Techgame.pl
Lidia Sobieska Tekken 7

youtube.com/Bandai Namco Entertainment Europa/kadr z filmu

Premier Polski stoczyła pierwsze pojedynki w Tekken 7

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już od wczoraj możemy wcielić się w fikcyjną panią premier Lidię Sobieską, która została reprezentantką Polski w japońskiej bijatyce Tekken 7. Postać stworzona z udziałem polskiej ambasady w Japonii zadebiutowała dziś w grze, wraz z początkiem nowe

Tekken 7 to jedna z najpopularniejszych bijatyk na świecie. Seria firmy Bandai Namco Entertainment dorobiła się już statusu legendy wśród gier prezentujących efektowne, zręcznościowe pojedynki jeden na jeden. Najnowsza odsłona kultowego cyklu rozpoczęła wczoraj czwarty sezon rozgrywek, co twórcy postanowili podkreślić dodaniem nowej lokacji oraz postaci - polskiej premier Lidii Sobieskiej.

Premier Polski w Tekken 7

Nowa postać w bijatyce Bandai Namco została zapowiedziana niemal dokładnie miesiąc temu, podczas Japan Fighting Game Publishers Roundtable, na którym spotkali się najwięksi na świecie producenci tego typu gier. O nadejściu polskiej reprezentantki w Tekkenie mówiło się już od lat, nikt jednak nie spodziewał się, że postać faktycznie wyjdzie z fazy planów i stanie się rzeczywistością.

By mogło się to wydarzyć, Bandai Namco Entertainment nawiązało współpracę z polską ambasadą w Japonii, by stworzyć postać, która będzie wiarygodna i z szacunkiem potraktuje dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Choć wydawać by się mogło, że postać o wysokim stanowisku politycznym płci żeńskiej będzie w oczywisty sposób nawiązywała do obecnie rozgrywających się w Polsce konfliktów dotyczących kobiet i ich praw, jednakże producent zdementował te domysły. Lidia Sobieska ma pozostać jedynie postacią w grze, bez wchodzenia w realną politykę kraju, z którego pochodzi.

Premier Lidia Sobieska

Skąd więc pomysł na stworzenie fikcyjnej pani premier naszego kraju? Przedstawiciele Bandai Namco twierdzą, że Polska kojarzy im się z krajem, w którym władzę często sprawowały kobiety. W każdym razie w przypadku urzędu premiera. Dlatego właśnie uznali, że w nawiązaniu do historii tego stanowiska w Polsce, nowa bohaterka Tekken 7 będzie wysoko postawioną politycznie personą.

Początkowo chodziły słuchy, że będzie ona miała na imię Krystyna, jednakże najwyraźniej twórcy odeszli od tego pomysłu. Ostatecznie przypominająca Ciri z Wiedźmina 3 premier Lidia Sobieska zadebiutowała wczoraj w nowym sezonie Tekken 7, a wraz z nią nowa lokacja - Island Paradise

Choć początkowo społeczność gry nie była przekonana do nowej postaci, okazuje się, że dziś jest jedną z najchętniej wybieranych bohaterek. Wygląda na to, że Bandai Namco zapewniło Polsce niezwykle godną tego zaszczytu reprezentantkę. Dziękujemy!

źródło: Polskie Radio

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >