Nvidia GeForce RTX
Źródło: pixbay.com

Rewelacyjne wydajność za małe pieniądze. RTX 3060 TI może być bardzo tani

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Listopada 2020

Nowa karta Nvidii z serii GeForce RTX 3000 ma szansę być najbardziej opłacalnym modelem na rynku kart graficznych. Jeśli nieoficjalne doniesienia okażą się prawdą, RTX 3060 Ti będzie można dostać już za 1500 złotych.

Niestety karty graficzne do tanich nie należą, a są konieczne do uzyskania przyjemności z gry w najnowsze tytuły na własnym komputerze. W zasadzie do grania w jakiekolwiek tytuły… Ale jeśli chcemy zagrać w nadchodzącego Cyberpunka 2077 na ustawieniach graficznych wyższych niż „low”, trzeba wydać całkiem sporo pieniędzy.


Nowa RTX w przystępnej cenie?


Właśnie pojawiła się szansa na oszczędzenie choć części funduszy odłożonych na nową kartę graficzną. Jeśli prognozy ekspertów okażą się trafne, karta GeForce RTX 3060 Ti będzie kosztowała 399 dolarów, co daje około 1500 zł.


Szacunki ceny nowej karty Nvidii powstały na podstawie przedsprzedaży karty uruchomionej w chińskim sklepie Taobao. Poszczególne wersje produktu kosztują tam od 2049 do 2999 Yuanów. W przeliczeniu na złotówki widełki zaczynają się od 1200 zł, a kończą na około 1750 zł.

Bardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółBardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółCzytaj dalej


W Europie ceny mogą wyglądać inaczej


Choć bajka o taniej RTX 3060 Ti brzmi pięknie, rzeczywistość może wyglądać zgoła inaczej. To ze względu na partnerów Nvidii, którzy będą sprzedawali najnowsze urządzenia. Firmy takie jak Gigabyte czy Inno3D zaczęły publikować oferty w swoich sklepach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Genialne, proste i zaskakujące tricki na idealne przygotowanie kapusty do gołąbków. Koniec z porwanymi i twardymi liśćmi, wystarczy odrobina sprytu
  3. Dotychczasowe przekonanie o wszechświecie mogło być błędne. Wyjątkowe odkrycie, chodzi o tajemnicze światło


Rozbieżność cenowa


I tutaj właśnie docieramy do momentu, w którym czar całkowicie pryska. Ceny w sklepach wymienionych firm wahają się od 484 do 592 euro, w zależności od wersji. To oznacza, że za najtańszą opcję zapłacimy niemal 2200 zł, a za najdroższą ponad 2600 zł.


Nie przypomina to już pięknej kwoty z chińskiego Taobao. Cenowo zbliża się do już obecnej w sklepach GeForce RTX 3070, którą możemy nabyć w polskich sieciówkach za około 2800 złotych.

Wrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widokWrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widokCzytaj dalej


Nieoficjalna specyfikacja nie powala


Mimo że Nvidia wciąż nie ujawniła oficjalnej specyfikacji karty RTX 3060 Ti, w Internecie można już znaleźć tę nieoficjalną, która podobno „wyciekła” od producenta. Jeśli uznamy ją za prawdziwą, model RTX 3060 Ti będzie się w niewielkim stopniu różnił od RTX 3070.


Jednakże ze względu na ilość teraflopów (jednostki używanej do mierzenia graficznej mocy urządzenia), możemy określić, iż nadchodząca GeForce RTX 3060 Ti (16,2 TFLOPS) będzie mniej wydajna od RTX 3070 (20,3 TFLOPS) o około 13%, według szacunków ekspertów.


Dostajemy więc od Nvidii urządzenie nieco słabsze w nieco niższej cenie, jednak nie tak niskiej, jak do niedawna przypuszczaliśmy. Wobec tego tegoroczny wyścig najlepszych i najbardziej opłacalnych kart graficznych wygra prawdopodobnie AMD ze swoimi Radeonami. Choć oczywiście wciąż jest szansa, że szacunki ekspertów okażą się trafne, i nowy RTX będzie kosztował mniej, niż zapowiadają europejskie sklepy.

Nie żyje odtwórca roli legendarnego Dartha Vadera. David Prowse miał 85 latNie żyje odtwórca roli legendarnego Dartha Vadera. David Prowse miał 85 latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Sałatka jarzynowa ze składnikiem - niespodzianką, jest nie tylko przepyszna, ale i zdrowa. Koniecznie przygotuj ją na Święta, rodzina oniemieje
  3. Nowa technologia sztucznej inteligencji dla dronów. Mogą znacznie przysłużyć się człowiekowi
  4. Legendarne Grono.net nie umarło. Powitajcie nowy polski serwis społecznościowy Onorg
  5. Elektroofensywa trafiła do Polski. Miasto zostanie zalane stacjami ładowania pojazdów elektrycznych
  6. Mężczyzna podbiegł pomóc swojemu rannemu psu. Nagle wjechał w niego samochód
  7. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim

Następny artykuł