Lidia Sobieska Tekken 7
Źródło: youtube.com/Bandai Namco Enterteinment America/kadr z filmu

Znamy nową premier Polski. Lidia Sobieska zadebiutuje już jutro

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
22 Marca 2021

Już jutro w jednej z najpopularniejszych bijatyk w historiii gamingu pojawi się reprezentantka polski, fikcyjna pani premier Lidia Sobieska, której nie można odmówić fizycznego podobieństwa do Ciri, przybranej córki Geralta z Rivii. Od jutra Lidia walczyć będzie o wpływy w korporacji Zaibatsu, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom.

  • Polska reprezentantka już jutro zawita do Tekken 7
  • Lidia Sobieska będzie walczyła dla Polaków jako premier naszego kraju
  • Postać będzie można nabyć w ramach pakietu Sezonu 4 lub osobno

Niemal dokładnie miesiąc temu, podczas Japan Fighting Game Publishers Roundtable, w sieci pojawił się trailer, zapowiadający pojawienie się nowej postaci w japońskiej bijatyce Tekken 7. Postać wywołała niemałe zaskoczenie na całym świecie, w szczególności zaś, w naszym kraju, gdyż jest ona nie tylko polskiego pochodzenia, lecz piastuje jedno z najważniejszych stanowisk politycznych - urząd premiera.

Polska premier w bijatyce Tekken 7

Z wypowiedzi na Bandai Namco Entertainment od kilku lat wiedzieliśmy, że producent rozważa wprowadzenie polskiej reprezentantki do gry Tekken 7. Mimo to zaskoczenie było ogromne, gdy pojawienie się premier Lidii Sobieskiej zostało zapowiedziane pod koniec ubiegłego miesiąca. Zarówno płeć, jak i piastowane stanowisko sprawiły, że trudno było nie doszukiwać się tu komentarza do obecnych zawirowań w naszym kraju, związanych z prawami kobiet.

Niestety twórcy musieli zdementować owe domysły i jasno powiedzieli, że polska premier nie nie nawiązuje do obecnych wydarzeń. Jest po prostu postacią w grze i nie należy doszukiwać się w niej żadnych symboli. Choć jest to zrozumiałe (w końcu trudno byłoby oczekiwać, że japoński producent gier wideo postanowi opowiedzieć się po jakiejś stronie wewnętrznego konfliktu Polaków), wielu graczy rozczarowała ta wiadomość.

Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historiiHakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historiiCzytaj dalej

Lidia Sobieska - reprezentantka Polaków

Jeśli zaś chodzi o samą reprezentantkę, początkowo sądzono, iż będzie miała na imię Krystyna. Ostatecznie zdecydowano się na Lidię, choć trudno określić, skąd pochodziła inspiracja. Sobieska została zaprezentowana na ponad 3-minutowym trailerze, gdzie mogliśmy obejrzeć polską bohaterkę w pełnej krasie i zobaczyć, jak radzi sobie w walce z legendami Tekkena.

Radzi sobie oczywiście świetnie, przynajmniej na zwiastunie. Jej możliwości gracze będą mogli sprawdzić samodzielnie już od jutra, czyli 23 marca 2021 roku. Postać będzie zawarta zarówno w pakiecie Sezonu 4 Tekken 7, jak również będzie można nabyć ją osobno. Będzie dostępna na wszystkich platformach, czyli PC (Steam), Xbox oraz PlayStation.

źródło: spidersweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł