Techgame.pl
Ciężarówka Euro Truck Simulator 2 z przyczepą eventu #HaulingHope

blog.scssoft.com

Nowy event w Euro Truck Simulator pozwoli graczom dostarczać szczepionki na COVID-19

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Gdy mówimy o grach, w których naszym jedynym celem jest jazda ogromnymi tirami, to pierwszą grą przychodzącą na myśl jest Euro Truck Simulator 2. To zdecydowanie najbardziej popularny symulator prowadzenia firmy przewozowej, który w d

  • Euro Truck Simulator i American Truck Simulator otrzymały nowe event

  • #HaulingHope umożliwi graczom podjęcie się zadania dostarczenia szczepionek na COVID-19

  • Event ma na celu uświadomienie graczy o pracy, jakiej wymaga dystrybucja szczepionek

Już od setek lat wszelkie formy przekazu, sztuki są naznaczone piętnem czasów, w których powstają. W romantyzmie królował motyw rewolucji, jednoczenia narodów i tęsknoty za ojczyzną, pozytywizm stawiał na emancypację i pracę u podstaw. Co mamy dziś? Pandemię.

Gry upamiętniają pandemię COVID-19

Już kilka głośnych gier ostatnich 12 miesięcy uwzględniło w jakiś sposób sytuację, która obecnie panuje na świecie. Codzienne życie całej ludzkości diametralnie zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Jakie będą tego przyszłe konsekwencje? Czy „normalność”, która powinna niebawem powrócić, będzie taka sama, jak ta sprzed pandemii? Zapewne nie. Teraz dzieje się historia. Ten czas, który później będzie opisany w szkolnych podręcznikach.

Również gry będą miały swój udział w komentowaniu i przekazywaniu dalej świadectwa tego, co dzieje się dziś na świecie. Zaledwie dwa dni temu premierę miała ostatnia część trylogii Hitmana i w grze pojawiają się nawiązania do COVID-19. Rozmawiają o nim ludzie, których możemy usłyszeć w różnych lokacjach. W Assassin’s Creed Valhalla również wspomniano o istnieniu wirusa SARS-CoV-2. Teraz podjęli się tego tematu twórcy symulatora firmy przewozowej.

Szczepionkowy event w Euro Truck Simulator 2

Studio SCS Software postanowiło uruchomić pewien szczególny event w swoich grach. Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator otrzymały wydarzenie o nazwie #HaulingHope, w ramach którego gracze mogą wziąć udział w wyzwaniu polegającym na dostarczeniu przynajmniej 7 nienaruszonych dostaw szczepionki na COVID-19.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, gracze muszą posiadać konto na stronie World of Trucks, powiązanej z symulatorami i mogą przyjąć zlecenie na szczepionki w ramach „kontraktu zewnętrznego”. Oczywiście by przewozić wrażliwy ładunek potrzebna będzie również umiejętność Fragile na poziomie 1.

Przez trudy do zdrowia

Celem wydarzenia jest uświadomienie uczestnikom, ile pracy wielu organów wymaga wytworzenie i dystrybucja szczepionki na całym świecie. Oraz jak trudne są poszczególne etapy. Ci, którzy spędzili te kilkadziesiąt godzin w Euro Truck Simulator 2 dobrze wiedzą, że dostarczenie ładunku niestety trwa, a po drodze może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. 

Event #HaulingHope potrwa do 8 lutego do godziny 0:59 czasu polskiego. Wszyscy, którzy wykonają szczepionkowe zlecenie otrzymają stosowne osiągnięcie na swoim profilu World of Trucks oraz specjalną zawieszkę do swojego pojazdu, symbolizującą wzięcie udziału w evencie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Sztuczna inteligencja jako tematyka gier wideo

  • Chińskie procesory mogą wkrótce podbić nasz rynek. Szykuje się wielki rywal dla gigantów

  • Twórcy The Forest opowiadają o sequelu. Zapowiada się intrygująco

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >