Techgame.pl
Pokemon Legends Arceus

youtube.com/ The Official Pokémon YouTube channel/ kadr z filmu

Pokemony kończą 25 lat. Zapowiedziano nowe gry z okazji rocznicy

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Trudno w to uwierzyć, ale Pokemony ukończyły już 25 lat. Z tej okazji Nintendo przygotowało specjalną prezentację, na której zaprezentowano nowe gry na konsolę Switch

  • Pokemony kończą 25 lat

  • Zapowiedzi remake'u Shining Pearl oraz Diamond

  • Trailer i gameplay Pokemon Legends Arceus

Gdy myślimy o przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, kształtuje nam się przed oczami obraz nagłego rozwoju gospodarczego po głębokich przemianach ustrojowych w kraju. W Polsce pojawił się McDonnald’s, wolne media, zachodnia moda oraz gry komputerowe, oraz wiele innych zakazanych wcześniej owoców.

Wielka "pokemania"

Pojawiły się również Pokemony, które jak nic innego ukształtowały młodzież tamtego okresu. Pomimo tego, że mało kto posiadał w Polsce Gameboya, wszyscy wiedzieli, czym są te urocze stworki. Głównie za sprawą potężnego marketingu opierającego się na popularnej kreskówce i kolekcjonerskich żetonach dołączanych do paczek chipsów.

W taki sposób w naszym kraju zaczęła się "pokemania", która pod względem skali porównać można chyba tylko do "małyszomanii" (która de facto, zaczęła się w zbliżonym okresie). 

Trzeba jednak pamiętać, że Pokemony to przede wszystkim fantastyczna seria gier, która dominuje na konsolach firmy Nintendo od 25 lat, co jest wynikiem wręcz monumentalnym.

Pokemon Diamond i Shining Pearl

Z okazji 25 rocznicy powstania pierwszej gry z serii Pokemon, japońska firma przygotowała event, na którym zapowiedziano nowe produkcje. 

Wielki powrót zaliczą remake’i Pokemon Diamond oraz Shining Pearl, które dobrze zapadły w pamięci posiadaczy Nintendo DS. Te gry uzyskały do dziś status wręcz kultowych, więc ich odświeżenie jest bardzo pozytywną nowinką. Produkcję mają ukazać się na konsoli Nintendo Switch pod koniec 2021 roku.

Pokemon SNAP

Zaprezentowano również nowy zwiastun oraz gameplay z produkcji Pokemon SNAP, czyli kontynuacji popularnego tytułu z konsoli Nintendo 64. W tej grze wcielimy się w podróżnika przemierzającego region Lental. Ujrzymy naturalne środowisko Pokemonów, poznamy ich zachowania i udokumentujemy ten malowniczy świat za pomocą aparatu. Premiera gry zapowiedziana jest na 30 kwietnia bieżącego roku.

Co się stanie gdy połączymy Zeldę z Pokemonami?

Gwoździem programu była zdecydowanie zapowiedź gry Pokemon Legends Arceus. Tytuł zabierze nas do regionu Sinnoh znanego z wcześniejszych odsłon (Shining Pearl oraz Diamond). 

Czeka nas jednak niespodziewany twist, niewykorzystany wcześniej w żadnej grze z popularnej serii - zostaniemy przeniesieni w czasie do okresu przypominającego i wzorowanego na feudalnej Japonii. Zabieg ten jest bardzo ciekawy i daje duże pole do popisu dla developerów i storywriterów. 

Gra zachwyca piękną grafiką ewidentnie wzorowaną na produkcji The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Tak więc o ile tytuł nie otrzyma downgrade’u (co jest prawdopodobne), to czeka nas jedna z najlepiej wyglądających gier w historii Switcha.

Poniżej możecie obejrzeć całą omawianą prezentację:

undefined

Źródło: Bloomberg.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >