Techgame.pl
InPost - awaria

facebook.com/InPost

Ogromna awaria InPostu. Paczkomaty w całym kraju odmawiają współpracy

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Trwa gigantyczna awaria serwerów polskiej firmy InPost. Klienci z całego kraju skarżą się na działanie strony, aplikacji oraz samych paczkomatów, z których nie da się dziś odbierać ani nadawać przesyłek. Nie działa również kilk

InPost to największa w Polsce firma, której paczkomaty możemy spotkać już niemal na każdym kroku, zwłaszcza w dużych miastach. Obecnie w kraju działa przeszło 11 tysięcy automatów paczkowych… A w zasadzie działało, gdyż dziś w większości przypadków z paczkomatów InPostu nie skorzystamy. Przynajmniej do czasu naprawienia awarii serwerów firmy

Serwery InPostu padły

Dziś około godziny 11:50 do serwisu downdetector.pl zaczęły napływać zgłoszenia o problemach z użytkowaniem przeróżnych funkcji oferowanych przez stronę oraz aplikację mobilną firmy InPost. Klienci skarżyli się na brak możliwości śledzenia przesyłki, niezmieniające się statusy paczek, brak możliwości nadania oraz odbioru z paczkomatu. W ciągu zaledwie dwóch godzin z pojedynczych zgłoszeń, ich liczba przeszła w setki. I niestety nie maleje.

InPost na szczęście jest świadomy sytuacji. Na Facebooku polskiego dostawcy pojawił się komunikat, w którym informuje, że trwa awaria serwerów, a prace nad jej usunięciem trwają i zakończą się tak szybko, jak to możliwe. Komunikat znajdziemy obecnie również na stronie internetowej paczkomatowego giganta.

- Dziękujemy za zgłoszenie. Nasz zespół IT pracuje nad zweryfikowaniem i naprawą problemu. Wierzymy, że wkrótce wszystko będzie działać poprawnie, zgodnie z oczekiwaniami. - taką wiadomość otrzymują z kolei ci, którzy zgłaszają problemy z działaniem systemów InPost na Facebooku.

InPost bez konkurencji

Nawet jeśli awaria miałaby potrwać do końca dzisiejszego dnia, InPost nie musi martwić się o spadek reputacji. W Polsce obecnie nie ma absolutnie żadnej konkurencji dla paczkomatów firmy, do których użytkownicy przyzwyczaili się tak bardzo, że maszyny regularnie bywają przepełnione, ze względu na ogromne ilości wysyłanych przez nie paczek.

Dowodem na bezpieczną pozycję InPostu jest między innymi wzrost cen za usługi. Od wczoraj opłaty za poszczególne przesyłki są nieco wyższe niż wcześniej, co jednakże z pewnością nie odstraszy klientów firmy, gdyż nie mają oni innego wyjścia, jeśli chodzi o paczkomaty w Polsce. To jednak może się niebawem zmienić.

Firma Rafała Agnieszczaka, Furgonetka, zrzeszająca firmy kurierskie w jeden system, ogłosiła niedawno, że planuje stworzenie własnego systemu paczkomatów, który obejmowałby automaty różnych sieci, które dziś planowane są choćby przez PKN Orlen czy Allegro. Furgonetka już podjęła pierwsze kroki w kierunku realizacji tego planu, niemniej na efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. InPost pozostanie więc z pewnością liderem rynku paczkomatów jeszcze przynajmniej przez kilka lat.

źródło: Facebook, downdetector.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >