Techgame.pl
Resident evil 3 carlos

Steam

Resident Evil 3: Sprawdź, jak gra zmieniła się przez ponad 20 lat

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Serwis Gamespot udostępnił na swoim kanale na YouTubie porównanie tych samych scen z Resident Evil 3 i jego remaku, który lada moment będzie miał premierę. Ta nostalgiczna wycieczka pokazuje jak zmieniła się przez lata nie tylko seria, ale i

Resident Evil 3 Remake zadebiutuje już 3 kwietnia tego roku. Będzie to nie tyle odświeżona, co stworzona w oparciu o szkielet oryginału produkcja, która zaoferuje mniej więcej to, co remake poprzedniej części, wydany w zeszłym roku.

Biohazard po nowemu

Resident Evil 3 skupi się przede wszystkim na eksploracji, walce i rozwiązywaniu zagadek. Możemy zakładać, że pojawi się motyw zarządzania ekwipunkiem, obecny już wcześniej w oryginale z 1999 roku, a także remaku Resident Evil 2. W porównaniu do poprzedniej odświeżonej odsłony hitowej serii Capcomu, ta część skupi się mocniej na potyczkach. Główna bohaterka dostanie nowe umiejętności, takie jak choćby gwałtowny unik po którym będzie możliwe oddanie kilku strzałów do pobliskiego zombiaka. Sama fabuła opowie w nieco zmienionej formie historię z oryginału i skupi się na wydarzeniach poprzedzających tą z "dwójki". W mieście Raccoon City firma biologiczna Umbrella Corporation wypuściła wirusa zamieniającego ludzi w zombie, a główna bohaterka, Jill Valentine będzie starała się wydostać z miasta. Drugim protagonistą zostanie zbuntowany żołnierz firmy Umbrella, Carlos Oliviera. W RE 2 Remake obecny był Mr. X, czyli wysłana przez Umbrellę zmodyfikowana genetycznie ludzka broń biologiczna, której głównym zadaniem podczas rozgrywki było prześladowanie gracza i nękanie go na paru etapach. Tyranta (bo tak się nazywają) nie dało się zabić w konwencjonalny sposób. W RE 3 także pojawi się taka postać, jednak będzie znacznie bardziej groźna - będzie to wyposażony w różne bronie i linkę z hakiem Namezis.

21 lat różnicy, a jakby wyszło wczoraj

Ci, którzy pamiętają oryginał z 1999 roku na pewno ucieszą się na wieść, że serwis GameSpot porównał ze sobą identyczne sceny z pierwszej wersji i nowego remaku. Widać na nim, że przez 21 lat cała branża elektronicznej rozrywki zmieniła się jak żadne inne medium. Z drugiej strony możemy zaobserwować ogromne zmiany jakie poczynił Capcom w projektowaniu odświeżonej wersji klasycznej gry. Zmieniła się nie tylko sama grafika, ale i cały gameplay, a także projekt poziomów, skupiony na bardziej otwartej, nowoczesnej strukturze. Dla wszystkich, którzy po krótkiej nostalgii zamierzają wrócić do Raccoon City mam dobre wieści - remake zadebiutuje już za miesiąc! Oprócz głównej gry dostaniemy także moduł multiplayer o podtytule Resistance, który prezentuje sobą asymetryczną rozgrywkę, w której jedna osoba wciela się w masterminda stawiającego pułapki i przyzywającego wrogów, a czwórka graczy w bohaterów starających uciec z kompleksu budynków.

Sprawdź także:

  1. Gwiazdy mogą zostać wystrzelone przez supermasywne czarne dziury

  2. Znamy nowego wydawcę Cyberpunka 2077 w naszym kraju

  3. Riot Games oficjalnie zapowiada swojego sieciowego FPSa - Valorant! Jest gameplay i szczegóły

  4. Naukowcy z MIT opracowali symulację, dzięki której łatwiejsza będzie obrona Ziemi przed asteroidami. Co możemy zrobić w razie niebezpieczeństwa?

  5. Burze słoneczne mogą być powiązane z wypływaniem na ląd wielorybów

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Więzienie

Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Kadr z Detroit: Become Human

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

Czytaj więcej >
Fortnite Szpiedzy

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje

Czytaj więcej >
CD Projekt RED

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

Czytaj więcej >