Techgame.pl
samsung

https://news.samsung.com/

Co chwilę gubisz swoje urządzenia z linii Galaxy? Samsung SmartThings Find pomoże Ci je odnaleźć

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Samsung nie próżnuje i wypuszcza na rynek łudząco podobną aplikację do "Find my" od Apple. Nowa apka śledząca jest w stanie zlokalizować dowolne urządzenie z serii Galaxy. Przeszkodą nie będzie także to, czy jest wyłączone.

  • Samsung stworzył aplikację SmartThings Find

  • Narzędzie lokalizuje nasze urządzenia z serii Galaxy

  • Korzysta przy tym z technologii AR i map

  • Z czasem aplikacja zostanie rozszerzona o możliwość szukania sprzętu zewnętrznych producentów

Samsung i Apple idą łeb w łeb, nic więc dziwnego, że gdy jeden stworzy świetnie przyjętą aplikację, szybko za podobne rozwiązanie zabiera się ten drugi. Tym razem mowa oczywiście o apkach śledzących, które pomogą nam znaleźć zgubione rzeczy. 

Znajdź mądre rzeczy - rzecze Samsung

Apple już od jakiegoś czasu powszechnie chwali się swoją apką "Find My" dostępna w AppStore. Pozwala ona na zlokalizowanie dowolnego urządzenia od nadgryzionego jabłka (czy to iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch, Mac, AirPods) dzięki prostej technologii.

Nie da się ukrywać, że dzisiaj często zdarza się nam zgubić smartwatcha, słuchawki (zwłaszcza te bezprzewodowe!) czy nawet cały telefon. Wynika to niejako pośrednio z faktu, że ponownie rozmieniamy się na drobne - po latach noszenia w kieszeni wyłącznie telefonu, na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów i wyposażenia, które po prostu da się zgubić. 

Apple za pomocą swojego prostego narzędzia pozwala więc na identyfikację miejsca pobytu danego urządzenia. Robi to za pomocą wymuszania wydawania dźwięków, zapalenia wyświetlacza, wyświetlenia wiadomości i to nieważne, czy sprzęt jest włączony. Podobne rozwiązanie zaprezentował Samsung.

AR pomoże Ci odnaleźć zgubę

SmartThings Find od Samsunga działa na bliźniaczo podobnej zasadzie, co to od Apple, jednak skorzystać z niego mogą posiadacze urządzeń z linii Galaxy. Co ciekawe firma zarzeka się, że z czasem wsparcie aplikacji będzie obejmowało także urządzenia zewnętrznych producentów.

Jeżeli dane urządzenie z serii Galaxy nam się gdzieś zawieruszyło (może to rzecz jasna chodzić o słuchawki, tablety, smartfony czy smartwatche), Samsung pozwala nam w paru prostych krokach na ich lokalizację. 

Do zrealizowania swoich celów aplikacja wspomaga się Bluetooth Low Energy (BLE) oraz technologię szerokopasmową UWB i, co jasne, połączenia internetowego. Ale najbardziej atrakcyjnie brzmi możliwość skorzystania z technologii rozszerzonej rzeczywistości w celu odnalezienia naszej zguby. Do tego wszystkiego warto podkreślić wykorzystanie wirtualnych map i wymuszanie generowania dźwięku. 

Działanie w praktyce

Narzędzie od Samsunga jest o tyle ciekawe, że pozwala zlokalizować naszą zgubę nawet po jej wyłączeniu. Wszystko dzięki temu, że takie urządzenie emituje przez 30 minut po wyłączeniu sygnał Bluetooth LE. Inne smartfony znajdujące się w pobliżu są w stanie go odebrać. 

Wiele osób może martwić się, czy korzystanie z podobnych rozwiązań jest bezpieczne. Odpowiedź jest prosta: "tak, ale...", co oznacza, że wszystko jest szyfrowane, o ile producent zadbał o kwestię bezpieczeństwa. Samsung zarzeka się, że lokalizacja zgubionego urządzenia jest widoczna tylko dla jego właściciela. 

Samsung SmartThings Find dostępne jest już od jakiegoś czasu, jednak w celu korzystania z jak najlepszego śledzenia urządzeń warto regularnie aktualizować aplikację. Co ciekawe, niedawno pojawiły się przecieki, jakoby Samsung stworzył swój własny lokalizator, który zapewne zostanie wspierany przez aplikację. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >