Techgame.pl
Valorant artwork

playvalorant.com

Czat głosowy będzie nagrywany. Riot Games walczy z toksycznością wśród graczy

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Społeczność gry Valorant musi zacząć mieć się na baczności. Twórcy produkcji postanowili podjąć poważne kroki, by ukrócić bezkarność toksycznych graczy, wypełniających serwery i uprzykrzających życie reszcie społeczności. Od teraz rozmowy pr

Problemy z toksycznymi zachowaniami wśród graczy są domeną niemal wszystkich gier multiplayerowych, które oferują interakcje słowne pomiędzy nimi. Oczywiście zdarza się również niesportowe zachowanie pozbawione werbalizacji, jednakże to głównie na czatach głosowych i tekstowych najczęściej spotykamy się z toksycznością wobec innych graczy.

Problemy Valoranta

Tytuły Riot Games często wymieniane są w niechlubnej czołówce gier o najbardziej toksycznych społecznościach w świecie gier multiplayerowych. Oczywiście na pierwszym miejscu tego rankingu stoi League of Legends, które jest uważane za jedną z najbardziej nieprzyjemnych do obcowania z innymi produkcję.

Valorant nie jest jeszcze aż tak znany z toksyczności, ale najwyraźniej i tam dzieje się coraz gorzej na tym polu. Riot Games podjął w związku z tym kontrowersyjną decyzję - wszystkie rozmowy na czacie głosowym gry będą nagrywane. Co to ma na celu?

Nagrywanie czatu głosowego

Nagrywanie rozmów ma ostudzić temperamenty toksycznych graczy, którzy uważają się za bezkarnych, rzucając obraźliwymi uwagami na głosowym czacie Valoranta. Oczywiście nie będą one monitorowane i sprawdzane na żywo. Jednakże dzięki systemowi zgłaszania toksycznych zachowań graczy przez innych uczestników rozgrywki, administratorzy będą mogli sprawdzić ten konkretny fragment, w którym mogło wystąpić toksyczne zachowanie.

W związku z tym nagrania nie będą przechowywane w nieskończoność - nie będzie to zwyczajnie potrzebne, gdyż zgłoszenia toksycznego zachowania konkretnych graczy napływają zwykle na bieżąco, wysyłane przez użytkowników, którzy doświadczyli ich w danym momencie. Dlatego też w zapisy będą mogły być usuwane w zasadzie codziennie.

Co na to gracze?

Tego jeszcze niestety nie wiemy. Riot Games oczywiście poinformowało wszystkich użytkowników o zmianie zasad korzystania z czatu głosowego. Przypuszczam że to rzeczywiście rozwiąże sporą część problemów, które sprawiają toksyczni gracze na czacie głosowym.

Jeśli toksyczność będzie w dalszym ciągu takim gigantycznym problemem nękającym społeczności gier wideo, wcale się nie zdziwię, jeśli do podobnego ruchu posuną się również twórcy innych gier typu Valorant. Musimy teraz tylko poczekać na pierwszy raport dotyczący toksyczności w grze.

źródło: Riot Games

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >