Techgame.pl
Pokemon GO Squirtle

pixabay.com

Zatrzymał się na autostradzie i groził innemu kierowcy. Wszystko przez Pokemony

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Gra Pokemon GO, która korzysta z systemu lokalizacji urządzenia, wywołała kilka lat temu niemałe zamieszanie, gdy gracze niejednokrotnie wdzierali się na prywatne posesje, tłumacząc się chęcią złapania Pokemona, który znajdował się akurat w

Jak widać, duch rywalizacji jest silny w graczach. Tym razem poszło o Pokemony znajdujące się na autostradzie. W dwóch różnych samochodach znaleźli się przedstawiciele przeciwnych drużyn, z których każdy chciał złapać stworki rozmieszczone na A4. Niby nie ma w tym nic złego, szkoda tylko, że stwarzali w ten sposób zagrożenie na drodze.

Kłótnia o Pokemony na autostradzie

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, kiedy tarnowska policja dostała osobliwe zgłoszenie. Stróże prawa zostali poproszeni o interwencję w sprawie dwóch pojazdów poruszających się po autostradzie A4 w pobliżu Tarnowa. Według zgłaszającego, jeden z kierowców łapał Pokemony, a drugi mu groził. Policja zgłoszenie przyjęła i ustawiła się przy jednym ze zjazdów z autostrady.

Po chwili na węźle pojawił się wypatrywany kierowca, który został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. W samochodzie było trzy osoby. Chwilę później do kontrolowanych osób podjechał samochód skoda, w którym jechał ojciec z synem. Jak się okazało w dwóch różnych samochodach jechały osoby, które grają w tę samą grę internetową, polegającą na zbieraniu pokemonów.

Jedni twierdzili, że są w drużynie czerwonych drudzy, że w drużynie niebieskich. Każda z drużyn chciała wygrać w tej rywalizacji i jadąc autostradą zbierała pojawiające się pokemony. Gracze po uspokojeniu emocji wycofali się z zarzutów wobec oponentów. - czytamy w komunikacie policji.

Niebezpieczne zabawy

Pokemon GO to gra-fenomen z kilku powodów. Przede wszystkim zadała kłam wszystkim tym, którzy twierdzili, że gracze to osoby przyklejone do gamingowych krzeseł w swoich pieczarach, z których wychodzą tylko w sytuacji największej potrzeby. Okazało się to być typowym, nieprawdziwym mitem, gdy w lipcu 2016 roku na ulice całego świata wyszli fani Pokemon ze swoimi smartfonami, łapiąc wszędzie swoje ulubione stworki.

Nie zmienia to jednak faktu, że choć zachęcenie młodych ludzi do wyjścia na świeże powietrze w ten sposób było bardzo pomysłowe, to spowodowało trochę problemów, gdy niektórzy za bardzo wciągali się w poszukiwanie Pokemonów. Do tego stopnia, że wchodzili w niedozwolone miejsca czy stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym, czego przykładem może być historia z autostrady. Gry są jak każde inne narzędzie czy rozrywka - w nieodpowiednich rękach bywają niebezpieczne.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >