Techgame.pl
Monster Hunter World

igdb.com

Maj pod znakiem wyprzedaży na Steam. Do zgarnięcia będzie kilka perełek

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jeśli jesteście łowcami okazji, którzy uwielbiają wyłapywać świetne gry na przecenach, maj zdecydowanie będzie miesiącem dla Was. Pod koniec miesiąca czeka nas bowiem Steam Open World Sale, a plotki na Steam Database głoszą, że już w nadchodzącym t

Zapowiada się rychły koniec przecenowej posuchy, która trwała uparcie przez ostatnie tygodnie. Od ostatnich wyprzedaży minęło już sporo czasu, gry wyłapane na poprzednich promocjach z pewnością też już ograne… Nic tylko czekać na kolejne obniżki. A te już niedługo, jeśli wierzyć informacjom serwisu SteamDB.

Japoński Golden Week 

Tej akurat promocji spodziewaliśmy się od dawna, jest to wszak coroczna tradycja Steama, by przecenić gry, zwłaszcza te pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym jakże ważnym dla Japończyków okresie. Golden Week (jap. Gōruden Wīku) to poniekąd japoński odpowiednik naszej majówki, z tym że na Dalekim Wschodzie świętowanie trwa cały tydzień i zawiera kilka ważnych w tamtejszych stronach rocznic.

Golden Week rozpoczyna się tam 29 kwietnia. Wówczas obchodzony jest Dzień Showa, urodziny poprzedniego cesarza Japonii, który kojarzony jest z trudnym dla kraju okresem II wojny światowej i późniejszej odbudowy państwa. 

Kolejne święto, obchodzony 3 maja Dzień Konstytucji również wiąże się ze wspomnianym cesarzem, gdyż to właśnie wprowadzenie tej konstytucji w 1945 roku pozbawiło głowę państwa boskości, czyniąc Showa pierwszym cesarzem będącym symbolem narodowym, a nie istotą boską.

Następne święta to Dzień Zieleni obchodzony 4 maja oraz Dzień Dziecka, który 5 maja kończy japońską majówkę, która poniekąd bardzo przypomina tę Polską. Pod względem urlopów i ruchu turystycznego. Choć oczywiście nie w dobie pandemii.

Golden Week Sale

Dość zaskakujący jest fakt, iż mimo bliskości japońskich świąt Valve wciąż oficjalnie nie ogłosiło Golden Week Sale, która przecież odbywa się co roku. Z informacjami pośpieszył jednak serwis Steam Database, który twierdzi, że wyprzedaż rozpocznie się wraz z japońskimi świętami, 29 kwietnia, i potrwa aż do 6 maja.

Będzie to świetna okazja na zdobycie gier pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni w bardzo dobrych cenach. W poprzednich edycjach mogliśmy przykładowo zaopatrzyć naszą bibliotekę w gry z serii Monster Hunter, Dark Souls 3 czy Devil May Cry. Tegoroczne przeceny z pewnością również będą obfitowały w te i inne japońskie perełki.

Póki co informacje nie są oficjalne, jednakże serwis SteamDB już nie raz dowiódł autentyczności swoich przecieków, poprawnie zapowiadając choćby ubiegłoroczną Summer Sale. Czekamy zatem na oficjalną informację oraz rozpoczęcie wyprzedaży, zaś pod koniec maja (tym razem już oficjalnie zapowiedziana) odbędzie się wyprzedaż gier z otwartym światem Steam Open World Sale, na której również będzie można zdobyć wiele ciekawych tytułów, w tym gier segmentu AAA.

źródło: steamdb.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >