Techgame.pl
Sons of the Forest

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Twórcy The Forest opowiadają o sequelu. Zapowiada się intrygująco

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Studio Endnight Games niespełna trzy lata temu podarowało graczom świetny survival horror, który potrafił wciągnąć na dziesiątki, a nawet setki godzin. Jakiś czas temu ogłoszono, że powstaje kontynuacja produkcji. Sons of The Forest nie ma jeszcze

  • Twórcy The Forest opowiadają o powstającym sequelu ich produkcji

  • Akcja Sons of the Forest rozegra się w zupełnie nowej lokacji

  • Twórcy przygotowali kilka nowych, ciekawych mechanik

The Forest jest moim zdaniem jednym ze zdecydowanie najlepszych tytułów w gatunku gier survival horror. Jednakże fakt, że już zdążyła się odrobinę zestarzeć - zarówno mechanika, jak i oprawa wizualna nie mogą już uchodzić za wyżej niż średnią półkę. Stąd też sequel będzie zdecydowanie idealnym odświeżeniem tytułu.

Twórcy opowiadają o Sons of the Forest

The Forest to survival horror, którego akcja rozgrywa się na wyspie położonej na środku oceanu. Protagonista jest jedynym ocalałym (chyba że gramy ze znajomymi, co jest możliwe w grupie do 4 graczy) z katastrofy samolotu i jego zadaniem jest oczywiście przeżyć oraz wydostać się z wyspy.

Niestety szybko okazuje się, że nie jest jedynym lokatorem owego lądu. Na wyspie znajduje się bowiem plemię kanibali oraz, jak się później okazuje, plaga mutantów, którzy coraz odważniej zapuszczają się w okolice zamieszkane przez gracza. Jak się można spodziewać, to znacznie utrudnia egzystencję na wyspie, zwłaszcza kiedy okazuje się, że w jaskiniach zamieszkanych przez mutantów, mogą znajdować się inni ocalali z katastrofy samolotu.

Sequel zrewolucjonizuje mechanikę

Endnight Games zaznacza, że tworząc kontynuację swojego hitu z 2018 roku, skupia się przede wszystkim na modernizacji mechaniki rozgrywki. Pierwszą dużą zmianą będzie lokacja, gdyż dostaniemy zupełnie nowe terytorium rozgrywki, więc ci, którzy na pamięć znają wszystkie zakamarki wyspy z The Forest, dostaną w końcu nowe miejsce do zwiedzenia.

Poza tym praktycznie wszystkie mechaniki rozgrywki ulegną modernizacji (twórcy niestety nie rozwinęli tego tematu szerzej) oraz zostaną dodane całkiem nowe. Developerzy zdradzili, że będzie to zaawansowany system kopania (co z pewnością będzie miłym dodatkiem, gdyż w pierwszej odsłonie nie było żadnej możliwości ingerencji w glebę) oraz drukowanie 3D.

Co więcej, czekają nas także zmienne pory roku, co może prowadzić do konkluzji, że akcja będzie rozgrywała się na stałym lądzie. Oraz w związku z tym rozbudowany zostanie aspekt survivalowy, gdyż z pewnością temperatura będzie odgrywała ważną rolę podczas rozgrywki, co zmusi graczy do bardziej uważnego dysponowania własnym czasem i zasobami.

Sons of the Forest zapowiada się naprawdę ciekawie i mam nadzieję, że gra okaże się godną kontynuacją świetnej pierwszej części. Pozostaje czekać na ogłoszenie daty premiery i kolejne informacje na temat gry. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >