Techgame.pl
Donald Trump

youtube.com/CRUX/kadr z filmu

Powstanie nowy serwis społecznościowy dla konserwatystów. Donald Trump chce stworzyć przestrzeń bez cenzury

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Donald Trump przygotowuje własny serwis społecznościowy. Tym razem to już nie tylko puste słowa, lecz fakty, potwierdzone przez doradcę byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nowa platforma socjalizacji ma zadbiutować już w kolejnym kwartale roku

Donald Trump nie jest osobistością, która cieszy się lekkim życiem w Internecie. Jak każdy polityk o skrajnych poglądach, podpadł w końcu kilku ważnym osobom, które postanowiły upewnić się, że żadne treści stworzone przez byłego prezydenta USA nie trafią do odbiorców na ich portalach społecznościowych. W efekcie konta Trumpa na Facebooku, YouTubie i Twitterze zostały trwale usunięte.

Donald Trump otworzy własny serwis społecznościowy

Już podczas burzy wyborczej w Stanach Zjednoczonych sprzed kilku miesięcy, kiedy Joe Biden pokonał Trumpa w wyścigu o fotel głowy Białego Domu, Donald Trump odgrażał się, że założy własny portal społecznościowy, na którym nie będzie trzeba przejmować się tym, że administracja, czy ktokolwiek inny, nie podziela poglądów użytkowników. Wszystko przez fakt, że sam został zbanowany przez największe światowe serwisy.

Okazuje się, że Trump zamierza spełnić swoją “groźbę”, gdyż jak powiedział Jason Miller (doradca Donalda Trumpa) w wywiadzie dla Fox News, prace nad platformą społecznościową idą pełną parą. Serwis ma wystartować już za dwa do trzech miesięcy. Będzie on prawdopodobnie skierowany głównie do konserwatystów i ma być “wolny od cenzury”.

Cenzura portali społecznościowych

Czy współczesne media społecznościowe faktycznie cenzurują publikowane na nich treści? Cóż, i tak, i nie. Zależy co dokładnie uznajemy za cenzurę, jednakże najwyraźniej definicja Donalda Trumpa troszeczkę mija się z prawdą. Były prezydent USA twierdzi bowiem, że generalnie portale dyskryminują ludzi o poglądach prawicowych, nie pozwalając im otwarcie głosić swoich przekonań. Czy to prawda?

Nie do końca. Przykładem może tutaj być Facebook, na którym politycy bez problemu wypowiadają się o swoich poglądach i wierzeniach, jakie by one nie były. Problem pojawia się w momencie, gdy zaczynają swoimi postami łamać regulamin serwisu, jednakże nie ma tu znaczenia, jakie poglądy reprezentują. Jest to fakt, o którym przekonał się nie tylko Donald Trump. Wystarczy przypomnieć sobie usunięcie konta Janusza Korwin-Mikkego z Facebooka, które miało miejsce kilka miesięcy temu. 

Czy wobec tego regulamin serwisu społecznościowego Donalda Trumpa pozwoli na absolutnie wszystko? Cóż, miejmy nadzieję, że nie, w przeciwnym razie Trump dobitnie się przekona, do czego może doprowadzić samowolka w Internecie. Nie wróżę wówczas zbyt długiej kariery jego serwisowi. Wszystko stanie się jasne w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, jeśli wierzyć zapowiedziom Jasona Millera. 

źródło: Komputer Świat

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

  • Valheim fenomenem 2021. Padł kolejny rekord graczy na Steamie

  • Wszechobecny rasizm w grze FIFA 21. Electronic Arts reaguje

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >