Techgame.pl

blog.scssoft.com

Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska
  • Euro Truck Simulator i American Truck Simulator otrzymały nowe event

  • #HaulingHope umożliwi graczom podjęcie się zadania dostarczenia szczepionek na COVID-19

  • Event ma na celu uświadomienie graczy o pracy, jakiej wymaga dystrybucja szczepionek

Już od setek lat wszelkie formy przekazu, sztuki są naznaczone piętnem czasów, w których powstają. W romantyzmie królował motyw rewolucji, jednoczenia narodów i tęsknoty za ojczyzną, pozytywizm stawiał na emancypację i pracę u podstaw. Co mamy dziś? Pandemię.

Gry upamiętniają pandemię COVID-19

Już kilka głośnych gier ostatnich 12 miesięcy uwzględniło w jakiś sposób sytuację, która obecnie panuje na świecie. Codzienne życie całej ludzkości diametralnie zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Jakie będą tego przyszłe konsekwencje? Czy „normalność”, która powinna niebawem powrócić, będzie taka sama, jak ta sprzed pandemii? Zapewne nie. Teraz dzieje się historia. Ten czas, który później będzie opisany w szkolnych podręcznikach.

Również gry będą miały swój udział w komentowaniu i przekazywaniu dalej świadectwa tego, co dzieje się dziś na świecie. Zaledwie dwa dni temu premierę miała ostatnia część trylogii Hitmana i w grze pojawiają się nawiązania do COVID-19. Rozmawiają o nim ludzie, których możemy usłyszeć w różnych lokacjach. W Assassin’s Creed Valhalla również wspomniano o istnieniu wirusa SARS-CoV-2. Teraz podjęli się tego tematu twórcy symulatora firmy przewozowej.

Szczepionkowy event w Euro Truck Simulator 2

Studio SCS Software postanowiło uruchomić pewien szczególny event w swoich grach. Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator otrzymały wydarzenie o nazwie #HaulingHope, w ramach którego gracze mogą wziąć udział w wyzwaniu polegającym na dostarczeniu przynajmniej 7 nienaruszonych dostaw szczepionki na COVID-19.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, gracze muszą posiadać konto na stronie World of Trucks, powiązanej z symulatorami i mogą przyjąć zlecenie na szczepionki w ramach „kontraktu zewnętrznego”. Oczywiście by przewozić wrażliwy ładunek potrzebna będzie również umiejętność Fragile na poziomie 1.

Przez trudy do zdrowia

Celem wydarzenia jest uświadomienie uczestnikom, ile pracy wielu organów wymaga wytworzenie i dystrybucja szczepionki na całym świecie. Oraz jak trudne są poszczególne etapy. Ci, którzy spędzili te kilkadziesiąt godzin w Euro Truck Simulator 2 dobrze wiedzą, że dostarczenie ładunku niestety trwa, a po drodze może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. 

Event #HaulingHope potrwa do 8 lutego do godziny 0:59 czasu polskiego. Wszyscy, którzy wykonają szczepionkowe zlecenie otrzymają stosowne osiągnięcie na swoim profilu World of Trucks oraz specjalną zawieszkę do swojego pojazdu, symbolizującą wzięcie udziału w evencie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Sztuczna inteligencja jako tematyka gier wideo

  • Chińskie procesory mogą wkrótce podbić nasz rynek. Szykuje się wielki rywal dla gigantów

  • Twórcy The Forest opowiadają o sequelu. Zapowiada się intrygująco

Tagi:

Podobne artykuły

Gry

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje
Czytaj więcej >

Gry

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem
Czytaj więcej >

Gry

Diablo otrzymało drugie życie. Polski dubbing w legendarnym tytule po prawie 24 latach
Czytaj więcej >

Gry

Wielka wiosenna wyprzedaż w Epic Games Store. Mnóstwo tytułów w świetnych cenach
Czytaj więcej >

Gry

Odtwórca roli Jackiego Wellesa wypowiada się o DLC. Co nas jeszcze czeka w Cyberpunku 2077?
Czytaj więcej >

Gry

GTA V piękne, jak nigdy dotąd. Nowa wersja moda upiększającego grafikę z ray tracing'iem
Czytaj więcej >
Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]