Techgame.pl
Screen ze zwiastuna Hitman 3 VR przedstawiający strzelaninę w egzotycznej scenerii

youtube.com/HITMAN/kadr z filmu

Zwiastun Hitmana 3 w VR zachwyca. Posiadacze PlayStation mają co świętować

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Dobrze zrealizowana gra w VR może dostarczyć niesamowitej frajdy. Twórcy Hitmana sami są entuzjastami nowoczesnego przedstawienia rozgrywki. Według nich świat Agenta 47 idealnie nadaje się do wykorzystania wirtualnej rzeczywistości.

  • Niecałe 2 tygodnie zostały do premiery Hitmana 3

  • Na ostatniej prostej otrzymaliśmy wideo z próbką gry w VR

  • Do wirtualnej rzeczywistości przeniesiono ponad 20 lokacji

  • Posiadacze PS VR odwiedzą też miejsca znane z poprzednich odsłon

Wcielenie się w Agenta 47 jeszcze nigdy dotąd nie było tak dosłowne. Twórców Hitmana na tyle zafascynowała technologia wirtualnej rzeczywistości, iż postanowili zaimplementować ją w najnowszej odsłonie swojej serii na PlayStation VR.

Tworząc grę, w którą samemu chciałoby się zagrać

Dla IO Interactive jednym z najważniejszych aspektów swoich gier jest wiarygodność świata i postaci. Niedawno zaserwowano pierwszych 5 minut ze zwieńczenia trylogii. W licznych wywiadach podkreślano, jak dużo pracy włożono w kreację szczegółowych lokacji.

Poziomy mają być wypełnione detalami, które uwiarygadniają podróż gracza jako międzynarodowy płatny zabójca. W przypadku tytułów na VR kluczowe jest szerokie pole interakcji z otoczeniem w ciekawy sposób.

Wirtualna rzeczywistość potrafi wynieść na nowy poziom nawet najbardziej podstawowe czynności. Jako przykład w grach akcji można podać konieczność manualnego przeładowania broni, zamiast prostego naciśnięcia klawisza R. Gdy skończy się amunicja, takim bezużytecznym na ten moment kawałkiem metalu możemy rzucić we wroga.

Deweloperzy Hitmana chcą zaproponować jak najwięcej ścieżek prowadzących do celu, a gogle świetnie się do tego nadają, by każda z dróg zaskakiwała. Jeżeli spostrzeżemy antagonistę w pobliżu wysokiej trawy, to kucając, zakradniemy się za jego plecy, umożliwiając cichą eliminację.

Zyskują także takie elementy rozgrywki, jak wychylanie zza osłon, gdzie rzeczywiście wzmaga się wrażenie, że próby wystawienia głowy skończą się jej utraceniem. Realniejszy strach pasuje jak ulał do skrytobójczego gameplay’u. Zamiast zgrywać Rambo, rozważymy wysunięcie zza winka samej broni i strzelanie na ślepo.

Ocean możliwości grania w VR

Na udostępnionych materiałach z Hitmana w VR, mogliśmy podziwiać zastukanie w plecy niczego niespodziewającego się wroga, po czym zamachnięcie czymkolwiek trzymanym w ręce lub po prostu pięścią. Ofiara mogła więc spojrzeć Agentowi 47 prosto w oczy, a twarz zabójcy była ostatnią, którą zobaczyła. Stając na krawędzi przepaści, własnoręcznie zrzucimy nieszczęśnika w głąb, wychylając się z ciekawością, kiedy uderzy w dno.

W innej ze scen projekt pokoju umożliwiał schowanie się w szafie. Z tej perspektywy przez szpary obserwowaliśmy zajmujących się standardowymi czynnościami NPC-ów. Daje to scenarzystom i designerom pole do popisu.

CD Projekt RED Cyberpunka 2077 świadomie osadził w pierwszoosobowej perspektywie, próbując nadać jak największej immersji. VR popycha te doświadczenia jeszcze dalej, na ten moment będąc ostateczną granicą osobistego przeżywania gier.

Zapowiedziano, że posiadacze poprzednich odsłon Hitmana będą mogli zaimportować lokacje do trzeciej części. Stanie się ona w ten sposób kompletnym doświadczeniem trylogii. Gra w VR ma zapewnić ponad 20 miejsc do zwiedzenia, od Paryża po Dubaj. Premiera już 20 stycznia.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >