Outriders
Źródło: peoplecanfly.com/Media Center

Polskie studio udostępni demo swojej nowej gry. Outriders sprawdzimy za darmo

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
19 Lutego 2021

Outriders to nadchodząca głośna gra polskiego wydawcy People Can Fly. Ta strzelanka science-fiction z elementami RPG ma zadebiutować 1 kwietnia 2021 roku, a już w przyszłym tygodniu twórcy udostępnią darmową wersję demonstracyjną, która pozwoli graczom sprawdzić kilka pierwszych godzin rozgrywki. 

  • People Can Fly wyda wersję demo swojej nowej produkcji
  • Demo Outriders zostanie udostępnione za darmo 25 lutego 2021 roku
  • Gracze będą mogli rozegrać prolog i pierwszy rozdział historii

People Can Fly to polski producent gier, którego kojarzyć można z takich tytułów jak Bulletstorm, Painkiller czy Gears of War. Obecnie studio pracuje nad swoją nową marką - Outriders. Będzie to gra akcji z elementami RPG, która będzie charakteryzowała się ciekawym trybem kooperacyjnym, pozwalającym poznać historię protagonisty w towarzystwie maksymalnie dwóch znajomych.

Outriders - wersja demonstracyjna

W czwartek 25 lutego 2021 o godzinie 18:00 czasu polskiego zostanie udostępniona darmowa wersja demo gry Outriders. Dostępna będzie na wszystkich platformach - Xbox One i Series X/S, PS4 i PS5 oraz na PC. W ostatnim przypadku będziemy mieli do wyboru wersję na Steam lub Epic Games. Jeśli zależy nam na późniejszym przeniesieniu naszych postępów do pełnej wersji, musimy skorzystać ze Steama, gdyż w przypadku Epica nie będzie to możliwe.

Twórcy ewidentnie chcą dać graczom czas na pokochanie Outriders, gdyż będziemy mogli ograć prolog i pierwszy rozdział historii, zakończony walką z bossem o imieniu Gauss. Co więcej, po jego pokonaniu zostanie odblokowanych również kilka zadań pobocznych, pozwalających na swobodną eksplorację części świata przedstawionego w grze.

Wypróbujemy wszystkie klasy postaci

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kilkakrotnie przejść udostępniony w wersji demo fragment gry, gdyż twórcy nie wprowadzili żadnego limitu czasowego czy ilości podejść. Dostępne będą też wszystkie cztery klasy postaci, co pozwoli nam w pełni doświadczyć możliwości gry. W ramach dema nasz protagonista będzie mógł osiągnąć maksymalnie 7. poziom doświadczenia, co pozwoli nam na zakup pierwszych dwóch umiejętności i sprawdzenie działania drzewka rozwoju bohatera.

Gigantyczny sukces NASA. Łazik przekazał pierwsze zdjęcia z MarsaGigantyczny sukces NASA. Łazik przekazał pierwsze zdjęcia z MarsaCzytaj dalej

People Can Fly zaznacza, że już w wersji demo będziemy mogli korzystać z trybu kooperacyjnego, który pozwoli nam ostatecznie rozegrać całą przygodę wspólnie ze znajomymi. Jednakże funkcja ta jest jeszcze w fazie testów, więc twórcy ostrzegają, że na obecnym etapie mogą pojawić się w niej jakieś problemy. Podobnie zresztą jest z cross-playem, czyli możliwością wspólnej rozgrywki z graczami z innych platform.

Trzeba przyznać, że udostępnienie darmowej wersji demo, która jest tak obszernym pokazem rozgrywki w Outriders może się opłacić firmie People Can Fly. Po zapowiedziach i trailerach społeczność graczy nie jest przekonana do produkcji polskiego developera, a dobrze zrobione demo ma szansę zupełnie odwrócić tę sytuację. Oczywiście pod warunkiem, że sama gra jest dobra i będzie w stanie się obronić. O tym będziemy mogli przekonać się już za tydzień.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł