Techgame.pl
Cary Towne Center wnętrze

Cary Towne Center\ Facebook

Epic Games przenosi się do porzuconego centrum handlowego. Niecodzienny pomysł firmy

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Epic Games postanowiło się przeprowadzić, a na nową siedzibę wybrano... opuszczone centrum handlowe. Jedna z największych firm w branży ma dość niecodzienne pomysły, jednak liczy się tutaj perspektywa długoterminowego rozwoju.

  • Epic Games zmienia swoją siedzibę po wykupie gruntu na którym stoi centrum handlowe

  • Centrum handlowe pozostanie na swoim miejscu, a Epic przekształci je w cały kampus

  • Wewnątrz będą znajdować się pomieszczenia biurowe i rekreacyjne

  • Prace remontowe mają potrwać do 2024 roku

Epic Games, jako twórcy największej konkurencji dla Steam'a nie próżnują. Najpierw rozdają nam całkowicie za darmo wiele hitowych gier, a teraz siedziba firmy przeniesie się w dość niecodzienne miejsce. 

Epic Games i ich ekstrawaganckie pomysły

Epic Games to firma, którą kojarzyć możemy przede wszystkim ze stworzenia silnika Unreal Engine, będącego aktualnie jednym z najpowszechniej używanych silników graficznych w grach wideo. Dość powiedzieć, że nowa wersja opatrzona numerkiem "5" zapowiada się naprawdę nadzwyczajnie

Oczywiście tworzenie narzędzi deweloperskich to jedno, a tworzenie gier - drugie. Obecnie najbardziej cenioną (a może - popularną?) produkcją od deweloperów jest Fortnite w wersji battle royale. W przeszłości dostarczali nam tak uznane serie jak Unreal, Gears of War czy... Jazz Jackrabbit. 

Aktualnie firma wciąż się rozwija i właśnie poinformowano o dość niecodziennym pomyśle. Epic Games praktycznie od samego początku związane jest z miastem Cary w Karolinie Północnej w USA i teraz firma się przenosi. Spokojnie, ich nowa siedziba wciąż znajdować się będzie w Cary, jednak tym razem będzie to...

Opuszczone centrum handlowe

Dokładnie tak! Epic Games zakupiło niedawno wyjątkowo duży teren (jak na siedzibę firmy związanej z elektroniczną rozrywką i branżą gier komputerowych) liczący około 35 hektarów. Tylko, że teraz na tym terenie już znajduje się pewien budynek, czyli Cary Towne Center. 

Jest to otwarta w 1979 roku galeria handlowa, która ostatecznie została zamknięta. Po odwołaniu przez Ikeę planów dotyczących otwarcia tam wielkopowierzchniowego sklepu, placówkę nabyły firmy Turnbridge Equities i Denali Properties. Z czasem i one doszły do wniosku, że nie ma sensu inwestować w upadający biznes i z końcem 2020 roku galeria miała zostać wyburzona.

Cary Towne Center jest pozostanie na swoim miejscu, gdyż Epic Games postanowiło dać drugie życie budynkowi. Firma pozostawi kolosa tam, gdzie stoi, jednak zmieni jego charakter w cały kampus, który zgodnie z zapowiedziami wydaje się być nieco inspirowany tym, co znaleźć możemy w siedzibie Google.

Drugie życie dla starego budynku

Galeria handlowa ma powierzchnię 91 tysięcy metrów kwadratowych, które z końcem 2024 roku mają zostać przekształcone w wizję Epic Games. Firma chce utworzyć tam nie tylko biura, ale też pomieszczenia rekreacyjne, z przestrzenią m.in. do uprawiania sportu. Całość ma być również dostosowana do długoterminowego rozwoju. 

Epic Games zastanawia się także nad opcją wynajmowania niektórych pomieszczeń osobom prywatnym. Póki prace nie zostaną ukończone, firma cały czas będzie urzędować w aktualnej siedzibie znajdującej się przy Crossroads Boulevard.

Po latach zmieniających się planów rozwoju galerii handlowej cieszymy się, że przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana i zmieniona w coś, z czego miasto i społeczności miasta Cary mogą być dumne - powiedział Jason Davis z Turnbridge Equities.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >