Dying Light 2 Logo
Źródło: Dying Light 2 Press Kit

Dying Light 2 bez bandery Microsoftu. Techland dementuje plotki

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
15 Lutego 2021

Plotki na temat przejęcia polskiego developera gier wideo przez Microsoft są nieprawdziwe. Tak przynajmniej twierdzi sam Techland. Mimo tych zapewnień w Internecie wciąż huczy od spekulacji. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy twórcy Dying Light 2 mówią jedno, a robią coś zupełnie innego.

  • Techland dementuje plotki o przejęciu firmy przez Microsoft
  • Wciąż nie ma ani słowa o stanie Dying Light 2
  • Duża część społeczności nie dowierza zapewnieniom polskiego developera

Przejmowanie mniejszych producentów przez większe to zjawisko powszechne w każdej branży. W ostatnich latach na rynku gier wideo miało miejsce kilka takich przejęć, z których najgłośniejsze było bez wątpienia wcielenie Bethesdy do rodziny Microsoftu. Był to prawdopodobnie pierwszy z kilku nadchodzących ruchów giganta z Redmond, którego stać na wykupienie również innych producentów.

Techland zostaje na swoim

Kilka dni temu pisaliśmy o plotkach, według których nasz polski producent gier wideo, Techland, miałby zostać w niedalekiej przyszłości wykupiony przez Microsoft. Przesłanek zdających się przemawiać za takim scenariuszem jest naprawdę sporo, gdyż sądząc po ostatnich wiadomościach pochodzących z Techlandu, w firmie nie dzieje się najlepiej.

Problemy z Dying Light 2 ciągną się już od ponad roku, a premiera gry była kilkakrotnie przekładana, co nigdy nie jest dobrym znakiem. Obecnie daty debiutu kontynuacji sandboxowego survival horroru z 2015 roku nie podano, a na obiecywane dalsze informacje nie możemy się jakoś doczekać, mimo szumnych zapowiedzi.

Polski wydawca nie przejdzie do Microsoftu

W związku z intensyfikacją plotek na temat przejęcia Techlandu przez Microsoft, polska firma postanowiła zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie. Był to zdecydowanie rozsądny ruch, choć z pewnych względów, nie wszyscy dowierzają zapewnieniom menadżera społeczności na Twitterze.

Czy obserwujemy koniec epoki lotnictwa? Może nas czekać prawdziwa rewolucjaCzy obserwujemy koniec epoki lotnictwa? Może nas czekać prawdziwa rewolucjaCzytaj dalej

Dostaję sporo bezpośrednich wiadomości na temat przejęcia Dying Light, więc odpowiem tutaj. Taka sama plotka krążyła po Internecie rok temu i sytuacja się nie zmieniła – Techland jest niezależnym studiem i nie został przejęty przez innego wydawcę. - czytamy na Twitterze Uncy, menadżera społeczności marki Dying Light.

Gracze są sceptyczni

W samych komentarzach pod tweetem Uncy’ego widać, że nie wszyscy zostali tym oświadczeniem uspokojeni. Trudno się dziwić. Niepokój graczy związany z przedłużającymi się okresami ciszy, przerywanymi zapewnieniami, że wszystko jest dobrze i przekładaniem daty premiery, jest w pełni uzasadniony.

W maju ubiegłego roku Techland zapewniał, że Dying Light 2 jest już w końcowej fazie produkcji i gracze nie mają się czym martwić. Później firma zamilkła na kilka miesięcy, by w styczniu ogłosić, że dyrektor artystyczny i scenarzysta powstającej gry, Paweł Selinger, odchodzi z zespołu. Trudno teraz wierzyć w kolejne zapewnienia polskiego developera, że wszystko jest w porządku, kiedy wygląda na to, że firma nie daje sobie rady ze swoim flagowym projektem. Quo vadis, Techlandzie?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł