Techgame.pl
Genshin Impact

igdb.com

Genshin Impact podbija rynek gier mobilnych. Produkcja zarabia miliony dolarów

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Genshin Impact to eksploracyjna gra RPG, która podbiła zarówno rynek, jak i serca graczy, gdy tylko ukazała się we wrześniu ubiegłego roku. Chińskie studio MiHoYo, odpowiadające za stworzenie gry, ogłosiło, że zamierza inwestować w jej rozw&

  • Genshin Impact zarabia setki milionów dolarów

  • Produkcja podbiła rynek gier mobilnych, plasując się na 3 miejscu wśród najlepiej zarabiających tytułów

  • Twórcy będą przeznaczać 200 milionów dolarów rocznie na rozwój gry

Azjatyckie gry wideo są pewną odrębną gałęzią gamingu. Mają specyficzny styl, klimat, wykorzystywane w nich mechaniki różnią się od tych stosowanych w zachodnich produkcjach. Nie jest to oczywiście nic złego, jednakże specyfika gier chińskich, japońskich czy koreańskich niektórym zwyczajnie nie pasuje, a inni właśnie za to je kochają. Genshin Impact jest świetnym przykładem produkcji, która pokonała wiele barier tej pierwszej grupy.

Genshin Impact - gra mobilna roku 2020

Nowa gra chińskiego studia MiHoYo ukazała się pod koniec września 2020 roku na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, na PC oraz konsoli PS4. Będąc produkcją darmową, jej źródłem przychodu są oczywiście wewnętrzne mikrotransakcje, które jednakże nie są wymagane, by grać i czerpać radość z odkrywania magicznego świata Genshin Impact.

Stworzenie gry pochłonęło aż 100 milionów dolarów, co wydaje się zawrotną kwotą, zwłaszcza jak na grę przede wszystkim mobilną. Po kilku tygodniach od premiery producent ogłosił, że zamierza poświęcać na rozwój Genshin Impact aż 200 milionów rocznie. Nawet biorąc pod uwagę olbrzymią popularność tytułu, wydawało się to zawrotną kwotą. Do momentu, w którym ogłoszono dotychczasowe zarobki gry.

Genshin Impact zarabia miliony

Według najnowszego raportu firmy analitycznej Sensor Tower, Genshin Impact w ciągu 5 miesięcy istnienia na rynku zarobiło 873 miliony dolarów. Ten niesamowity wynik uplasował grę na trzecim miejscu wśród najlepiej zarabiających tytułów mobilnych w tym okresie, tym samym wyprzedzając Pokemon GO o ponad 200 milionów.

Genshin Impact w dochodach ustąpiło jedynie Honor of Kings (1,2 mld dolarów) oraz PUBG Mobile (1,1 mld dolarów). Jak można by się spodziewać, zdecydowana większość graczy Genshin Impact to Chińczycy i Japończycy, którzy wśród zarobków gry odpowiadają odpowiednio za 620 oraz 237 milionów dolarów. Na trzecim miejscu zaś mamy Stany Zjednoczone, które zapłaciły twórcom Genshin Impact 162 miliony dolarów.

Światowa produkcja

Wygląda więc na to, że choć wciąż trudno określić Genshin Impact grą, która podbiła cały świat, to można bez problemu pokusić się o stwierdzenie, że przebiła bariery kulturowe i rozpoczęła popularyzację rozgrywki na modłę azjatycką w pozostałych rejonach świata. Nie jest oczywiście pierwszą grą, która tego dokonała, ale zawsze to coś nowego - nie kolejne Pokemony czy Legend of Zelda. A że plany rozwoju gry są naprawdę spore, z niecierpliwością oczekujemy na to, co pokaże nam Genshin Impact w przyszłości.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Mars to nie tylko fantastyczne zdjęcia. Łazik Perseverance nagrał brzmienie planety

  • Koniec ery znaczków pocztowych. Poczta Polska przerzuca się na kody kreskowe

  • Resident Evil Village nie na nerwy Japończyków. Produkcja zostanie ocenzurowana

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >