Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne
Firma ManpowerGroup od lat zajmuje się modernizacją i opracowywaniem najbardziej efektywnych sposobów zatrudniania i szukania pracowników, którzy wykazują się umiejętnościami odpowiednimi dla danego stanowiska. Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że gry rozwijają wiele pożądanych obecnie na rynku pracy cech.
Gry sposobem na znalezienie pracy
Przeprowadzone przez ManpowerGroup badania wykazały, że w dobie pandemii najbardziej pożądane na rynku pracy są umiejętności miękkie. Kreatywne myślenie, podejmowanie decyzji pod presją czasu, komunikacja z kolegami z teamu… Znaczy… Kolegami z zespołu w pracy oczywiście…
Każdy gracz Call of Duty, Counter Strike’a czy chociażby League of Legends korzysta i ćwiczy te umiejętności na co dzień. W dodatku dobrze się bawi i nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że odpowiednio nazwane talenty, które wykorzystuje w grach, mogą być kluczowymi punktami jego CV, które zapewnią mu przychylność pracodawcy.
-
Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
-
Najlepsza i najprostsza surówka z ogórków kiszonych. Warto ją jeść z ważnego powodu
-
Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani
Jak znaleźć pracę podczas pandemii
Ze względu na pandemię i konieczność spędzania czasu w domu, wiele branż podupadło. Spora część pracowników musi szukać zatrudnienia w innych miejscach. Koronawirus przyczynił się także do tego, że wszędzie gdzie to tylko możliwe pracujemy zazwyczaj zdalnie. To wymaga odpowiednich umiejętności interpersonalnych , zwłaszcza w okresie wdrożeniowym, który bywa naprawdę ciężki. Wdrażanie się na odległość przysparza sporej liczbie nowych pracowników nie lada problemy.
Co więcej, wiele osób ma problem ze względu na brak doświadczenia w zawodach, które obecnie szukają pracowników.Niestety, pracownicy zagrożonych branż muszą obecnie się przekwalifikowywać. Czy to trudne? Z całą pewnością tak, ale mamy też i dobrą nowinę. Raport z badań ManpowerGroup wyraźnie wskazuje, iż granie w gry może uzupełnić braki związane z doświadczeniem:
"Dodanie do CV umiejętności nabytych dzięki grom może zrekompensować braki wynikające z niewielkiego doświadczenia zawodowego, a nawet przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności na tle pozostałych kandydatów. W Norwegii, gdzie ponad połowa młodych ludzi w wieku 16-24 lat co dzień gra w gry, pracodawcy sięgają już do społeczności graczy w poszukiwaniu pożądanych talentów."
Sztuczna inteligencja oceni predyspozycje
Wraz z raportem z badań przeprowadzonych z udziałem graczy i pracodawców, powstało również narzędzie, które pozwoli na określenie mocnych stron gracza, w zależności od jego ulubionych gier, w których spędza najwięcej czasu.
Badania wyglądają niezwykle ciekawie w kontekście mitów na temat graczy i zamiłowania do samych gier. Prawdopodobnie każde dziecko w latach 90 i wczesnych 2000 usłyszało od dorosłych, że gry są wyłącznie marnowaniem czasu i nie pomagają się rozwijać. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie.
Choć wyniki należy traktować z pewnym dystansem, często sztuczna inteligencja określa nasze mocne strony całkiem trafnie. Miłośnicy quizów z pewnością świetnie się odnajdą w tej krótkiej ankiecie , którą warto wypełnić choćby z czystej ciekawości.