Techgame.pl
Mass Effect 3 komandor Shepard

igdb.com

Plotki głoszą, że prezentacja Mass Effect Legendary Edition już za kilka dni. W przeciekach może tkwić ziarno prawdy

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Mass Effect Legendary Edition to remaster genialnej trylogii, która do dziś uchodzi za jedną z najlepszych serii gier typu space opera. Przygody komandora Sheparda stały się wizytówką kanadyjskiego studia BioWare i zyskały miliony fan&oacute

  • Remaster trylogii Mass Effect ma się ukazać wiosną 2021 roku

  • Według nieoficjalnych doniesień gra zostanie zaprezentowana w nadchodzącym tygodniu

  • Czekamy również na potwierdzenie potencjalnej daty premiery

Mass Effect Legendary Edition to remaster trzech pierwszych odsłon serii. Projekt został zapowiedziany 7 listopada 2020 roku z okazji obchodów dnia N7 (nieformalnego święta fanów Mass Effect). Remaster ma ukazać się już wiosną bieżącego roku, a twórcy zapowiadali nadejście kolejnych informacji na początku 2021 roku. 

Prezentacja Mass Effect Legendary Edition

Póki co niestety informacji na temat postępów prac nad remasterem trylogii brak. Choć twórcy nie sprecyzowali kiedy dokładnie zamierzają podzielić się z graczami większą ilością szczegółów, trudno winić fanów za niecierpliwość. Wszak gra ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a wciąż wiadomo o niej bardzo mało.

Krzepiące są jednak doniesienia jednego ze sprawdzonych informatorów, według których prezentacja remasteru trylogii Mass Effect nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia. Źródłem tych doniesień jest użytkownik forum ResetEra o nicku Shinobi602. Nadzieja na to, że jego informacje się potwierdzą, jest tym większa, że informacje Shinobi602 dotyczące produkcji wydawanych przez Electronic Arts sprawdziły się już kilka razy w ciągu ostatnich lat.

Co przyniesie remaster?

Tego właśnie mamy nadzieję dowiedzieć się z potencjalnie nadchodzącej prezentacji. Przy ogłoszeniu projektu twórcy wspominali o pracy nad nowymi teksturami - nie da się ukryć, że to jedno z koniecznych usprawnień, jakich oczekują gracze. Pierwsza odsłona Mass Effect ukazała się w 2007 roku i zdążyła się już porządnie zestarzeć, zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym.

Zresztą co tu dużo mówić, nawet zwieńczenie opowieści Sheparda, Mass Effect 3, wyszło w 2012 roku i odpalając grę dobitnie czuć fakt, że najlepsze lata ma już za sobą. Odświeżenie rozgrywki i oprawy wizualnej z pewnością będzie tym, co przyciągnie zarówno starych wyjadaczy, jak i zapewne część kolejnego pokolenia gamerów.

Kiedy premiera?

Oficjalnych informacji oczywiście nadal brak, jednakże niedawno pojawiły się plotki również i na ten temat. Według najnowszych przecieków gra ma zadebiutować już 12 marca, a więc za niespełna półtora miesiąca. Jeśli owa data okaże się prawdziwa, będzie to potwierdzało również plotki o zbliżającej się prezentacji Mass Effect Legendary Edition. W końcu to już najwyższy czas!

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >