Techgame.pl
Shiny VMAX Charizard stream

youtube.com/Dragon Type Master Channel/kadr z filmu

Wziął 50 dolarów za zniszczenie paczki kart. Nie spodziewał się, że była warta 2 tysiące złotych

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Irlandzki streamer otwierał na wizji paczki kart popularnej karcianki kolekcjonerskiej Pokemon TCG. Na prośbę fana zniszczył jedną z nich, za co otrzymał dotację równą 50 dolarów. Dopiero po chwili okazało się, że w zniszczonej paczce była r

  • Streamer zniszczył paczkę kart za 50 dolarów przekazanych przez widzów

  • Wewnątrz była wyjątkowo rzadka i cenna karta warta 2000 złotych

  • Nagranie pechowego streama bije rekordy popularności na Twitterze

Streamer to jeden z zawodów czasów współczesnych. Transmitowanie swoich poczynań w grach czy innych aktywnościach stało się w ostatnich latach niezwykle popularne i wielu tych, którzy poświęcili się temu zajęciu, mogą spokojnie zarabiać w ten sposób na życie. Nie zmienia to jednak faktu, że streamerów są dziś miliony i czasem trzeba zrobić coś niekoniecznie rozsądnego, by przyciągnąć widownię i skłonić ją do przesyłania dotacji.

Paczki kart Pokemon TCG

Gra karciana Pokemon TCG (Trading Card Game) powstała w 1996 roku w Japonii. Na fali popularności serialu Pokemon, karcianka również szybko rozprzestrzeniła się po całym świecie, trafiając w 1998 roku pod skrzydła amerykańskiego wydawnictwa Wizards of the Coast, które dziś znane jest z wydawania kultowej gry Magic: The Gathering. W języku polskim była wydawana przez firmę TmToys.

Mimo ponad dwóch dekad na karku, Pokemon TCG trzyma się nadal bardzo dobrze, jeśli chodzi o popularność. Dowodzi tego choćby zainteresowanie, jakie przyciągają streamy rozgrywek i otwierania paczek (tzw. boosterów), zawierających losowe karty kolekcji. Jedną z takich właśnie paczek zniszczył irlandzki streamer Daithi De Nogla.

Karta za 2 tysiące złotych

Istotą paczek z losowymi kartami jest fakt, że nie wiadomo, jakie dokładnie egzemplarze znajdziemy w środku. Dlatego ich otwieranie na wizji wywołuje w oglądających takie emocje. Nie mówiąc już o niszczeniu ich zawartości jeszcze przed otwarciem. Stream Daithi De Nogla wywołał tych emocji tak wiele, że sam streamer się tego nie spodziewał.

Okazało się bowiem, że ostatnią ze zniszczonych kart był Shiny VMAX Charizard - najrzadsza i najdroższa karta z najnowszego dodatku Shining Fates. Obecnie kartę owego Charizarda można sprzedać za 480-500 dolarów, co przekłada się na kwotę niemal 2000 złotych. Za zniszczenie paczki fani zapłacili streamerowi 50 dolarów. Cóż, nie był to interes jego życia…

Nie zmienia to jednak faktu, że udostępnione przez niego później na Twitterze nagranie tego wydarzenia, zdobyło niesamowitą popularność, objawiającą się dziesiątkami tysięcy wyświetleń i komentarzy. Bardzo prawdopodobne jest, że mimo wszystko zniszczony Shiny Charizard jednak zarobi na swoje utrzymanie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >