Techgame.pl
Sons of the Forest

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Twórcy The Forest opowiadają o sequelu. Zapowiada się intrygująco

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Studio Endnight Games niespełna trzy lata temu podarowało graczom świetny survival horror, który potrafił wciągnąć na dziesiątki, a nawet setki godzin. Jakiś czas temu ogłoszono, że powstaje kontynuacja produkcji. Sons of The Forest nie ma jeszcze

  • Twórcy The Forest opowiadają o powstającym sequelu ich produkcji

  • Akcja Sons of the Forest rozegra się w zupełnie nowej lokacji

  • Twórcy przygotowali kilka nowych, ciekawych mechanik

The Forest jest moim zdaniem jednym ze zdecydowanie najlepszych tytułów w gatunku gier survival horror. Jednakże fakt, że już zdążyła się odrobinę zestarzeć - zarówno mechanika, jak i oprawa wizualna nie mogą już uchodzić za wyżej niż średnią półkę. Stąd też sequel będzie zdecydowanie idealnym odświeżeniem tytułu.

Twórcy opowiadają o Sons of the Forest

The Forest to survival horror, którego akcja rozgrywa się na wyspie położonej na środku oceanu. Protagonista jest jedynym ocalałym (chyba że gramy ze znajomymi, co jest możliwe w grupie do 4 graczy) z katastrofy samolotu i jego zadaniem jest oczywiście przeżyć oraz wydostać się z wyspy.

Niestety szybko okazuje się, że nie jest jedynym lokatorem owego lądu. Na wyspie znajduje się bowiem plemię kanibali oraz, jak się później okazuje, plaga mutantów, którzy coraz odważniej zapuszczają się w okolice zamieszkane przez gracza. Jak się można spodziewać, to znacznie utrudnia egzystencję na wyspie, zwłaszcza kiedy okazuje się, że w jaskiniach zamieszkanych przez mutantów, mogą znajdować się inni ocalali z katastrofy samolotu.

Sequel zrewolucjonizuje mechanikę

Endnight Games zaznacza, że tworząc kontynuację swojego hitu z 2018 roku, skupia się przede wszystkim na modernizacji mechaniki rozgrywki. Pierwszą dużą zmianą będzie lokacja, gdyż dostaniemy zupełnie nowe terytorium rozgrywki, więc ci, którzy na pamięć znają wszystkie zakamarki wyspy z The Forest, dostaną w końcu nowe miejsce do zwiedzenia.

Poza tym praktycznie wszystkie mechaniki rozgrywki ulegną modernizacji (twórcy niestety nie rozwinęli tego tematu szerzej) oraz zostaną dodane całkiem nowe. Developerzy zdradzili, że będzie to zaawansowany system kopania (co z pewnością będzie miłym dodatkiem, gdyż w pierwszej odsłonie nie było żadnej możliwości ingerencji w glebę) oraz drukowanie 3D.

Co więcej, czekają nas także zmienne pory roku, co może prowadzić do konkluzji, że akcja będzie rozgrywała się na stałym lądzie. Oraz w związku z tym rozbudowany zostanie aspekt survivalowy, gdyż z pewnością temperatura będzie odgrywała ważną rolę podczas rozgrywki, co zmusi graczy do bardziej uważnego dysponowania własnym czasem i zasobami.

Sons of the Forest zapowiada się naprawdę ciekawie i mam nadzieję, że gra okaże się godną kontynuacją świetnej pierwszej części. Pozostaje czekać na ogłoszenie daty premiery i kolejne informacje na temat gry. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Mężczyzna wyrzucił dysk z Bitcoinami na wysypisko. W środku znajduje się ponad miliard złotych

  • Interesujące przecieki z Bethedsy. Powstaje Fallout New Vegas 2, TES 6 wyjdzie za parę lat

  • Spekulacje się potwierdzają. Samsung zamierza zrezygnować z dodawania ładowarek do smartfonów

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >