Elden Ring
Źródło: Gamespot - wideo - https://youtu.be/2enbYOMtR4I

Coraz więcej plotek o Elden Ring. From Software musi szykować się do pokazania nowych materiałów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Stycznia 2021

Fani From Software nie mogą doczekać się ich najnowszej produkcji. Elden Ring wkrótce może zostać pokazane światu. Pojawiły się kolejne grafiki koncepcyjne od jednego z artystów, jednak nałożone jest na nie embargo. Do tego jeden z leakerów zdradza nowe szczegóły.

  • Pojawiły się nowe przecieki związane z Elden Ring
  • Gra jest rzekomo w finalnej fazie produkcji
  • Nowe grafiki z gry objęte są embargo, które ma być zniesione w styczniu
  • Bardzo możliwe, że From Software zaprezentuje swoją grę na Taipei Games Show

"Ooooohhhhh" - tak w skrócie wygląda subreddit dotyczący Elden Ring, czyli świetnie zapowiadającej się produkcji od From Software, która po pierwszym trailerze w 2019 roku jakby... zniknęła. Słuch o niej zaginął, jednak wszystko wskazuje na to, że w tym roku może nastąpić jej premiera.

Elden Ring nadchodzi wielkimi krokami

Fani japońskiego From Software mogą czuć się naprawdę zdenerwowani, w końcu od czerwca 2019 roku słuch o najnowszej pozycji deweloperów zaginął. Wiemy jedynie, że Elden Ring ma być kolejnym wcieleniem gatunku soulslike, tym razem oferującym w pełni otwarty świat.

Do tego wszystkiego nadzieje fanów rozbudzają informacje o tym, że współautorem świata jest choćby George R.R. Martin, czyli autor książkowej Pieśni Lodu i Ognia stanowiącego pierwowzór serialu Gra o Tron. Tylko, że w trakcie tak długiej posuchy informacyjnej, wielu martwiło się, że projekt po prostu umarł.

W ostatnich tygodniach pojawiać się zaczęło coraz więcej przecieków dotyczących Elden Ring. Jeden z branżowych informatorów, Jeff Grubb informował niedawno, że w ciągu następnego miesiąca bądź dwóch mają zostać pokazane jakieś konkrety związane z grą.

Gameplay Stalkera 2 pojawił się w sieci. Jakość grafiki zachwycaGameplay Stalkera 2 pojawił się w sieci. Jakość grafiki zachwycaCzytaj dalej

Kolejne przecieki o mistycznej produkcji

Najpierw powiedzmy sobie o czymś naprawdę ciekawym - japoński popularny fan serii Dark Souls tworzący liczne materiały o lorze gry czy innych ciekawostkach Longqi Bangbangtang nagrał niedawno film w którym przedstawiał zdobyte przez siebie informacje dotyczące Elden Ring. Film został zdjęty, jednak w sieci nic nie ginie.

  • Gra oparta jest w pewien sposób na nordyckiej mitologii (konstrukcja świata - drzewo życia Yggdrasil) i celtyckiej
  • Elden Ring jest bardzo podobny do serii Dark Souls jednak wyróżnia ją dynamiczny cykl dnia i nocy oraz olbrzymi świat
  • W grze obecna będzie postać w czarnych szatach spełniające rolę firekeepera z cyklu Dark Souls
  • Gra na początku 2020 została ukończona, przez cały czas trwa proces jest dopieszczania (przez COVID wszystko się opóźniło)

Oczywiście przypominam, że powyższe przecieki powinniśmy traktować z dużym dystansem, w końcu nie są w żaden sposób oficjalne. Mimo wszystko takie osoby jak Bangbangtang zdają się być całkiem dobrze poinformowane, szczególnie jeżeli chodzi o produkcje od From Software.

Obrazy Techgame

Obrazy Techgame

Nowe grafiki koncepcyjne

Widoczne powyżej dwa szkice koncepcyjne pochodzą najpewniej od NPCów i przeciwników i wydają się być dość autentyczne. No bo w końcu From Software zawsze inspirowało się elementami mitologii Lovecrafta w swoich dziełach, a nie da się ukryć, że w powyższych szkicach jest ich pełno.

Teraz jednak mamy kolejne grafiki, które tym razem pojawił się na stronie internetowego artysty Gabriela Bjorka Stiernstroma biorącego udział w trailerze Elden Ring z 2019 roku. Problem w tym, że grafiki są na razie zablokowane, bo wciąż w mocy jest embargo na ich pokazywanie.

To zdjęte ma zostać jeszcze w styczniu. Niejako potwierdzałoby to, że Elden Ring może zostać w końcu zaprezentowany w niemal ukończonej formie na Taipei Games Show 2021, które odbywać się ma właśnie w dniach 28 - 31 stycznia 2021 roku. Czekamy!

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł