Techgame.pl
Remote Play Together na Steam

youtube.com/Valve/kadr z filmu

Steam testuje nową funkcję. Już niedługo zagramy nawet bez posiadania konta

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Steam rozwija swoją funkcję Remote Play Together, która pozwala nam zaprosić do wspólnej rozgrywki przez Internet, bez potrzeby posiadania gry przez naszych towarzyszy. Teraz rozpoczęły się testy nowej funkcji, dzięki której zapraszan

  • Remote Play Together na Steam dostanie nową funkcję

  • Opcja wspólnej gry z osobą bez konta Steam jest w fazie testów

  • By z niej skorzystać, konieczna będzie instalacja aplikacji Steam Link

Wyścig platform cyfrowej dystrybucji gier wideo trwa w najlepsze. Epic Games nie zwalnia tempa i co tydzień daje użytkownikom przynajmniej jedną darmową produkcję, podczas gdy Steam rozwija swoją funkcję Remote Play Together, która doskonale wpasowuje się w pandemiczne realia dzisiejszych czasów.

Remote Play Together bez konta Steam

Funkcja Remote Play Together jest dostępna na Steamie już od dłuższego czasu i z pewnością docenili ją w ostatnich miesiącach fani kanapowych kooperacji. Dzięki niej możemy włączyć dowolną obsługiwaną przez usługę Remote Play Together produkcję i zaprosić do niej naszych znajomych. A co najważniejsze, nie muszą oni posiadać swojej kopii gry, do której ich zapraszamy.

Teoretycznie nie ma limitu graczy, których możemy zaprosić do wspólnej zabawy, jednakże ogranicza nas tutaj szybkość naszego łącza internetowego. Remote Play Together opiera się bowiem na streamingu. Jak to działa? Przesyłamy obraz z naszego komputera innym graczom, odbierając dane przesyłane przez ich kontrolery. Dzięki temu mogą sterować postaciami w grze z dowolnego miejsca na Ziemi. Oby tylko był Internet.

Nowa funkcja Steam

Obecnie trwają testy udoskonalenia usługi Remote Play Together, która wprowadzi nowość szczególnie istotną dla tych, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele styczności z grami wideo. Będzie nią możliwość zaproszenia do wspólnej gry osoby, która nie posiada założonego konta na platformie Steam.

Co prawda rejestracja na Steamie jest całkowicie darmowa, jednakże zajmuje ona czas. Sama nie raz doświadczyłam sytuacji, w której udało mi się przekonać znajomego do wspólnej gry, jednakże po usłyszeniu, że trzeba jeszcze gdzieś zakładać konto, ów kompan rezygnował. Steam wychodzi naprzeciw tym sytuacjom i planuje wprowadzić możliwość gry bez konta na platformie.

Konta Steam nie trzeba, ale...

Żeby nie było zbyt pięknie, trzeba niestety zainstalować sobie aplikację Steam Link, która umożliwi nam odbiór streamowanego obrazu gry. Wciąż jest to mniej roboty niż podczas zakładania konta Steam, ale… Cóż, nie jest idealnie, niemniej zawsze jest to dodatkowe ułatwienie dla osób bez klienta Steam.

Obecnie trwają testy nowej funkcji dołączonej do Remote Play Together. Można wziąć w nich udział przechodząc do ustawień Steama i w odpowiednim miejscu zaznaczając chęć brania udziału w testach beta. Kiedy funkcja pojawi się na platformie? Tego jeszcze nie ujawniono.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >