Techgame.pl
Spalony blok SGB2 serwerowni OVH

twitter.com/Alistair McFarlane

Pożar ogromnej serwerowni we Francji. Popularna polska księgarnia odcięta od sieci

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Dziś w nocy doszło do pożaru w serwerowni OVH w Strasburgu. Mimo szybkiej interwencji strażaków nie udało się opanować ognia i duża część budynku doszczętnie spłonęła. Co gorsza, serwery w spalonym budynku należały do firm z całego świata, nie wyłą

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy serwerownia OVH w Strasburgu ma poważne problemy z funkcjonalnością. W 2017 roku doszło tam do głośnej awarii, w wyniku której padły dziesiątki witryn wielu firm, co pozostawiło po sobie piętno w pamięci inwestorów. Tym razem sprawa wygląda znacznie gorzej. Spłonął cały blok SGB2.

Pożar serwerowni OVH w Strasburgu

Do wypadku doszło w nocy z 9 na 10 marca 2021 roku. W bloku SGB 2 serwerowni OVH w Strasburgu wybuchł pożar, który doszczętnie spalił cały blok i spowodował wyłączenie pozostałych trzech budynków. Sytuację relacjonował na Twitterze Octave Klaba, twórca OVH.

- Doszło do poważnego zdarzenia w SBG2. Wykryto pożar w budynku, strażacy zjawili się od razu, ale nie byli w stanie kontrolować ognia. Część budynku została odizolowana, co wpływa na usługi świadczone w ramach SGB1-4. Rekomendujemy klientom aktywowanie planu naprawy na wypadek katastrofy - czytamy w pierwszym tweecie Octave.

Relacja ze zdarzenia

W kolejnych wpisach Octave Klaba informował na bieżąco o sytuacji we francuskiej serwerowni. Jego tweet z godziny 5:20 informuje, że: [...]W pożarze nikt nie ucierpiał. Blok SGB2 i część SBG1 zostały zniszczone. Strażacy bronią SGB3, SGB4 nietknięty.

Ostatecznie wszystko skończyło się 2 godziny później. Pożar został ugaszony, jednakże strażacy wciąż chłodzili ściany budynków wodą, a personel nie miał wstępu na teren serwerowni. W związku z tym Octave Klaba wydał oświadczenie, że nieuszkodzone serwery na pewno nie zostaną dzisiaj uruchomione.

Przyszłość serwerowni OVH w Strasburgu

Ostatnia aktualizacja pochodzi z godziny 16:00. Twórca OVH informuje w niej, że serwery ulokowane w blokach SGB1 i 4 zostaną uruchomione w poniedziałek 15 marca bieżącego roku, zaś te w SGB3 zostaną zrestartowane do piątku 19 marca. Póki co nie pojawiły się żadne wieści na temat planowanego ponownego uruchomienia serwerów bloku SGB2.

W wyniku pożaru serwerów wiele firm miało dziś problemy z funkcjonowaniem, zwłaszcza jeśli ich działalność opiera się na stronie internetowej, która stała na jednym z serwerów OVH z Francji. Wśród nich znalazła się między innymi księgarnia Bonito, która rano poinformowała swoich klientów o sytuacji, prosząc o kontakt telefoniczny w razie potrzeby, gdyż nie ma obecnie dostępu do skrzynki mailowej.

źródło: money.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >