Techgame.pl
Cyberpunk 2077 - aktualizacja 1.1

cyberpunk.net

Pierwsza duża aktualizacja dla Cyberpunk 2077. Co zostało poprawione?

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Właśnie pojawiła się pierwsza pełnoprawna aktualizacja dla Cyberpunka 2077. A w niej naprawdę sporo zmian. Całość waży 1.1 GB i dostępne jest zarówno dla graczy PC, jak i Xbox'a oraz PlayStation.

  • Pojawiła się pierwsza duża aktualizacja dla Cyberpunka 2077

  • Łatkę można już pobierać na PC, Xbox'ie i konsolach PlayStation oraz na Stadii

  • Aktualizacja na PC waży 1.1 GB

  • Doczekaliśmy się m.in. poprawy stabilności i "odgubowania" zadań

Cyberpunk 2077 łatwego startu nie miał, to pewne. Z czasem jednak CD Projekt RED zaczęło wypuszczać hotfixy, które dość widocznie przełożyły się na zmniejszenie liczby bugów i poprawę problemów ze stabilnością. Pierwsze aktualizacja "z prawdziwego zdarzenia" powinna okazać się tu czymś bardziej istotnym, prawda?

Cyberpunk 2077 oraz wielki plan naprawy gry

Jak bardzo wyboisty był start gry - każdy wie i każdy o nim słyszał. Nawet osoby niezwiązane bezpośrednio z branżą gier wideo, gdyż sytuacja polskiej gry odbiła się szerokim echem w zasadzie wszędzie. Nie dziwi więc decyzja deweloperów, którzy w oficjalnym filmiku z przeprosinami opowiadają o planach na naprawę produkcji oraz o jej przyszłym wsparciu. 

We wspomnianym filmiku twórcy gry, studio CD Projekt RED, zobowiązali się m.in. do odzyskania zaufania graczy poprzez sukcesywne naprawianie gry. Ta, tak jak wspomnieliśmy w naszej recenzji, jest nie tylko duszona przez skrajną liczbę bugów, ale i doświadcza problemów ze stabilnością, szczególnie w wersji na konsole poprzedniej generacji. 

Już wcześniej pojawiały się tzw. hotfixy dla gry. Są to mniejsze łatki, które mają przygotować pliki gry na nadejście kolejnych, większych aktualizacji, oraz naprawić największe problemy, które dają się we znaki graczom. I o ile jeden z nich dał widoczną poprawę stabilności, o tyle wpływ drugiego nie do końca był zauważalny.

Pierwsza, duża aktualizacja dla Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 musiał więc w końcu dostać dużego patcha i tak oto dzisiaj, tj. 23 stycznia 2021 roku, możemy już pobierać pierwszą aktualizację "z prawdziwego zdarzenia" oznaczoną numerem 1.1. Łatka dostępna jest do pobrania zarówno na PC, konsolach, jak i na Stadii.

Skupiliśmy się w niej na różnych poprawkach stabilności gry, które znajdziecie na liście zmian poniżej. Będziemy kontynuować prace nad stabilnością w aktualizacji 1.2 oraz kolejnych łatkach. Jednocześnie będziemy dalej naprawiać błędy na które natrafiacie oraz słuchać Waszych opinii jak poprawić ogólne wrażenia z gry - wyjaśniają deweloperzy. 

Oznacza to, że mimo, iż lista zmian jest tutaj naprawdę obfita i sam patch waży ponad 1 GB, w pewien sposób przystosowuje on także grę do kolejnych poprawek. Te, patrząc na powyższe wyjaśnienie twórców, mogłyby być jeszcze większe. 

Co poprawiono?

Cała lista zmian jest najdłuższą, jaka do tej pory spotkała polską produkcję i dokładnie zapoznać się z nią możecie na oficjalnej stronie Cyberpunka 2077. Jeżeli chodzi zaś o najważniejsze rzeczy - wielu graczy ucieszy z pewnością wieść, że doczekaliśmy się ulepszonego rozdysponowania pamięci po różnych zasobach tytułu, co oznacza zauważalnie większa stabilność.

Chwilę po pobraniu patcha mogę z pewnością stwierdzić, że faktycznie gra działa lepiej. Do tego mamy sporo poprawek w postaci zabugowanych zadań, czy nieaktualizujących się misji. Na PlayStation oraz Xbox'ie wprowadzono szereg usprawnień stabilności, na PC poprawiono także stany zapisów gry, które mogły osiągać zbyt duże rozmiary. Nie naprawi to jednak już uszkodzonych plików. 

Problem w tym, że jedna z największych bolączek gry - martwe miasto i skrajnie głupie AI policji oraz przechodniów, wciąż nie doczekało się nawet muśnięcia. Nie powinno to jednak dziwić, w końcu problem jest niezwykle skomplikowany. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jednak, że kolejna, duża łatka miałaby ukazać się już w lutym i tym razem powinna być jeszcze większa. To wtedy spodziewamy się działań związanych z tymi problemami. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >