Techgame.pl
Google

Pixabay.com

Jak wyglądał rok 2020 oczami Google? Podsumowanie wyszukiwań rozbawi do łez

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zbliża się koniec roku 2020, przyszedł więc czas podsumowań. Tym razem statystyki z ostatnich 12 miesięcy opublikował Google. Najczęściej wyszukiwane frazy z podziałem na różne kategorie są niekiedy naprawdę zaskakujące.

  • Zestawienie najczęściej wyszukiwanych haseł Google 2020

  • „Koronawirus” na szczycie

  • Grą roku bezdyskusyjnie zostało „Among Us”

  • Niektóre hasła dziwią i szczerze bawią

Koniec roku to dla wszystkich czas refleksji. Nad tym co było, jest i co nas czeka w przyszłości. Z jakiegoś powodu ludzie to nostalgiczne istoty, które w przeważającej większości lubią wspominać minione wydarzenia. Zarówno dobre, jak i złe. Jako że obecny rok dla wielu obfitował w wyjątkowo nieprzyjemne wydarzenia, podsumowanie Google jest wyjątkowo lekkie, zabawne i pozytywne.

Podsumowanie wyszukiwań Google w 2020 roku

Czas podsumowań oficjalnie rozpoczęła aplikacja muzyczna Spotify. Nie obyło się wówczas bez turbulencji na starcie, gdyż problemy techniczne nie pozwalały części użytkowników obejrzeć swojego zwieńczenia roku. W przypadku Google na szczęście nie grożą nam takie problemy.

Oczywiście jeśli chodzi o tegoroczne zestawienia ogólne najczęściej wyszukiwanych haseł, król mógł być tylko jeden. “Koronawirus” stanął na szczycie podium w zestawieniu zarówno polskim, jak i globalnym. W top10 wyszukiwań w Polsce różne kombinacje haseł z „koronawirusem” zajęły aż 4 pozycje.

Among Us zdeklasowało rywali

W kategorii wyszukiwań związanych z grami na pierwszym miejscu (z gigantyczną przewagą nad resztą) uplasowało się hasło “Among Us”. Nie jest to zbyt wielkie zdziwienie, biorąc pod uwagę, że gra przeżywa szczyt swojej popularności od dobrych kilku miesięcy.

Dla tych, którzy przespali trendy ostatnich miesięcy - Among Us jest ciekawą adaptacją Mafii, która przenosi w świat wirtualny zasady tradycyjnej gry imprezowej. W rozgrywce może uczestniczyć maksymalnie 10 graczy, z których jeden (lub więcej) jest „tym złym”, a reszta stanowi załogę statku kosmicznego.

Impostor (ten zły) musi skutecznie uniemożliwić załodze wykonanie wyznaczonych im zadań, poprzez zabijanie załogantów oraz dokonywanie różnego rodzaju sabotaży systemu. Załoga musi wykonać wszystkie zadania lub wykryć zdrajcę poprzez eliminację, prowadzenie rozmów i porównywanie zeznań.

Wyszukiwania w Polsce

Bardzo popularnym terminem wyszukiwanym w obecnym roku było hasło „wybory w USA”, jak również przeróżne frazy związane z pracą i nauką zdalną takie jak „Microsoft Teams” czy „Google Classroom”. W tej kategorii za granicą królował „Zoom”.

Najczęściej wyszukiwane osoby to z kolei prezydent Joe Biden, zmarły koszykarz Kobe Bryant, Rafał Trzaskowski i Paweł Królikowski. Zaś na pierwszym miejscu w kategorii rozrywka znalazło się zaś „polskie 50 twarzy Greya”, czyli „365 dni”. 

Najzabawniejsze hasła wpisywane w Google

Co do pozycji, które rozbawiły lub nieco nas zaskoczyły w zestawieniu opublikowanym przez Google były pytania „ile kosztuje wielbłąd?”, „kim jest Duch Święty?” oraz „co to jest amantadyna?”.

Choć musimy przyznać, że naszymi ulubionymi stały się “dlaczego albatros znakomicie lata?” oraz “dlaczego stworzono corn flakes?”. Odpowiedź na ostatnie jest naszym zdaniem oczywista. Po to, żeby mieć po co wstawać rano!

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >