Techgame.pl
Resident Evil Village/screen z gry

Resident Evil/wideo/https://youtu.be/yvSCK9Y4DNI

Capcom za parę dni może zapowiedzieć remake Resident Evil 4. Poznamy dużo informacji o Resident Evil Village

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Capcom pokazał teaser nadchodzącego wydarzenia. Poznamy więcej informacji na temat Resident Evil Village i przyszłości cyklu. Co ciekawe, wśród zapowiedzi może się także pojawić wzmianka o remaku Resident Evil 4 uważanego przez wielu za jedną z naj

  • Capcom zapowiada Resident Evil Showcase

  • W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną nowe materiały z nadchodzącej, ósmej części

  • Możemy spodziewać się informacji o kolejnych remakach i konwersjach

  • Resident Evil to nie tylko gry, bowiem Netflix pracuje nad serialem oryginalnym

Już niedługo Capcom hostować będzie Resident Evil Showcase. Wydarzenie to będzie skupione przede wszystkim wokół nadchodzącego Village, ale też innych tytułów z serii. Resident Evil 4 remake confirmed?

Capcom zapowiada event Resident Evil

Przed paroma dniami japońska firma Capcom potwierdziła, że już w najbliższy piątek, tj. 21 stycznia 2021 roku o godzinie 23:00 czasu polskiego rozpocznie się wydarzenie Resident Evil Showcase. Będzie to internetowa konferencja podczas której przedstawiona zostanie przyszłość serii popularnych gier survival horror. 

Oczywiście głównym tematem prezentacji bezapelacyjnie pozostanie nadchodząca, ósma już pełnoprawna część cyklu o podtytule "Village". Z opublikowanego niedawno teasera możemy przekonać się, że faktycznie jest na co czekać - w krótkim wideo zaprezentowano pierwsze, nowe fragmenty gameplayu z gry. 

Jeszcze w ubiegłym roku doszło do olbrzymiego wycieku z Capcomu, w skutek którego w internecie pojawiło się dużo nieoficjalnych materiałów i informacji. Wskazują one na to, że właśnie w ten piątek nie tylko obejrzymy nowy trailer i gameplay, ale poznamy szczegóły dotyczące trybu multiplayer "Village Online" i przyszłości serii.

Resident Evil 4 remake czy wersja VR?

W skutek wspomnianego wyżej wycieku informacji z japońskiej firmy, pojawiły się również spekulacje potwierdzające plotki, które i tak wydawały się pewne. Capcom rzekomo pracuje nad wersją Resident Evil 4 przeznaczoną na gogle rozszerzonej rzeczywistości, ale to raczej nie wszystko. 

Już wcześniej wielokrotnie pojawiały się przecieki, zgodnie z którymi po odświeżeniu drugiej i trzeciej części serii (w formie pełnoprawnych, świetnie przyjętych remaków) Capcom zajmie się pozostałymi częściami. Być może będzie to Code: Veronica? "Jedynka"? A może jednak RE 4?

I to najpewniej nad wskrzeszeniem "czwórki" (uznanej za jedną z najlepszych części serii) pracuje firma. Capcom niebezpośrednio odniósł się do tych plotek w formie niedawnego tweeta, który przedstawia nam charakterystyczny ekran ekwipunku z czwartej części z dopiskiem "Mamy sporo zapowiedzi na Resident Evil Showcase". 

Przyszłość cyklu to nie tylko gry

Oprócz Village, rzekomego remaku Resident Evil 4 i przeniesieniu go w formie VR, firma szykuje też rzekomo trzecią część podcyklu "Revelations", która ponoć ukazać się ma pod koniec roku na Nintendo Switcha. Jest tego całkiem sporo, a jeżeli faktycznie potwierdzone zostanie istnienie trybu multiplayer do RE Village to z pewnością mamy na co czekać. 

Inna sprawa jest taka, że przyszłość serii nie leży wyłącznie po stronie gier wideo. Netflix realizuje aktualnie serial animowany oraz aktorski, który ma być wierny oryginałowi i zaprezentować nam szereg znanych z gier postaci.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie inne produkcje w tym roku mogą Was przestraszyć - polecamy nasze zestawienie najciekawszych horrorów, które wyjść mają w 2021 roku!

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Więzienie

Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Kadr z Detroit: Become Human

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

Czytaj więcej >
Fortnite Szpiedzy

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje

Czytaj więcej >
CD Projekt RED

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

Czytaj więcej >