Techgame.pl
Bitcoin

Pixabay.com

Była pewna, że inwestuje w kryptowaluty. Oszukano ją na 100 tysięcy złotych

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Kobieta z powiatu chojnickiego w pomorskiem chciała zacząć inwestować w kryptowaluty. Znalazła w Internecie firmę, która miała jej w tym pomóc. Niestety “nauka" inwestowania na giełdzie kosztowała ją znacznie więcej, niż przypusz

Kryptowaluty to bardzo popularne ostatnio na giełdzie opcje inwestycji. Kurs Bitcoina od roku rośnie z miesiąca na miesiąc, a w momencie pisania tego artykułu wynosi 219 790,23 zł. W kryptowalutach obecnie są ogromne pieniądze i ze względu na to, coraz więcej ludzi, w tym niedoświadczonych jeszcze inwestorów, zaczęło się nimi interesować. Z różnym skutkiem.

Straciła 100 tys. chcąc zainwestować w kryptowaluty

Właśnie brak doświadczenia i fundamentalnej wiedzy może być przyczyną naszej zguby, gdy chcemy zacząć inwestować w kryptowaluty i źle się do tego zabierzemy. W tym przypadku kobieta chciała uchronić się przed takim błędem. Postanowiła więc poszukać pomocy w Internecie. I znalazła ją. Niestety.

Okazuje się, że firmy, którym chcemy powierzyć nasze pieniądze, również musimy bardzo starannie weryfikować. Możemy to zrobić sprawdzając dane firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), w których (w zależności od rodzaju firmy) powinna figurować. Jeśli znajdziemy firmę w jednym z tych rejestrów i wszystko będzie wyglądało w porządku, będą złożone sprawozdania finansowe - będziemy mogli jej zaufać. Jeśli nie… Najlepiej zgłosić taką “firmę” na policję.

Oszustwo na maklera giełdowego

Tym razem niestety kobieta nie pomyślała o tym, by sprawdzić firmę, której chciała powierzyć swoje pieniądze. W ramach “nauki” inwestowania na giełdzie kryptowalut, rzekomy makler poprosił ją o zainstalowanie na komputerze wskazanego przez niego programu. W ten sposób przestępca bardzo szybko otrzymał zdalny dostęp do komputera, telefonu i konta bankowego kobiety.

Niestety była ona zupełnie nieświadoma swoich działań, przez co padła ofiarą oszusta i w efekcie straciła 100 tysięcy złotych, które planowała zainwestować w kryptowaluty. Chojnicka policja już zajmuje się tą sprawą, jednakże niestety bardzo często zdarzają się przypadki tego typu oszustw, które działają zwłaszcza w przypadku osób niedoświadczonych w kontaktach i operacjach internetowych.

Warto na każdym kroku zwracać uwagę na wszystkie działania, zwłaszcza jeśli ktoś prosi nas o wykonanie konkretnej operacji. Policja przypomina również, że żadna godna zaufania firma - maklerska, bank czy jakakolwiek inna - nie będzie prosiła nas o instalowanie obowiązkowego oprogramowania na żadnym z naszych urządzeń.

Źródła: dobreprogramy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >