Techgame.pl
Resident Evil Village hall z żyrandolem

igdb.com

Resident Evil Village nie na nerwy Japończyków. Produkcja zostanie ocenzurowana

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nowa odsłona kultowej serii horrorów Resident Evil zostanie ocenzurowana… Ale tylko w Japonii. Tamtejsza organizacja CERO stwierdziła, że należy usunąć z produkcji najbardziej drastyczne sceny i elementy, przez co Japonia dostanie nieco złag

  • Resident Evil Village zostanie ocenzurowane

  • Złagodzone wersje gry trafią na japoński rynek

  • Produkcja zadebiutuje 7 maja 2021 roku

Resident Evil to legendarna dziś marka horrorów, które od 1996 tworzone są przez japońską firmę Capcom. Jest to jeden z najbardziej znanych na świecie wydawców z Kraju Kwitnącej Wiśni, którego studio mieszczące się w amerykańskiej Dolinie Krzemowej jest niemal równie ważne, jak macierzysta placówka w Osace

Resident Evil Village ocenzurowane w Japonii

Jakiś czas temu Resident Evil Village zostało “zapowiedziane” przez swoją wersję demonstracyjną, w której gracze mogli zapoznać się z kilkudziesięciominutowym fragmentem rozgrywki. Już wówczas jasne było, że w grze pojawi się niejedna scena, którą można określić jako wyjątkowo makabryczną. Nie żeby kogokolwiek to dziwiło. W końcu mówimy o Resident Evil.

Jednakże organizacja CERO z Japonii (zajmująca się klasyfikacją rozrywki komputerowej) uznała, że nadchodzące dzieło Capcomu jest momentami zbyt drastyczne, jak na standardy panujące w Kraju Kwitnącej Wiśni. W związku z tym wydawca produkcji otrzymał od CERO wytyczne, według których musiał dostosować nową odsłonę Resident Evil, by była odpowiednia dla japońskiego odbiorcy. Capcom zgodził się na warunki.

Japonia dostanie dwie wersje gry

Co ciekawe, Japonia nie tylko nie zobaczy wersji Resident Evil Village takiej, jaką dostanie ją reszta świata, lecz dostanie dwie jej wersje: bardziej i mniej ocenzurowaną. Ta łagodniejsza, z oznaczeniem CERO D będzie dostępna dla młodych odbiorców - czyli tych, którzy ukończą 17 lat. Tę mniej ugrzecznioną opcję będą mogły nabyć jedynie osoby pełnoletnie.

Warto mieć na uwadze, że na ten moment w Japonii osiąga się dorosłość dopiero po ukończeniu 20 lat. W przyszłym roku ma się to zmienić i wówczas już osiemnastolatek będzie mógł legalnie pić alkohol i grać w Resident Evil Village z oznaczeniem CERO Z, ale na ten moment trzeba mieć 20 lat.

Niepojęta kultura Wschodu

Z jednej strony trudno się dziwić, że japoński Capcom zgadza się na żądania CERO i dostosowuje odpowiednio swoją nową produkcję pod swój rodzimy rynek, ale… Z drugiej strony to fascynujące i zabawne, że cały świat dostanie Resident Evil Village w wersji “oficjalnej” podczas gdy Japonia dostanie aż dwie własne, okrojone względem tej, która dostępna będzie w innych krajach.

Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja 2021 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox i PlayStation obecnej i poprzedniej generacji. Czy będzie to dobra kontynuacja cyklu? Okaże się już za dwa miesiące.

Źródło: Capcom

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Zamykamy elektrownie węglowe, budujemy atomowe. Minister ujawnia plany polskiej energetyki do 2033 roku

  • Pojawiło się nowe nagranie z gry I Am Jesus Christ. Twórcy pokazali walkę Jezusa z demonem

  • Kolejny wymysł Elona Muska. Miliarder zbuduje własne miasto

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Więzienie

Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Kadr z Detroit: Become Human

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

Czytaj więcej >
Fortnite Szpiedzy

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje

Czytaj więcej >
CD Projekt RED

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

Czytaj więcej >