Bomba atomowa zrzucona przez myśliwiec F-35
Źródło: youtube.com/ Sandia National Labs/kadr z filmu

Myśliwiec F-35 zrzuca bombę atomową nowego typu. Niesamowite nagranie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
26 Listopada 2020

Najbardziej nowowczesny myśliwiec na świecie zrzucił bezwładnościową bombę atomową na poligon w Newadzie, lecąc z prędkością naddźwiękową. Nagranie tego spektakularnego testu możliwości militarnych USA można obejrzeć w serwisie YouTube.

Niezwykle efektowny test zrzutu najnowocześniejszej bomby atomowej, z wykorzystaniem najlepszego myśliwca na świecie przeprowadzono w stanie Newada. Na poligon Tonopah Test Range spadła nieuzbrojona bomba atomowa.


Myśliwiec F-35 zrzuca bombę atomową


Nie można odmówić Stanom Zjednoczonym jednej rzeczy - potrafią się popisać. Nagranie myśliwca F-35 zrzucającego bombę atomową podczas lotu z prędkością ponaddźwiękową bije rekordy wyświetleń w Internecie.


Wielozadaniowy myśliwiec F-35 Lightning II to duma światowego lotnictwa militarnego. Projekt został sfinansowany przez Stany Zjednoczone oraz Wielką Brytanię, które uzupełniły swoją flotę tymi niesamowitymi maszynami.

Brak pieniędzy to nie problem. Nadchodzi karta wpłatnicza, rewolucyjny wynalazek PolakówBrak pieniędzy to nie problem. Nadchodzi karta wpłatnicza, rewolucyjny wynalazek PolakówCzytaj dalej


Bomba atomowa z ubiegłego wieku


W ramach testu myśliwiec zrzucił na poligon bombę atomową B61-12 z wysokości 3200 metrów nad ziemią. Projekt B-61 pochodzi z lat 60. ubiegłego stulecia. Najnowsza wersja nosi numer 12 i jest wyposażona w system nawigacji satelitarnej oraz bezwładnościowej. Cena jednej takiej bomby to około 28 milionów dolarów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
  2. Sałatka nie musi być nudna. Połącz ziemniaki, boczek oraz ogórki kiszone i delektuj się boskim smakiem
  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało


Nagranie robi niesamowite wrażenie


Dzięki systemowi stabilizacji toru lotu bomba B61-12 podczas spadania może wprowadzić się w kontrolowany ruch wirowy, dzięki czemu można precyzyjnie wyznaczyć miejsce upadku na ziemię. Zachowanie bomby na nagraniu wygląda niesamowicie spektakularnie.


Materiał został opublikowany przez Sandia National Laboratories - amerykańskie laboratorium atomowe, odpowiedzialne za testy przeprowadzane z udziałem bomby B61-12. Ten termojądrowy ładunek posiada głowicę atomową o sile rażenia aż 50 kiloton.

Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoOgromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoCzytaj dalej


Bomba atomowa będzie kompatybilna z wieloma samolotami


Bomba wodorowa B61 jest niezwykle uniwersalnym ładunkiem wybuchowym. Jej bezproblemowe użycie zapewnią nie tylko myśliwce F-35, lecz także modele F-15E Strike Eagle i F/A-18E/F.


Poza wielozadaniowymi myśliwcami bomba wejdzie do wyposażenia bombowców B-2A Spirit oraz B-21 Raider już w 2023 roku. Departament Obrony planuje zakup aż 500 takich ładunków wybuchowych, co równa się wydatkowi około 14 miliardów dolarów.

Efektowny pokaz siły Stanów Zjednoczonych

Jak widać, Stany Zjednoczone nie oszczędzają na uzbrojeniu. Potęga zza oceanu zdaje się ostrzegać potencjalnych agresorów, prezentując pokaz siły poprzez publikację nagrania z testu myśliwca wielozadaniowego F-35 Lightning II.


Tak wysoka klasa uzbrojenia jest niestety daleko poza zasięgiem finansowym i technologicznym polskiej floty powietrznej. Pozostaje zatem mieć nadzieję, iż nie znajdziemy się w przyszłości z USA po przeciwnych stronach barykady.

Chiny wysłały rakietę na Księżyc. Ujawniono cel tajemniczej misji, wielkie zaskoczenieChiny wysłały rakietę na Księżyc. Ujawniono cel tajemniczej misji, wielkie zaskoczenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. 75% rabatu w drogeriach Rossmann. Tłumy ustawią się po akcesoria kuchenne, markowe zapachy i kosmetyki
  2. Najlepszy możliwy przepis na surówkę z kapusty pekińskiej. Idealny dodatek do dań
  3. Ogromny wyciek danych na Spotify. Hakerzy przejęli setki tysięcy haseł
  4. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
  5. Mężczyzna kilkukrotnie nagrał dziwne światła na niebie. Zapytał, czy to UFO, władze lotniska odpowiedziały
  6. Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobą
  7. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie

Następny artykuł