Techgame.pl
R.P.G. jedna z postaci bijatyki Coreupt

youtube.com/RogueGamesInc/kadr z filmu

Kolejne fragmenty rozgrywki z Coreupt. Nowa bijatyka ma być free-to-play

13 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Osobom, którym przejadły się ostatnie odsłony najpopularniejszych bijatyk mogą z ciekawością przyglądać się Coreupt. Gra przygotowywana jest na Unreal Engine 4 i trafi na najnowsze urządzenia gamingowe. Twórcy co jakiś czas prezentują możliw

  • Coreupt spróbuje zawojować dobrze obsadzony gatunek

  • Gra robiona jest z myślą o PC i nowej generacji konsol

  • Argumentem przemawiającym za pretendentem ma być model F2P

  • Na razie nie zanosi się, by gra miała potężną konkurencję wśród nowości, ale trwają prace nad innymi ciekawymi projektami

Rynek bijatyk pełen jest marek o ugruntowanej już pozycji. Coreupt stanie więc w szranki z takimi sławami jak Mortal Kombat 11, Tekken 7, SoulCalibur VI, Injustice 2.

Podbić tłoczną od dobra niszę

Mortal Kombat, Tekken, SoulCalibur i Street Fighter to istna śmietanka gatunku. Fani popkultury otrzymali ponadto gry bazujące na kultowych licencjach. Swoje mordobicia dostały DragonBall, Power Rangers, Marvel, DC, Pokemony. Lubiane postacie zrzesza też wydane w 2019 roku Jump Force.

Wydaje się to być jednak przyzwoity moment na poszukanie sobie miejsca wśród branżowych gigantów, na zasadzie jak nie teraz, to kiedy. MK 11 wyszedł w 2019 roku, w 2020 doczekując się wydania Ultimate, zawierającego DLC. Wiele z głośnych tytułów wyszło jeszcze dawniej.

Bijatyki to segment, w którym gracz stara się opanować mechaniki do perfekcji, a potem przenieść to na rywalizację z innymi, zatem jest to czasochłonny proces. Każdy tytuł czymś się różni, więc przepisu na sukces trzeba szukać na nowo. Niemniej fani tej formy elektronicznej rozrywki nie mieliby pewnie nic przeciwko nieco większej częstotliwości ukazywania się wartościowych nowości.

Wstrzelić się w zapotrzebowania spróbują ludzie z Rogue Games. Dlaczego w ogóle media i gracze są zainteresowani projektem na tym etapie? Jest to pierwszy przedstawiciel gatunku przygotowywany z myślą o sprzętach nowej generacji. Coreupt ma się pojawić na PC, XSX i PS5.

Kolejną ciekawostką i potencjalnie sporą zaletą jest planowany model F2P. O ile mikropłatności nie zrujnują mechaniki, to wielu przynajmniej skusi się, by wypróbować grę.

Na najnowszych materiałach wideo reżyser Coreupt Jesse Wright zademonstrował kilka ruchów bohaterów. Widzimy między innymi Winry, która ma szczególnie przypaść do gustu osobom preferującym wycofanie się i czekanie na odpowiedni moment na wyprowadzenie zabójczej kontry. Postać potrafi łączyć kombosy z będącymi ich następstwem dystansowymi atakami specjalnymi.

Pozostaje cierpliwie czekać na kolejne efekty prac. Nie ujawniono jeszcze, kiedy można spodziewać się premiery. Zakłada się, że twórcy powinni zintensyfikować wysiłki, póki na rynku panuje względny przestój. Niebawem kolejni ochotnicy nomen omen zawalczą o uwagę konsumentów i może być trudnej o utrzymanie się na rynku bijatyk.

Przyszła konkurencja dla Coreupt

Nad swoją propozycją z gatunku okładania się czym popadnie, pracują też twórcy z Riotu. Project L został zapowiedziany przy okazji dziesięciolecia League of Legends, ale w ostatnim czasie nie otrzymaliśmy aktualizacji o postępach. Wszystko, co wiemy, pochodzi właśnie z czasu, gdy ujawniono kryptonim gry.

Na stronie studia wciąż jednak widnieją aktywne ogłoszenia o pracę. Firma poszukuje w kontekście nienazwanego oficjalnie projektu: artysty technicznego, starszego artysty VFX oraz analityka biznesowego. Wody w usta nabrali też obecni pracownicy. Tom Cannon zaangażowany w przygotowanie Projektu L, przed tygodniem na swoim Twitterze ostudził zapędy ciekawskich: Tak dla waszej wiadomości. Nie odpowiadam na prośby o informacje na temat Project L. Na ten moment głowy w piasek i cisza radiowa.

Swoją grę na tym poletku robią także Polacy. W Hellish Quart zmierzymy się w realistycznych walkach na szable, a w zespole deweloperskim znajdziemy między innymi twórcę animacji z Wiedźmina 3. Przedsięwzięcie jest ambitne i ma wiernie odzwierciedlać dawne realia. Skorzystano nawet z prawdziwych oręży nowożytnej Polski oraz technologii motion capture. Poza polską husarią wybrać będzie można między innymi francuskich muszkieterów czy też tatarów.

Rodzima produkcja ma trafić do early access na Steamie już 16 lutego bieżącego roku. Aktualnie można wypróbować demo gry.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >