Techgame.pl
Postać gracza przy aucie w Cyberpunk 2077 z Night City w tle

igdb/materiały prasowe

Duża przecena na Cyberpunk 2077. Świetne wieści dla graczy, którzy wstrzymali się z zakupem

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Cyberpunk 2077 skorzystał na świetnej opinii, jaką CD Projekt RED cieszył się dzięki wiedźmińskiej sadze. Już sama liczba preorderów imponowała, a koszty produkcji zwróciły się błyskawicznie. Sielanka trwała do momentu, gdy swoje kopie uruch

  • Cyberpunk 2077 nie przestaje zdumiewać różnorodnością nowinek na jego temat

  • O grze pisaliśmy przy okazji wysokich ocen, ogromnej krytyki, pozwów, modów, rekordów

  • Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z jedną z największych premier gier wideo

  • Kontrowersyjny tytuł w pudełkowych wersjach konsolowych można dostać już za 179 zł

CD Projekt RED wypuszczając grę w takiej, a nie innej kondycji mógł liczyć się z kilkoma następstwami. Początkowa sprzedaż była świetna, ale powinna szybko pikować. Ponadto wiązało się to z utratą zaufania i zapewne niższą liczbą zamówień przedpremierowych przy kolejnych projektach.

Cyberpunk 2077 tanieje, a kolejne łatki w drodze

Co do Cyberpunka natomiast, nieprzychylne opinie mogły wpłynąć na szybką utratę na wartości. Tak też się stało i rzeczywiście jesteśmy świadkami rychłych promocji. Wysoka jakość debiutanckiego produktu pozwoliłaby znacznie dłużej utrzymywać wysoki pułap, jak dzieje się to z grami Rockstara czy Activision Blizzard.

Jeśli chodzi o wersje konsolowe, to w momencie pisania artykułu nowe pudełka z grą na PS4 są dostępne za 179 złotych. Taką cenę ustaliły między innymi sklepy Media Markt, Morele.net oraz konsoleigry.pl. Ci sami sprzedawcy podobnie wycenili kopie na XBOX One. Najtaniej jest zaś w przypadku 3kropki.pl, które wersję na sprzęt Microsoftu oferują za 174 złote. Nieźle, jak na miesiąc po premierze i dzieło z potencjałem gry roku, które zawiodło od strony technicznej.

Drożej muszą zapłacić pecetowcy, gdzie kwoty wciąż oscylują w okolicach niecałych 200 złotych. Jeżeli komuś nie zależy na pudełku, to pewnie chętnie przyjrzy się ofertom keyshopów. W nich Cyberpunka w wersji GOG dostać można za nieco ponad 120 zł.

CD Projekt RED zarabia na prawników

Cyberpunk 2077 według danych raportu SuperData Nielsena zaliczył najlepszy start w historii branży gier wideo. Badania odnoszą się do cyfrowych egzemplarzy, które rozeszły się na krótko po premierze.

Dzieło CD Projekt RED w wersji elektronicznej miało trafić aż do 10.2 mln osób. Liczba ta uwzględnia całą sprzedaż wirtualną, acz nie brano pod uwagę zwrotów. Firma odpowiadająca za statystyki zaznacza jednak, że nie było ich wcale tak wiele, jak można było się spodziewać po szumie w sieci.

Jeśli chodzi o sam grudzień 2020 roku, to Cyberpunk 2077 królował w kategorii gier pecetowych, ale chętnie sięgnęli po niego także posiadacze konsol. Zakupy użytkowników PlayStation i XBOX-a zapewniły produkcji Polaków w odrębnej klasyfikacji 3 miejsce.

Zestawienie uwzględnia w tym przypadku ilość pieniędzy, jakie gry zapewniły producentom, dlatego w kategorii PC za plecami Cyberpunka 2077 uplasowała się... League of Legends. Dalej w TOP 10 znajdziemy praktycznie same gry sieciowe.

Na konsolach strzelanka RPG musiała uznać wyższość Call of Duty: Black Ops – Cold War, a także NBA 2K21. Na koniec interesujące wyliczenie Nielsena w zakresie podziału sprzedaży na poszczególne platformy. Około 8 milionów sztuk Cyberpunka 2077 rozeszło się na PC, a tylko 20% na pozostałych urządzeniach.

Nawet wersja komputerowa posiadała swoje niedociągnięcia, jednak była dużo bardziej grywalna od tej skierowanej na PS4. Potem Sony całkowicie wycofało z PS Store grę Redów, zatem nawet najbardziej zdesperowane osoby, które byłyby skłonne kupić produkt w opłakanym stanie, są skazane na czekanie lub pudełko.

Możliwe, że jeśli akcja ratunkowa CD Projektu RED okaże się sukcesem, to czeka nas kolejna fala popularności Cyberpunka 2077 na konsolach. O ile gracze nie stracą po drodze zainteresowania i będą w stanie dać deweloperom drugą szansę. Miejmy nadzieję, że za rok będziemy mówić już tylko o wielkim powrocie uznanego studia.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >