Techgame.pl
Mars

NASA

Zdjęcia z Marsa w fantastycznej jakości. Materiał łazika Perseverance ulepszony cyfrowo

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Najnowszy łazik NASA, Perseverance, przebywa na Marsie już od dwóch tygodni i z każdym dniem zwiększa się liczba przesłanych materiałów i zdjęć wprost z powierzchni Czerwonej Planety. Przy odpowiedniej obróbce i montażu możemy odbyć n

  • Łazik Perseverance przesyła coraz piękniejsze zdjęcia z powierzchni Marsa

  • Naukowcy uruchamiają kolejne moduły maszyny

  • Sean Doran stworzył niesamowity montaż zdjęć z Marsa w 4K

Pierwsze zdjęcia zrobione przez łazik Perseverance nie należały do najpiękniejszych ani do najlepszych jakościowo. Wynikało to jednak z faktu, że naukowcy po kolei budzą do życia i testują kolejne systemy i kamery tej supernowoczesnej maszyny. Dopiero teraz poznajemy jej prawdziwe możliwości.

Niesamowite zdjęcia z Marsa

Naukowcy pracują wytrwale budząc do życia kolejne moduły Perseverance i przygotowując go do jego misji, którą na powierzchni Marsa jest przeszukiwanie gleby pod kątem śladów istniejącego tam (wedle wszelkiego prawdopodobieństwa) życia. Jednakże by to osiągnąć, jego stan techniczny musi być bez zarzutu.

Na szczęście póki co wszystko idzie zgodnie z planem i łazik Perseverance pozostaje w pełni operacyjny od chwili lądowania. Podobnie mają się sprawy w przypadku helikoptera Ingenuity, który przybył na powierzchnię planety wraz z łazikiem. Jego zadaniem jest odbycie pierwszego lotu na Marsie, co najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Montaż zdjęć Perseverance w 4K

O ile łazik Perseverance zdecydowanie artystą nie jest, o tyle Sean Doran już na pewno. Ten pasjonat regularnie zamieszcza niesamowite montaże zdjęć i nagrań z różnych rejonów kosmosu, tworząc z nich niesamowite obrazy w rozdzielczości 4K, które potrafią fascynować, wciągać i odprężać. To, co zrobił ze zdjęciami z Marsa, można bez wątpienia nazwać arcydziełem.

Sean Doran na swoim kanale YouTube opublikował wideo stworzone ze zdjęć przesłanych przez łazik Perseverance. Wcześniej musiał poświęcić wiele godzin na ich dokładną obróbkę i montaż. Efekt jest pracą niesamowicie profesjonalną, ukazującą Marsa w najmniejszych szczegółach. Momentami można by przypuszczać, że to film science-fiction, a jednak wszystko to wygląda tak zabójczo prawdziwie, że nie ma wątpliwości, iż są to oryginalne zdjęcia z Czerwonej Planety.

Zachęcamy do obejrzenia tego półgodzinnego wideo. To idealne narzędzie do odprężenia się i podziwiania niesamowitych sił natury, których tak bardzo nam na co dzień brakuje. Zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy uwięzieni w domach bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >