Młody Sherlock Holmes z gry Sherlock Holmes: Chapter One
Źródło: Steam

Twórcy Sherlock Holmes: Chapter One opowiadają o grze. Znamy nazwiska aktorów wcielających się w główne role

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
22 Stycznia 2021

Przygody najbardziej znanego detektywa na świecie od lat są inspiracją dla filmów, seriali oraz oczywiście gier. W chwili obecnej ukraińskie studio Frogwares pracuje nad dziesiątą odsłoną gier z Sherlockiem Holmesem w roli głównej. Gra o podtytule Chapter One ma się ukazać w bieżącym roku, a tymczasem twórcy postanowili zdradzić nieco szczegółów na jej temat.

  • Nadchodzi kolejna odsłona serii gier o Sherlocku Holmesie
  • Sherlock Holmes: Chapter One pokaże nam młodzieńcze lata detektywa
  • W główne role wcielą się aktorzy głosowi - Alex Jordan i Wil Coban

Przygody Sherlocka Holmsa są niezwykle wdzięcznym tematem do adaptacji. Seria gier opowiadająca o brytyjskim detektywie cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Są to produkcje z gatunku gier przygodowych z elementami akcji. Zdecydowanie najbardziej cenioną odsłoną cyklu jest Testament Sherlocka Holmesa wydany w 2012 roku.

Pierwszy rozdział Sherlocka Holmesa

Sherlock Holmes: Chapter One jak sama nazwa wskazuje, zabierze nas do początków kariery detektywa. Główną osią fabuły będzie tu wątek śmierci matki młodego Sherlocka, której zagadkę będzie chciał rozwiązać bohater. To jednakże nie wszystko, gdyż Chapter One będzie grą charakteryzującą się otwartością świata, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie eksplorować świat i podejmować się pobocznych zleceń.

Młody Sherlock będzie oczywiście bardzo zmotywowany, by wyrobić sobie opinię prawdziwego, kompetentnego detektywa, co będzie mógł osiągnąć poprzez rozwiązywanie kolejnych spraw. Sam główny wątek, składający się z 5 rozbudowanych misji, zapewni nam 12-15 godzin zabawy, lecz by rzeczywiście zapracować na swoją reputację i wykrzesać ze świata najwięcej, jak się da, będzie potrzeba przynajmniej 40 godzin.

Chapter One pozwoli napisać historię graczowi

Twórcy zapowiadają, że każde zadanie będzie można wykonać na kilka sposobów i, w zależności od znalezionych wskazówek, można będzie dojść do błędnej konkluzji, co może skutkować oskarżeniem niewinnej osoby. Gra będzie dostosowywała się do naszych działań i to, w jaki sposób rozwiązywaliśmy zagadki i do jakich wniosków doszliśmy, będzie miało konsekwencje w dalszych etapach gry.

Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19Czytaj dalej

Sherlock będzie również nosił broń, która niekiedy będzie musiała pójść w ruch, gra będzie bowiem zawierać elementy akcji. Co więcej, Sherlock dostanie możliwość stosowania przeróżnych charakteryzacji i przebrań, które otworzą przed nami nowe sposoby rozwiązania zadań oraz pozwolą po prostu spersonalizować bohatera wedle naszego uznania.

Frogwares przedstawia obsadę gry

Choć daleko jeszcze do publikacji pełnej obsady aktorskiej, która sprawi, że bohaterowie gry staną się prawdziwie żywymi postaciami, to już teraz Frogwares zdradziło nazwiska aktorów wcielających się w Sherlocka i jego towarzysza Jona (niestety nie Watsona, tym razem).

Holmesa dubbingował będzie Alex Jordan, którego mogliśmy usłyszeć między innymi w Grze o Tron od Telltale Games oraz nowym Demon’s Souls. Z kolei Jon przemówi głosem Wila Cobana, znanego z Troy: A Total War Saga oraz Horizon Zero Down. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o grze nieco więcej, poniżej znajdziecie wideo udostępnione przez Frogwares, w którym developer odpowiada na najczęściej zadawane przez graczy pytania.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł