Techgame.pl
Pojedynek XVII-wieczny z Hellish Quart

hellishquart.com

Polska gra podbija serca graczy z całego świata. Hellish Quart zalicza świetny debiut

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Hellish Quart to polski symulator pojedynków wzorowanych na tych, które w Polsce toczono w XVII wieku. Gracz może poczuć się niczym w Ogniem i Mieczem pojedynkując się na szable z Bohunem. Ekspert walki bronią białą dodatkowo pochwalił grę z

  • Hellish Quart zadebiutowało we wczesnym dostępie na Steamie

  • Polski symulator XVII-wiecznych pojedynków zachwycił graczy

  • Gra cieszy się 95% pozytywnych recenzji na Steamie

Bijatyki to specyficzny, choć niesamowicie popularny w niektórych kręgach graczy, gatunek gier wideo. Najbardziej popularne z nich, jak Tekken czy Mortal Kombat, zapisały się w historii gamingu jako produkcje kultowe. Hellish Quart pozornie może wydawać się bijatyką w realiach XVII wieku. Jednakże ma kilka ważnych cech, które czynią z niego coś więcej - pełnoprawny symulator pojedynków bronią białą.

Hellish Quart doceniony na Steam

Hellish Quart to debiutancka gra polskiego studia Kubold, założonego przez Jakuba Kisiela, który niegdyś pracował nad topowymi produkcjami CD Projektu oraz People Can Fly, które opuścił w 2013 roku, by założyć własne studio i rozpocząć karierę wolnego strzelca. Początki do łatwych nie należały. Kubold anulował swoją pierwszą grę w 2014 roku, w wyniku czego dopiero Hellish Quart jest jego pełnoprawnym debiutem.

Trzeba mieć jednak świadomość faktu, że gra nie jest jeszcze ukończona. Od 16 lutego 2021 roku możemy ogrywać ją w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam. I choć doskonale widać, że do końca prac jeszcze kawał drogi, Hellish Quart już teraz jest naprawdę dobrą grą

Symulator XVII-wiecznych pojedynków

Hellish Quart to gra skupiająca się przede wszystkim na walce. Opiera się na schemacie znanym z popularnych bijatyk. Osią rozgrywki są pojedynki jeden na jeden, które gracz może rozgrywać przeciwko AI lub w trybie lokalnego multiplayera z drugą osobą. Do wyboru jest obecnie jedynie sześć postaci o zróżnicowanych umiejętnościach, jednak docelowo ma być ich znacznie więcej.

Tym, co czyni z Hellish Quart symulator pojedynków, zamiast bijatyki, jest fakt, że gra opiera się na fizyce. To, jak poszczególne postaci zachowują się i reagują, jest wynikiem zderzania się ze sobą modeli broni i ludzi w grze. W bijatykach typu Tekken czy Injustice walka jest po prostu zbiorem animacji wywoływanych przez poszczególne kombinacje ciosów. W Hellish Quart ten sam manewr może dać przeróżne efekty w zależności od tego, w jakim stanie znajduje się nasza postać, jak ma rozłożony środek ciężkości oraz jak bardzo jest zmęczona.

Użytkownicy Steam zachwyceni

Minął ledwie tydzień od debiutu Hellish Quart we wczesnym dostępie na Steamie, a już gra zebrała ponad tysiąc recenzji na platformie. Co więcej, aż 95% z nich jest bardzo pozytywna. Jak na niszową, polską grę dostępną w trybie early access, to naprawdę fenomenalny wynik i wszystko wskazuje na to, że debiutancki tytuł studia Kubold będzie w przyszłości jedną z produkcji, z której Polacy będą mogli być dumni.

źródło: Steam, hellishquart.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Kod źródłowy Gwinta krąży na Twitterze. CD Projekt rozpoczyna walkę z nielegalnym procederem

  • Era remasterów. Zmora czy błogosławieństwo naszych czasów?

  • BlizzConline 2021 - podsumowanie

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >