Techgame.pl
Cyberpunk 2077 z modyfikacją a la Borderlands

DPJ/wideo/https://youtu.be/22w7WIArdT8

Cyberpunk 2077 dostał moda w stylu Borderlands. Komiksowa grafika wygląda zaskakująco dobrze

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Niedługo po premierze Cyberpunk 2077 doczekał się zaskakująco pokaźnej liczby modów. Jeden z nich zdecydowanie się wyróżnia, gdyż zmienia styl graficzny gry na zupełnie inny, przypominający komiksowe Borderlands.

  • Stworzono modyfikację do Cyberpunka 2077 dodającą cel-shading

  • Gra wygląda zaskakująco dobrze w stylu Borderlands

  • Pojawia się coraz więcej modów, w tym usprawniające płynność i poprawiające bugi

Cyberpunk 2077 jak Borderlands? Proszę bardzo! Nieocenieni modderzy dostarczyli naprawdę ciekawie prezentujący się mod. Oczywiście cała gama modyfikacji jest znacznie bardziej obszerna i nie chodzi tu wyłącznie o "kosmetyczne" zmiany. 

Cyberpunk 2077 z grafiką rodem z Borderlands

Gra od Gearbox Software zasłynęła przede wszystkim trzema rzeczami - humorem, pierwszym tak naprawdę udanym połączeniem strzelanki FPP z grami pokroju Diablo (co ostatecznie doprowadziło do powstania gatunku looter shooterów) i naprawdę wyjątkowym stylem graficznym przywodzącym na myśl komiksy. 

Dzisiaj mało które studio decyduje się na użycie technologii cel-shadingu, czyli techniki renderowania grafiki tak, aby ta sprawiała wrażenie narysowanej (jak żywcem wyjętej choćby z komiksu), a w sumie szkoda, bo takie produkcje jak właśnie Borderlands pozostaną "świeże" na długie lata właśnie dzięki temu specyficznemu stylowi graficznemu. 

Cyberpunk 2077 jest jednak od cel-shadingu daleki tak, jak tylko może - w końcu gra, zdaniem Digital Foundry, uzyskała status produkcji z najładniejszą grafiką 2020 roku, w czym duża zasługę odgrywa bezbłędna architektura Night City, realistyczna grafika i chyba jedyne tak dopracowane wykorzystanie technologii RTX, w tym ray tracing. Ale...

Mody załatwią wszystko!

Okazuje się, po raz kolejny, że twórcy modyfikacji do gier są w stanie dokonać naprawdę wielu wspaniałych rzeczy. Jedna z niedawno opublikowanych modyfikacji dotyczy właśnie konwersji grafiki Cyberpunka 2077 na cel-shading, a całość dość mocno przypomina kultowe Borderlands. 

Autor modyfikacji "Borderlandfy2077" skorzystał z ze swoich wcześniejszych dokonań przy okazji moda "SuperVision" i podkręcił grafikę uzyskując efekt kreskówkowej kreski. Całość wygląda dość ciekawie i, jak zaznacza sam autor na stronie moda, nieznacząco przekłada się na samą płynność produkcji. 

Musimy przyznać, że sam pomysł brzmi ciekawie i w niektórych miejscach gra wygląda bardziej jak XII od Ubisoftu niż Borderlands, jednak bardziej szczegółowe lokacje mogą nieco przyprawić o zawrót głowy. W końcu w CDPR nikt nie projektował tej gry tak, aby dało się ją dostosować do innego stylu wizualnego. 

Modyfikacji do Cyberpunka 2077 jest pełno

Oczywiście wspomniane wyżej Borderlandfy2077 nie jest jedyną wartą uwagi modyfikacją, a fanom już teraz udało się uzyskać widok z perspektywy trzeciej osoby, jednak raczej nie da się tak za bardzo grać. Mimo wszystko wysiłki społeczności na dodaniu kolejnych funkcji czy poprawieniu już istniejących nie maleją.

Co ciekawe, wielu modderów skupia się także na poprawie samej gry - znajdziemy choćby ulepszenie płynności przy wykorzystaniu technologii RTX, jeden z największych modów z całą gamą poprawek i ulepszeń Cyber Engine, ulepszone prowadzenie pojazdów, fantastyczny "reshade" czy usprawnienie niezwykle kulejącego AI

Oczywiście najlepiej samemu udać się na stronę Nexus Mods i znaleźć coś dla siebie, być może niektóre z modów zagwarantują nam płynniejszą zabawę. Inna sprawa, że CDPR wciąż pracuje nad kolejnymi patchami, które mogą potencjalnie spowodować, że niektóre mody po prostu przestaną działać, a my będziemy musieli czekać na ich aktualniejsze wersje. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >