Techgame.pl
Lidia Sobieska Tekken 7

youtube.com/Bandai Namco Entertainment Europa/kadr z filmu

Premier Polski stoczyła pierwsze pojedynki w Tekken 7

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już od wczoraj możemy wcielić się w fikcyjną panią premier Lidię Sobieską, która została reprezentantką Polski w japońskiej bijatyce Tekken 7. Postać stworzona z udziałem polskiej ambasady w Japonii zadebiutowała dziś w grze, wraz z początkiem nowe

Tekken 7 to jedna z najpopularniejszych bijatyk na świecie. Seria firmy Bandai Namco Entertainment dorobiła się już statusu legendy wśród gier prezentujących efektowne, zręcznościowe pojedynki jeden na jeden. Najnowsza odsłona kultowego cyklu rozpoczęła wczoraj czwarty sezon rozgrywek, co twórcy postanowili podkreślić dodaniem nowej lokacji oraz postaci - polskiej premier Lidii Sobieskiej.

Premier Polski w Tekken 7

Nowa postać w bijatyce Bandai Namco została zapowiedziana niemal dokładnie miesiąc temu, podczas Japan Fighting Game Publishers Roundtable, na którym spotkali się najwięksi na świecie producenci tego typu gier. O nadejściu polskiej reprezentantki w Tekkenie mówiło się już od lat, nikt jednak nie spodziewał się, że postać faktycznie wyjdzie z fazy planów i stanie się rzeczywistością.

By mogło się to wydarzyć, Bandai Namco Entertainment nawiązało współpracę z polską ambasadą w Japonii, by stworzyć postać, która będzie wiarygodna i z szacunkiem potraktuje dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Choć wydawać by się mogło, że postać o wysokim stanowisku politycznym płci żeńskiej będzie w oczywisty sposób nawiązywała do obecnie rozgrywających się w Polsce konfliktów dotyczących kobiet i ich praw, jednakże producent zdementował te domysły. Lidia Sobieska ma pozostać jedynie postacią w grze, bez wchodzenia w realną politykę kraju, z którego pochodzi.

Premier Lidia Sobieska

Skąd więc pomysł na stworzenie fikcyjnej pani premier naszego kraju? Przedstawiciele Bandai Namco twierdzą, że Polska kojarzy im się z krajem, w którym władzę często sprawowały kobiety. W każdym razie w przypadku urzędu premiera. Dlatego właśnie uznali, że w nawiązaniu do historii tego stanowiska w Polsce, nowa bohaterka Tekken 7 będzie wysoko postawioną politycznie personą.

Początkowo chodziły słuchy, że będzie ona miała na imię Krystyna, jednakże najwyraźniej twórcy odeszli od tego pomysłu. Ostatecznie przypominająca Ciri z Wiedźmina 3 premier Lidia Sobieska zadebiutowała wczoraj w nowym sezonie Tekken 7, a wraz z nią nowa lokacja - Island Paradise

Choć początkowo społeczność gry nie była przekonana do nowej postaci, okazuje się, że dziś jest jedną z najchętniej wybieranych bohaterek. Wygląda na to, że Bandai Namco zapewniło Polsce niezwykle godną tego zaszczytu reprezentantkę. Dziękujemy!

źródło: Polskie Radio

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >