Gothic II Dzieje Khorinis
Źródło: https://dziejekhorinis.org/

Twórcy modyfikacji Gothic II Dzieje Khorinis wyjaśniają stan produkcji. Prace potrwają dłużej

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Stycznia 2021

Twórcy moda Gothic II Dzieje Khorinis opublikowali nowe wideo. Wyjaśniają w nim aktualny stan produkcji. Okazuje się, że pandemia koronawirusa dała się we znaki wszystkim, więc prace nieco się przedłużą.

  • Twórcy moda Dzieje Khorinis wyjaśniają obsuwę
  • Problemy z pracami zostały spowodowane przez pandemię koronawirusa
  • Mimo wszystko prace idą w dobrym kierunku i zawartość wciąż jest wzbogacana o nowe rzeczy

Wielu fanów Gothica (a tych raczej w naszym kraju nie brakuje) wyczekuje od dłuższego czasu kolejnych wieści o modyfikacji do drugiej części uwielbianej serii. Jej twórcy podzielili się nimi w nowym filmie.

Ambitny mod to w zasadzie osobna gra

Nie do dziś wiadomo, że moderzy to nierzadko cudotwórcy, którzy regularnie wzbogacają uwielbiane przez siebie pozycje o nowe elementy, dodatkową zawartość, ulepszenia graficzne czy nawet zwykłe poprawki stabilności do samej gry. Wystarczy tylko wspomnieć o przykładzie Skyrima.

Gra, która zadebiutowała już praktycznie wszędzie, wciąż jest żywa, a fani mogą cały czas korzystać z wielu nowości. Te do produkcji trafiają właśnie dzięki modderom, którzy nie ustają, aby Skyrima uczynić piękniejszym, przystępniejszym, nowocześniejszym czy po prostu bogatszym w zawartość.

Gothic to inna znana i uwielbiana w naszym kraju gra, która aż prosi się o dalsze wspieranie. Polscy modderzy już od dłuższego czasu nie ustają w wysiłkach, aby dokończyć prace nad niezwykle ambitnie zapowiadającą się modyfikacją o nazwie Dzieje Khorinis.

Nintendo ustaliło najniższą cenę za gry na Switcha. Chce uniknąć śmietnika rodem ze SteamNintendo ustaliło najniższą cenę za gry na Switcha. Chce uniknąć śmietnika rodem ze SteamCzytaj dalej

Czym są Dzieje Khorinis?

Twórcy modyfikacji tak naprawdę tworzą jednak kompletnie osobną przygodę. Przypomina to nieco sytuację (o której niedawno pisaliśmy) związanej z obfitym w zawartość modem do Fallout: New Vegas. Dzieje Khorinis mają zaprezentować nam zupełnie nową historię podzieloną na dwa epizody.

W grze będziemy mieli okazję wcielić się w Larsa, którego życie drastycznie zmienia się za sprawą tajemniczej intrygi. Gracz będzie miał możliwość dołączenia do jednej z wpływowych frakcji – strażników miejskich lub najemników na usługach gildii kupieckiej - przy czym niejednokrotnie będzie decydował o losie swoim i swoich wrogów. Podczas rozgrywki spotkamy wiele postaci z uniwersum Gothica i poznamy ich historię jeszcze sprzed czasów powstania bariery - głosi zapowiedź na stronie moda.

Problem w tym, że autorzy moda milczeli przez dłuższy czas. Sam dodatek miał ukazać się pod koniec ubiegłego roku, jednak tak się nie stało. W najnowszym wideo deweloperzy przepraszają za obsuwę i wyjaśniają w jakim stanie aktualnie jest produkcja.

Koronawirus dał się wszystkim we znaki

Twórcy serdecznie przepraszają za obsuwy, które w znacznym stopniu wyniknęły z pandemii COVID-19. Okazuje się, że sytuacja na świecie zmusiła część deweloperów do wstrzymania prac. Wszystko dlatego, że mod ma być darmową produkcją, więc tworzony jest przez fanów, którzy również mają na co dzień swoją pracę czy rodzinę.

Część twórców musiała więc na ten trudny czas trwać przy bliskich. Pojawiły się też problemy z nagrywaniem kwestii dubbingowych (bo, jak warto wskazać, gra będzie w pełni udźwiękowiona), gdyż część obsady nie miała warunków do zdalnego nagrania swoich kwestii. Jeżeli jednak niedługo nic się w tej kwestii nie zmieni, będą musieli zwrócić się w stronę trybu zdalno-studyjnego.

Twórcy jednak uspokajają, że prace wciąż trwały, nawet jeżeli spowolnione. Sam mod zyskał nowe questy, modele postaci i tekstury, a teraz skupiono się na dodawaniu zawartości do ostatniej części modyfikacji.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł