Techgame.pl > Gry > Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 20.06.2022 02:02

Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19

Ciężarówka Euro Truck Simulator 2 z przyczepą eventu #HaulingHope
blog.scssoft.com
  • Euro Truck Simulator i American Truck Simulator otrzymały nowe event

  • #HaulingHope umożliwi graczom podjęcie się zadania dostarczenia szczepionek na COVID-19

  • Event ma na celu uświadomienie graczy o pracy, jakiej wymaga dystrybucja szczepionek

Już od setek lat wszelkie formy przekazu, sztuki są naznaczone piętnem czasów, w których powstają. W romantyzmie królował motyw rewolucji, jednoczenia narodów i tęsknoty za ojczyzną, pozytywizm stawiał na emancypację i pracę u podstaw. Co mamy dziś? Pandemię.

Gry upamiętniają pandemię COVID-19

Już kilka głośnych gier ostatnich 12 miesięcy uwzględniło w jakiś sposób sytuację, która obecnie panuje na świecie. Codzienne życie całej ludzkości diametralnie zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Jakie będą tego przyszłe konsekwencje? Czy „normalność”, która powinna niebawem powrócić, będzie taka sama, jak ta sprzed pandemii? Zapewne nie. Teraz dzieje się historia. Ten czas, który później będzie opisany w szkolnych podręcznikach.

Również gry będą miały swój udział w komentowaniu i przekazywaniu dalej świadectwa tego, co dzieje się dziś na świecie. Zaledwie dwa dni temu premierę miała ostatnia część trylogii Hitmana i w grze pojawiają się nawiązania do COVID-19. Rozmawiają o nim ludzie, których możemy usłyszeć w różnych lokacjach. W Assassin’s Creed Valhalla również wspomniano o istnieniu wirusa SARS-CoV-2. Teraz podjęli się tego tematu twórcy symulatora firmy przewozowej.

Szczepionkowy event w Euro Truck Simulator 2

Studio SCS Software postanowiło uruchomić pewien szczególny event w swoich grach. Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator otrzymały wydarzenie o nazwie #HaulingHope, w ramach którego gracze mogą wziąć udział w wyzwaniu polegającym na dostarczeniu przynajmniej 7 nienaruszonych dostaw szczepionki na COVID-19.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, gracze muszą posiadać konto na stronie World of Trucks, powiązanej z symulatorami i mogą przyjąć zlecenie na szczepionki w ramach „kontraktu zewnętrznego”. Oczywiście by przewozić wrażliwy ładunek potrzebna będzie również umiejętność Fragile na poziomie 1.

Przez trudy do zdrowia

Celem wydarzenia jest uświadomienie uczestnikom, ile pracy wielu organów wymaga wytworzenie i dystrybucja szczepionki na całym świecie. Oraz jak trudne są poszczególne etapy. Ci, którzy spędzili te kilkadziesiąt godzin w Euro Truck Simulator 2 dobrze wiedzą, że dostarczenie ładunku niestety trwa, a po drodze może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. 

Event #HaulingHope potrwa do 8 lutego do godziny 0:59 czasu polskiego. Wszyscy, którzy wykonają szczepionkowe zlecenie otrzymają stosowne osiągnięcie na swoim profilu World of Trucks oraz specjalną zawieszkę do swojego pojazdu, symbolizującą wzięcie udziału w evencie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Powiązane