Srebrna karta graficzna z rodziny Nvidia RTX
Źródło: https://nvidianews.nvidia.com/multimedia

Ważna aktualizacja sterowników Nvidia. Znaczne usprawnienia

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
22 Stycznia 2021

Nvidia wypuściła łatkę, która powinna pomóc części użytkowników. Według zgłoszeń z crashami aplikacji zmagali się między innymi gracze Assassin's Creed: Valhalla i Detroit: Become Human. Hotfix 461.33 można już pobrać ze strony producenta.

  • Nvidia przyjrzała się paru problemom towarzyszącym styczniowej wersji sterowników
  • Gracze mieli kłopoty z rozgrywką w najnowszym Assassin's Creed, Detroit oraz X4
  • Ponadto wyeliminowano usterki dotyczące Adobre Premiere Pro i rejestracji wideo
  • Producent zaznacza, iż hotfix nieco różni się od typowej pełnej aktualizacji

Nvidia poza ogłaszaniem nowych układów graficznych i potężnych gamingowych laptopów, pracuje też nad eliminowaniem usterek w oprogramowaniu. Najnowsza aktualizacja przynosi kilka ogólnych poprawek, a także adresuje mankamenty w funkcjonowaniu konkretnych tytułów.

Nvidia eliminuje kilka frustrujących problemów

Graczy zainteresują wzmianki o tytułach Assassin’s Creed: Valhalla i Detroit: Become Human. Ten pierwszy według raportów miał ulegać awarii podczas dłuższych sesji, a drugiemu generalnie zdarzało się wyłączyć.

Również w przypadku X4: Foundations stwierdzono nieprawidłowości. Dwie główne wiązały się z interfejsem Vulkan. Producent pracował nad naprawą popsutego HUD-a oraz wysypywaniu gry na kartach z linii RTX 30.

Uwagę poświęcono także działaniu gogli wirtualnej rzeczywistości na Steam. Gry Steam VR miały się zacinać i lagować przy włączaniu.

Twórcy Sherlock Holmes: Chapter One opowiadają o grze. Znamy nazwiska aktorów wcielających się w główne roleTwórcy Sherlock Holmes: Chapter One opowiadają o grze. Znamy nazwiska aktorów wcielających się w główne roleCzytaj dalej

Pozostałe interwencje programistów tyczą się Adobre Premiere Pro i nagrywania obrazu z kamery. Adobe’owi zdarzało się kłócić z Mercury Playback Engine, co doprowadzało do zamrażania aplikacji.

Spostrzeżono także zawieszanie kamery Nvidia Broadcast. Z kolei aplikacja Zoom mogła niepoprawnie odbierać rejestrowane kolory. Tymi aspektami również zajęli się informatycy i powinny zostać doprowadzone do porządku dzięki patchowi 461.33.

Łatka błyskawicznego reagowania Nvidii

W tym miesiącu ukazał się sterownik Game Ready Driver 461.09, ale do Nvidii napływały reklamacje odnośnie płynności w grach czy też zawieszania aplikacji. Stąd reakcja w postaci Hotfiksa 461.33, zanim ujrzymy następną dużą aktualizację.

Nvidia zastrzega, że tzw. hotfiksy, to poprawki przygotowywane między dużymi patchami. Te ukazują się regularnie i zazwyczaj towarzyszą premierze nowego sprzętu lub gry.

O ile pełnoprawne aktualizacje są opracowywane przez sztab ludzi, a potem sprawdzane przez kontrolerów jakości, tak hotfiksy traktowane są niczym wersje próbne. To błyskawiczne rozwiązania dla użytkowników, którzy zmagają się z określonymi, uciążliwymi problemami.

Właśnie potrzeba chwili sprawia, że takie drobniejsze publikacje trafiają do pecetowców. Firma rekomenduje pobranie ich osobom, które zmagają się z niedogodnościami występującymi na liście naprawczej. Pozostali nie muszą ich ściągać, tylko czekać spokojnie na standardową łatkę. Hotfix 461.33 w wersjach Standard i DCH znaleźć można pod tym adresem

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł