igdb.com

Do zgarnięcia darmowa gra na Steam. Valve rozdaje świetne MMO

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Rzadko zdarza się, żeby Valve rozdawało cokolwiek za darmo, ale jak już się to dzieje, to nie przebiera w środkach. Już teraz można odebrać świetne MMORPG autorstwa studia Pearl Abyss, które przeniesie nas do magicznego świata w klimacie high fanta

  • Steam rozdaje Black Desert za darmo

  • Koreańskie MMO jest jedną z ciekawszych pozycji w swoim gatunku

  • Tytuł można odebrać do 10 marca 2021 roku

Z rozdawnictwem darmowych gier kojarzy się przede wszystkim platforma Epic Games, która co tydzień raczy swoich użytkowników przynajmniej jednym darmowym tytułem. Tym razem to Steam postanowił wyciągnąć do graczy rękę z bezpłatnym tytułem. Czyżby Valve musiało zacząć ostrzej walczyć o klienta?

Black Desert za darmo na Steam

W ramach promocji możemy sobie za darmo przypisać na stałe do naszego konta Steam grę Black Desert - świetne koreańskie MMORPG, które zasłynęło na cały świat, gdy zadebiutowało pod koniec 2014 roku. Wówczas było regularnie wymieniane jako najpiękniejsze MMO na rynku. I trudno się z tym nie zgodzić - Black Desert rzeczywiście cechuje oprawa wizualna niespotykana w tym gatunku gier.

Choć początki nie były łatwe, gdyż gra studia Pearl Abyss zmagała się z typowymi problemami wieku dziecięcego, jak nawałnica botów na serwerach czy problemy z balansem, by uniknąć modelu pay-to-win, po tych kilku latach od premiery jest naprawdę dobrym MMO. Początkowo dostępne jedynie na PC, Black Desert doczekało się również portów na PS4 i Xbox One w 2019 roku.

Nietypowe MMO

Choć sama idea gry nie odbiega od standardu gier MMO - farmienie doświadczenia na hordach potworów, organizowane ataki na potężnych bossów, w których udział brało wielu graczy, system craftingu i tak dalej. Jednakże tym, co wyróżnia Black Desert spośród innych MMO jest mocno zręcznościowy system walki.

Dzięki niemu, potyczki wymagają od gracza faktycznych umiejętności i refleksu, co rzadko zdarza się w MMO, bazujących zazwyczaj jedynie na statystykach postaci i aktywowanych pojedynczymi klawiszami ruchach specjalnych. Dzięki temu rozgrywka jest znacznie bardziej angażująca i daje niesamowitą satysfakcję po wykonaniu efektownych kombosów.

Steam zacznie rozdawać gry?

Black Desert możemy za darmo przypisać do naszego konta Steam na stałe, nie jest to więc darmowy okres testowy gry, po którego zakończeniu będziemy musieli zapłacić, by móc dalej cieszyć się tytułem. To rzadki przypadek, kiedy Steam faktycznie daje coś za darmo. Być może niezwykle hojne rozdawnictwo Epic Games zmusiło Valve do podjęcia takich kroków?

Tego zapewne się nie dowiemy. Czy będzie takich akcji więcej? To również pozostaje niewiadomą. Póki co możemy jednak cieszyć się prezentem w postaci Black Desert, które można odebrać do 10 marca bieżącego roku. Warto pamiętać, że gra jest również dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >