Techgame.pl
Lidia Sobieska Tekken 7

youtube.com/Bandai Namco Enterteinment America/kadr z filmu

Znamy nową premier Polski. Lidia Sobieska zadebiutuje już jutro

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już jutro w jednej z najpopularniejszych bijatyk w historiii gamingu pojawi się reprezentantka polski, fikcyjna pani premier Lidia Sobieska, której nie można odmówić fizycznego podobieństwa do Ciri, przybranej córki Geralta z Rivii. O

  • Polska reprezentantka już jutro zawita do Tekken 7

  • Lidia Sobieska będzie walczyła dla Polaków jako premier naszego kraju

  • Postać będzie można nabyć w ramach pakietu Sezonu 4 lub osobno

Niemal dokładnie miesiąc temu, podczas Japan Fighting Game Publishers Roundtable, w sieci pojawił się trailer, zapowiadający pojawienie się nowej postaci w japońskiej bijatyce Tekken 7. Postać wywołała niemałe zaskoczenie na całym świecie, w szczególności zaś, w naszym kraju, gdyż jest ona nie tylko polskiego pochodzenia, lecz piastuje jedno z najważniejszych stanowisk politycznych - urząd premiera.

Polska premier w bijatyce Tekken 7

Z wypowiedzi na Bandai Namco Entertainment od kilku lat wiedzieliśmy, że producent rozważa wprowadzenie polskiej reprezentantki do gry Tekken 7. Mimo to zaskoczenie było ogromne, gdy pojawienie się premier Lidii Sobieskiej zostało zapowiedziane pod koniec ubiegłego miesiąca. Zarówno płeć, jak i piastowane stanowisko sprawiły, że trudno było nie doszukiwać się tu komentarza do obecnych zawirowań w naszym kraju, związanych z prawami kobiet.

Niestety twórcy musieli zdementować owe domysły i jasno powiedzieli, że polska premier nie nie nawiązuje do obecnych wydarzeń. Jest po prostu postacią w grze i nie należy doszukiwać się w niej żadnych symboli. Choć jest to zrozumiałe (w końcu trudno byłoby oczekiwać, że japoński producent gier wideo postanowi opowiedzieć się po jakiejś stronie wewnętrznego konfliktu Polaków), wielu graczy rozczarowała ta wiadomość.

Lidia Sobieska - reprezentantka Polaków

Jeśli zaś chodzi o samą reprezentantkę, początkowo sądzono, iż będzie miała na imię Krystyna. Ostatecznie zdecydowano się na Lidię, choć trudno określić, skąd pochodziła inspiracja. Sobieska została zaprezentowana na ponad 3-minutowym trailerze, gdzie mogliśmy obejrzeć polską bohaterkę w pełnej krasie i zobaczyć, jak radzi sobie w walce z legendami Tekkena.

Radzi sobie oczywiście świetnie, przynajmniej na zwiastunie. Jej możliwości gracze będą mogli sprawdzić samodzielnie już od jutra, czyli 23 marca 2021 roku. Postać będzie zawarta zarówno w pakiecie Sezonu 4 Tekken 7, jak również będzie można nabyć ją osobno. Będzie dostępna na wszystkich platformach, czyli PC (Steam), Xbox oraz PlayStation.

źródło: spidersweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >