Techgame.pl
Lord of The Fallen 2 - logo

City Interactive

Seria Sniper Ghost Warrior sprzedała się świetnie. Lords of the Fallen 2 ma być największą grą City Interactive

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Po wielu miesiącach milczenia, w końcu poznaliśmy kolejne wieści z obozu City Interactive. Wiemy, że seria Sniper Ghost Warrior sprzedała się świetnie, szczególnie jeżeli chodzi o najnowszą część Contracts. Z Lords of the Fallen 2 ma być największą

  • Seria Sniper Ghost Warrior sprzedała się w liczbie 11 milionów egzemplarzy

  • Najnowsza część serii o podtytule Contracts została najlepiej odebrana przez recenzentów i graczy

  • City Interactive aktualnie skupia się na tworzeniu Lords of the Fallen 2

City Interactive co prawda nie może świętować tak olbrzymiego sukcesu sprzedażowego jak choćby CD Projekt RED, jednak spółka wciąż ma powody do zadowolenia. Wiele zawdzięczają Sniper Ghost Warrior Contracts. 

City Interactive to już nie trzecia liga

Polskie studio City Interactive znane jest od wielu lat, jednak niekoniecznie tak, jak sami mogliby tego chcieć. Wszystko przez to, że lata temu firma trudniła się przede wszystkim wydawaniem i tworzeniem bardzo budżetowych gier, które zazwyczaj dawało się znaleźć w promocyjnym koszu w supermarkecie.

Z czasem jednak przyszła nowa fala gier elektronicznych, gdy to branża zrozumiała, że nawet niezależni twórcy indie mogą świętować sukcesy o ile tylko stworzą ciekawą grę. Wtedy też budżetowe, tanie pozycje, przestały mieć znaczenie, a CI musiało zmienić front. 

Pierwsze produkcje od rodzimego studia, które miały je wynieść na piedestał twórców segmentu AAA to Sniper Ghost Warrior i Lords of the Fallen. W obydwu jednak dało się wyczuć ducha dawnych budżetówek i, niestety, ambitne plany spełzły na niczym. No, może to i lepiej. 

City Interactive mierzy wysoko

Dlaczego "lepiej"? Otóż dlatego, że postawienie na mniejsze, bardziej dopracowane pozycje takie jak Sniper Ghost Warrior Contracts okazało się strzałem w dziesiątkę. Gra może pochwalić się najlepszymi ocenami spośród wszystkich części serii, a niedawno informowano, że w ciągu czternastu miesięcy rozeszła się w jednym milionie egzemplarzy!

Oznacza to, że cała seria wyprzedała się w liczbie 11 milionów sztuk, co bardzo cieszy szefostwo CI. Należy przy tym pamiętać, że druga część podcyklu Contracts ma pojawić się na rynku w marcu 2022 roku. Co ciekawe, to niejedyna pozycja, jaką szykuje dla nas City Interactive. 

Wciąż powstaje także kolejna część Lords of the Fallen, czyli rodzimej odpowiedzi na zainteresowanie gatunkiem soulslike. Pierwsza część, choć jak najbardziej w porządku, nie okazała się jednak tym, co miałoby pokazać, że CI przeszło na znacznie wyższy poziom. Nie przeszkodziło to jednak jej rozejść się w liczbie 3 milionów egzemplarzy. 

Lords of the Fallen 2 w przyszłym roku

Lords of the Fallen 2' to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku - informuje prezes Marek Tymiński (za cdaction.pl).

Oznacza to, że mimo wielu problemów po drodze, druga część wciąż powstaje i ma być największą pozycją w dorobku CI. Jest to śmiałe stwierdzenie, zwłaszcza, że taki Sniper Ghost Warrior 3 i tak jest duża grą z pełnym otwartym światem, pojazdami i pewnego rodzaju nieliniowością. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >