Deweloperzy Dying Light 2, Techland
Źródło: youtube.com/Dying Light/kadr z filmu

Premiera Dying Light 2 już w 2021 roku? Nagranie deweloperów podzieliło graczy

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
19 Marca 2021

W ubiegłym tygodniu Techland opublikował informację o nadchodzących wieściach na temat obecnego stanu Dying Light 2. Tym razem firma dotrzymała słowa i w środę 17 marca w sieci pojawiło się nagranie, na którym deweloperzy… Cóż, delikatnie mówiąc, stronią od jakichkolwiek konkretów.

O Techlandzie i Dying Light 2 ostatnimi czasy zrobiło się bardzo głośno, jednak nie ze względu na pojawiające się nowe wiadomości na temat gry, jak to zazwyczaj dzieje się w branży. Tym razem oczy fanów skierowały się na polskiego producenta z powodu dobiegających z coraz większej liczby źródeł niepokojących informacji na temat warunków pracy w studiu, postępowania zarządu oraz stanu samej gry. W tym czasie Techland rzucał tylko lakoniczne wypowiedzi dementujące owe rzekome plotki. I nic poza tym.

Nagranie deweloperów Dying Light 2

W momencie, gdy wokół gry i jej producenta zaczynają krążyć niepokojące doniesienia, zdecydowanie najbardziej rozsądnym ruchem, którego zresztą oczekują fani, jest zabranie głosu i przyznanie się do kiepskiej sytuacji, wiarygodne zdementowanie tych uwłaczających oskarżeń lub chociaż zamydlenie oczu w sposób na tyle przekonujący, by społeczność czuła choć nić porozumienia z firmą. Techland nie zrobił żadnej z tych rzeczy.

Zamiast otwarcie porozmawiać z graczami, u których niepokój i niecierpliwość sięgają już zenitu, Techland milczał. Od roku. W końcu milczenie zostało przerwane za pomocą opublikowanego w Internecie nagrania, na którym deweloperzy… No właśnie, co? Najlepiej odpowiedzieć na to pytanie samemu, oglądając poniższe wideo.

Krótki trailer produkcji

Podczas krótkiego wideo przedstawiciele Techlandu odczytują komentarze graczy na temat przedłużającego się oczekiwania na Dying Light 2 lub choćby informacje o nim, po czym tłumaczą fanom, że cieszą się ich oddaniem i proszą o jeszcze odrobinę cierpliwości, gdyż gra jest dużym, skomplikowanym projektem i chcą, by była tym, na co czekają gracze.

Wielkie kontrowersje w Blizzard. Pracownicy zostali zwolnieni, a szef otrzymał 200 milionów $ premiiWielkie kontrowersje w Blizzard. Pracownicy zostali zwolnieni, a szef otrzymał 200 milionów $ premiiCzytaj dalej

Później następuje około 20-sekundowy trailer produkcji oraz zaproszenie na kanał Techlandu na Discordzie, na którym zostanie udostępniony formularz do zadawania pytań deweloperom, na które będą odpowiadać w serii krótkich filmików.

Techland zdradza datę premiery?

Zastanawiający jest jednak kadr, który pojawia się w ostatnich sekundach zwiastuna, gdzie widzimy liczbę "2021". Zupełnie jakby Techland chciał zasugerować, że Dying Light 2 ukaże się jeszcze w bieżącym roku, ostatecznie niczego nie obiecując. Biorąc pod uwagę jak mało wiemy o grze i jak bardzo Techland stara się nie powiedzieć niczego konkretnego, szczerze wątpię, żeby produkcja miała ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych 9 miesięcy.

Reakcje internautów na nagranie opublikowane przez Techland są podzielone. Wielu fanów pociesza deweloperów i zapowiada cierpliwe oczekiwanie na dalsze informacje, inni mają żal do studia, że komunikacja ze społecznością jest tak daleka od ideału. Trudno odmówić im słuszności. O ile CD Projekt przed premierą Cyberpunka powiedział zdecydowanie za dużo, mijając się przy tym z prawdą w wielu miejscach, o tyle Techland postanowił nie mówić absolutnie nic. Czy naprawdę polscy producenci gier wideo znają tylko te dwie skrajności?

źródło: GRYOnline, youtube.com/Dying Light

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł