Steam Game Festival
Źródło: youtube.com/Steam/kadr z filmu

Steam Game Festival 2021 rozpocznie się dziś wieczorem. Udział weźmie ponad 500 gier

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Lutego 2021

Święto nadchodzących gier, Steam Game Festival, rozpocznie się już dziś wieczorem i potrwa okrągły tydzień. To szczególny moment, kiedy twórcy nadchodzących na Steama gier udostępniają graczom wersje demo swoich dzieł, by ci mogli się z nimi pobieżnie zapoznać. To ten moment, kiedy mamy szansę zorientować się, na co chcemy z utęsknieniem wyczekiwać w nadchodzących miesiącach.

  • Dziś rusza trzecia edycja Steam Game Festival
  • Event potrwa od dziś od godziny 19:00 do 9 lutego 2021
  • Podczas festiwalu będzie można za darmo zagrać w ponad 500 wersji demonstracyjnych nadchodzących gier wideo

Steam Game Festival 2021

Steam Game Fastival odbył się dotąd dwukrotnie. Tegoroczna, trzecia, edycja będzie obfitowała w wersje demonstracyjne kilkuset gier z niemal wszystkich istniejących gatunków. Prawdziwa gratka dla łowców perełek, jak i dla tych, którzy po prostu ciekawi są, jakie trendy dominują w dzisiejszym gamedevie.

Festiwal Gier Steam 2021 rozpocznie się dziś, 3 lutego 2021 roku, o godzinie 19:00 i potrwa do wtorku 9 lutego. W tym czasie gracze będą mieli możliwość ogrania dem ponad 500 produkcji zmierzających na Steama. Jest to świetna okazja dla młodych, niezależnych twórców gier do zaprezentowania swoich tytułów.

Poza samym graniem Steam Game Festival będzie obfitował także w streamy i rozmowy z twórcami poszczególnych pozycji, które zostaną zaprezentowane w trakcie festiwalu. Widownia będzie mogła zadawać pytania i podjąć dialog z developerami, co jest naprawdę świetną szansą na poznanie wielu ciekawych ludzi i gier.

Powrót wersji demo

Festiwal Gier Steam to świetna inicjatywa skierowana do małych twórców gier, która daje im pole do pokazania tego, nad czym pracują. Co więcej, impreza wskrzesza powoli to, co od dawna było zapomniane i zamknięte w najgłębszej szafie - wersje demo gier wideo.

Kolejny test statku kosmicznego Starship zakończony wybuchem. Rakieta Elona Muska eksplodowała przy lądowaniuKolejny test statku kosmicznego Starship zakończony wybuchem. Rakieta Elona Muska eksplodowała przy lądowaniuCzytaj dalej

Dwie dekady temu trudno było wyobrazić sobie jakąkolwiek premierę gry, która nie miała swojej wersji demonstracyjnej. Płyty z magazynów takich jak Cybermycha czy CD-Action były wręcz skarbnicą świetnych dem, w które zagrywali się wszyscy polscy gracze. Wówczas wersje demo były niezwykle powszechną formą marketingu wykorzystywaną przez niemal wszystkich producentów.

Powiew nostalgii

Od lat dema gier w zasadzie nie są praktykowane. Moją ostatnią wersją demonstracyjną, w którą zagrałam był prawdopodobnie Mass Effect 3 w 2012 roku… Przy czym demo odpaliłam wówczas tylko po to, by sprawdzić, czy mój dość sędziwy już PC poradzi sobie z nowym tytułem BioWare. Ach, to były czasy…

Dziś wieczorem będziemy mogli przywołać nieco tej nostalgicznej nuty i sprawdzić, jak wyglądają współczesne wersje demonstracyjne gier. Steam Game Festival 2021 zacznie się już dziś o 19:00 i potrwa do 9 lutego 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł