Techgame.pl
Rockstar Ticket

rockstargames.com

GTA 6 coraz bliżej? Rockstar Games szuka testerów swoich nowych gier

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jak donosi The National, firma Rockstar Games szuka testerów swoich nowych gier wideo do pracy w edynburskim oddziale studia. Oczywiście możliwości jest kilka, jednak odruchowo na usta ciśnie się tylko jedna gra. Czy może chodzić o GTA 6?

Rockstar Games to legendarny dziś wydawca jednych z najlepszych gier wideo na świecie. Należącej do Take-Two firmie zawdzięczamy choćby takie hity jak Bully, L.A. Noir czy Red Dead Redemption 2, nie wspominając nawet o sztandarowej serii studia - Grand Theft Auto.

Rockstar zatrudni testerów

Świat obiegła wieść, że Rockstar Games poszukuje testerów swoich nowych gier. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ot oferta pracy w gamedevie jak każda inna. Cóż, nie w tym przypadku. Nie w przypadku, gdy na nową grę tego konkretnego studia z niecierpliwością czeka cały świat, a ta nie została nawet zapowiedziana mimo upływu trzech lat od premiery ostatniej gry Rockstara.

Oczekiwaną, niezapowiedzianą sekretną grą jest oczywiście GTA 6. A przynajmniej gracze mają taką nadzieję. Poszukiwania testerów oznaczają bowiem zazwyczaj jedną ważną rzecz - gra wchodzi w finalną fazę produkcji. Wtedy właśnie rozpoczynają się testy, a ponieważ Rockstar poszukuje pracowników do testów…

Czy doczekamy się zapowiedzi?

Nie zmienia to jednak faktu, że dotąd GTA 6 nie zostało zapowiedziane. Od miesięcy Rockstar Games jedynie podburza graczy rzucając enigmatyczne wiadomości, grafiki czy też ukrywając rzekome wskazówki w trailerach czy innych swoich produkcjach. Konkretów ani widu, ani słychu.

Oczywiście fakt poszukiwania testerów może oznaczać również prace nad zupełnie inną grą - wszak nie musi to być GTA 6, którego nadal nie zapowiedziano. W zasadzie nikt nie wie, nad czym konkretnie pracuje w tej chwili Rockstar. Jedyne nowości to ciągłe aktualizacje i dodawanie zawartości do tytułów multiplayerowych - GTA Online i Red Dead Online (z akcentem na to pierwsze).

Inne opcje

Od lat krążą bowiem plotki o różnych tytułach, nad którymi potencjalnie może pracować obecnie Rockstar. Przewijają się wśród nich potencjalne kontynuacje takich produkcji jak Bully czy L.A. Noir. Do tego od premiery RDR2 gracze wręcz błagają o remake pierwszej odsłony Red Dead Redemption, która przy dwójce zestarzała się wręcz koszmarnie.

Jedno jest pewne - Rockstar Games nad czymś ewidentnie pracuje i nie jest to raczej kolejny heist do GTA Online, gdyż wówczas firma raczej nie poszukiwałaby nowych testerów. Kiedy dowiemy się więcej? Trudno powiedzieć, jednak osobiście upatruję szansy w nadchodzących targach E3 w dniach 12-15 czerwca 2021, na których swoją obecność potwierdziło Take-Two, firma-matka Rockstara.

źródło: The National

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >