Techgame.pl
Rust balon

igdb.com

Nowa aktualizacja Rust wprowadzi tryb dla początkujących. I drony

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Bardzo popularna w ostatnich miesiącach gra Rust doczeka się niebawem ciekawej aktualizacji. Nowa zawartość zostanie dodana już 4 lutego, a dziś już wiemy, co wprowadzi do rozgrywki. Zostanie dodany nowy tryb gry z myślą o niedoświadczonych graczach oraz&

  • Rust dostanie nową aktualizację

  • Dodany zostanie eksperymentalny tryb dla nowych graczy

  • Pojawią się też drony dostawcze

  • Aktualizacja wyjdzie 4 lutego 2021 roku

Rust to gra MMO typu survival, której początki sięgają 2014 roku. Wówczas na Steamie sandbox został udostępniony w ramach wczesnego dostępu. Dziś gra bije rekordy popularności na platformie Valve, a wszystko to za sprawą grupki popularnych streamerów, którzy zaczęli bawić się na jednym z serwerów produkcji, przyciągając do niej masy.

Aktualizacja Rust

Rust to survival, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, do którego gracz trafia uzbrojony zaledwie w pochodnię i kamień. Celem oczywiście jest przetrwanie. Zaczynając od walki o utrzymanie ciepłoty ciała, kończąc na walce z przeciwnikami (w tym z innymi graczami), gra stale dostarcza nam wysokie dawki adrenaliny.

Jednym z głównych problemów z grami tego typu jest właśnie istota MMO. Z jednej strony otwarty świat z tysiącami graczy daje niesamowite możliwości socjalizacji, kooperacji i przeżywania przygód z innymi. Z drugiej strony będąc samotnym, początkującym graczem ciężko jest postawić pierwsze kroki w takiej grze. W końcu regularnie trafia się jakiś gracz, który chętnie ubije takiego żółtodzioba, by zdobyć jego mozolnie gromadzone zasoby.

Tryb dla nowicjuszy

To właśnie z tym problemem twórcy próbują sobie poradzić, wprowadzając do gry nową zawartość. Aktualizacja ma dodać eksperymentalny tryb dla nowicjuszy, w którym gracze stawiający pierwsze kroki będą mogli spokojnie nauczyć się podstaw przetrwania w brutalnym świecie Rust.

Tryb softcore to osobne serwery, gdzie liczba graczy w jednej drużynie będzie mocno ograniczona, będzie można rozpocząć rozgrywkę w bardziej przyjaznych miejscach niż w oryginalnej wersji Rust, a śmierć spowoduje utratę tylko części przedmiotów, zamiast wszystkiego, co mamy. Taki tryb z pewnością sprawi, że nowi gracze chętniej będą dołączać do gry. Ukłony w stronę twórców za bardzo dobry ruch.

Drony

Poza trybem softcore gracze dostaną również możliwość korzystania z systemu dronów dostawczych. Dzięki specjalnym terminalom umieszczonym w grze przez twórców będzie można zamówić dostawę odpowiednich surowców czy przedmiotów. Lokalizacja terminali będzie ustalona z góry i gracze nie będą mieli możliwości ingerowania w nie w żaden sposób.

Jak widać, aktualizacja wprowadzi wiele udogodnień, które ułatwią życie zarówno starym wyjadaczom, jak i nowicjuszom. Przez to survival stanie się nieco mniej wymagający, ale tak to jest, kiedy gra zaczyna być produktem masowym. Trzeba się dostosować i twórcy Rust ewidentnie o tym wiedzą.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Plotki głoszą, że prezentacja Mass Effect Legendary Edition już za kilka dni. W przeciekach może tkwić ziarno prawdy

  • The Medium zwróciło się w jeden dzień. Twórcy mają powody do świętowania

  • Epic Games podsumowuje rok 2020. Rozdali setki milionów gier

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >