Techgame.pl
Deweloperzy Dying Light 2, Techland

youtube.com/Dying Light/kadr z filmu

Premiera Dying Light 2 już w 2021 roku? Nagranie deweloperów podzieliło graczy

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

W ubiegłym tygodniu Techland opublikował informację o nadchodzących wieściach na temat obecnego stanu Dying Light 2. Tym razem firma dotrzymała słowa i w środę 17 marca w sieci pojawiło się nagranie, na którym deweloperzy… Cóż, delika

O Techlandzie i Dying Light 2 ostatnimi czasy zrobiło się bardzo głośno, jednak nie ze względu na pojawiające się nowe wiadomości na temat gry, jak to zazwyczaj dzieje się w branży. Tym razem oczy fanów skierowały się na polskiego producenta z powodu dobiegających z coraz większej liczby źródeł niepokojących informacji na temat warunków pracy w studiu, postępowania zarządu oraz stanu samej gry. W tym czasie Techland rzucał tylko lakoniczne wypowiedzi dementujące owe rzekome plotki. I nic poza tym.

Nagranie deweloperów Dying Light 2

W momencie, gdy wokół gry i jej producenta zaczynają krążyć niepokojące doniesienia, zdecydowanie najbardziej rozsądnym ruchem, którego zresztą oczekują fani, jest zabranie głosu i przyznanie się do kiepskiej sytuacji, wiarygodne zdementowanie tych uwłaczających oskarżeń lub chociaż zamydlenie oczu w sposób na tyle przekonujący, by społeczność czuła choć nić porozumienia z firmą. Techland nie zrobił żadnej z tych rzeczy.

Zamiast otwarcie porozmawiać z graczami, u których niepokój i niecierpliwość sięgają już zenitu, Techland milczał. Od roku. W końcu milczenie zostało przerwane za pomocą opublikowanego w Internecie nagrania, na którym deweloperzy… No właśnie, co? Najlepiej odpowiedzieć na to pytanie samemu, oglądając poniższe wideo.

Krótki trailer produkcji

Podczas krótkiego wideo przedstawiciele Techlandu odczytują komentarze graczy na temat przedłużającego się oczekiwania na Dying Light 2 lub choćby informacje o nim, po czym tłumaczą fanom, że cieszą się ich oddaniem i proszą o jeszcze odrobinę cierpliwości, gdyż gra jest dużym, skomplikowanym projektem i chcą, by była tym, na co czekają gracze.

Później następuje około 20-sekundowy trailer produkcji oraz zaproszenie na kanał Techlandu na Discordzie, na którym zostanie udostępniony formularz do zadawania pytań deweloperom, na które będą odpowiadać w serii krótkich filmików.

Techland zdradza datę premiery?

Zastanawiający jest jednak kadr, który pojawia się w ostatnich sekundach zwiastuna, gdzie widzimy liczbę "2021". Zupełnie jakby Techland chciał zasugerować, że Dying Light 2 ukaże się jeszcze w bieżącym roku, ostatecznie niczego nie obiecując. Biorąc pod uwagę jak mało wiemy o grze i jak bardzo Techland stara się nie powiedzieć niczego konkretnego, szczerze wątpię, żeby produkcja miała ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych 9 miesięcy.

Reakcje internautów na nagranie opublikowane przez Techland są podzielone. Wielu fanów pociesza deweloperów i zapowiada cierpliwe oczekiwanie na dalsze informacje, inni mają żal do studia, że komunikacja ze społecznością jest tak daleka od ideału. Trudno odmówić im słuszności. O ile CD Projekt przed premierą Cyberpunka powiedział zdecydowanie za dużo, mijając się przy tym z prawdą w wielu miejscach, o tyle Techland postanowił nie mówić absolutnie nic. Czy naprawdę polscy producenci gier wideo znają tylko te dwie skrajności?

źródło: GRYOnline, youtube.com/Dying Light

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >