Techgame.pl
GTA V

Steam

GTA V w wersji na konsole nowej generacji może działać na silniku z RDR 2. Ciekawe znalezisko fanów

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

GTA V wychodzące tak naprawdę na każdy nowy sprzęt stało się już memem. Teraz jednak leakerzy wskazują na zaskakujący zwrot akcji. Wszystko za sprawą znalezienia w plikach gry kodu, który może wskazywać na przeniesienie GTA V na silnik z Red Dead R

  • W kodzie GTA Online odnaleziono zaskakująco linijkę

  • Wskazuje ona, że być może gra zostanie przeniesiona na silnik z RDR 2

  • Teorie są wyłącznie poszlakami i bardzo możliwe, że nie mają przełożenia na faktyczne plany Rockstara

Rockstar Games chciałoby nas rozpieszczać, ale nawet najtwardsi weterani mają już nieco dosyć jeżeli chodzi o ciągłe granie w kolejne wersje GTA V. Trudno się jednak temu dziwić - gra jest olbrzymim sukcesem i prawdziwą kurą znoszącą złote jajka. 

GTA V wychodzi prawie co roku

Historia związana z memami z GTA V jest bliźniaczo podobna do tego, co stało się z legendarnym Skyrimem. Choć Bethesda już dawno temu zapowiedziała, że nie mamy się o co martwić, bo nowe The Elder Scrolls powstaje, to jednak ciężko uznać ciągłe wydawanie Skyrima na kolejne konsole jako dobry sposób na poprawę humoru. 

Ilekroć byśmy Skyrima nie przeszli, chcielibyśmy "czegoś nowego", a gra tymczasem nie wyszła chyba tylko na lodówkę... Tak samo zresztą jak i GTA V. Od czasu pierwotnej premiery gry na PS3 i Xboxa 360 doczekaliśmy się wersji na PC, PS4 i Xboxa One, a niedługo również na nową generację - PS5 i XSX.

Oczywiście nie można ukrywać, że nowe GTA najpewniej powstaje i wiele poszlak wskazuje na to, że gra tym razem zabierze nas do uwielbianego przez wielu Vice City. Do jej potencjalnej premiery jednak dość długa droga, więc na razie skupmy się na przyszłości obecnej części serii, czyli GTA V.

Nowy silnik brzmi prawdopodobnie?

Nie tak dawno temu Rockstar potwierdził, że szkoda byłoby marnować taką okazję i GTA V ukaże się na sprzęcie najnowszej generacji w odświeżonej wersji. Problem w tym, że i tak wielu z nas grę przeszło parokrotnie. Być może jednak przeniesienie produkcji na nową wersję silnika mogłoby nieco poprawić sytuację.

Dwóch dość znanych leakerów związanych z serią GTA (czyli użytkownicy GTA Forums Tez2 i alloc8or) natknęło się na dość zaskakującą linijkę kodu która mogłaby wskazywać na to, że nowe wersje GTA V tym razem będą znacznie bardziej upiększone, a gra przeniesiona zostanie na nową wersję silnika.

W kodzie GTA Online odnaleźli oni bowiem linijkę "rage::fwuiMessageBase”. Leakerzy wskazują, że linijka ta odpowiada tej samej, którą znajdziemy w kodzie Red Dead Redemption 2. Istnieje więc szansa, że Rockstar dłubie nad GTA V w znacznie ładniejszym wydaniu. Oczywiście - może to także być albo zwykła pomyłka albo na nic nie wskazująca poszlaka.

Ale trzeba przyznać - RDR 2 wygląda przepięknie

Lekarzy do tej pory często mieli rację, jednak nowe sugestie są wyłącznie poszlakowe i bazują na domysłach. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby twórcy nie planowali tak dużego kroku, który mógłby w końcu wpłynąć na proces powstawania GTA VI. Inna sprawa, że przeniesienie GTA V na nowy silnik niekoniecznie oznaczałoby grafikę rodem z RDR 2. 

Warto przy tym jednak wiedzieć, że RDR 2 ma naprawdę przepiękną grafikę. Osobiście uważam ją za jedną z najpiękniejszych gier jakie powstały w ostatnich latach, a świetna grafika podkreśla wyłącznie realizm świata westernów do jakiego przenosi nas Rockstar Games. Swoją drogą - wiedzieliście, że to Cyberpunk 2077 jest najpiękniejszą grą z 2020 roku?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >