Techgame.pl
Dying Light 2 Logo

Dying Light 2 Press Kit

Dying Light 2 bez bandery Microsoftu. Techland dementuje plotki

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Plotki na temat przejęcia polskiego developera gier wideo przez Microsoft są nieprawdziwe. Tak przynajmniej twierdzi sam Techland. Mimo tych zapewnień w Internecie wciąż huczy od spekulacji. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy twórcy Dying Light 2 m&o

  • Techland dementuje plotki o przejęciu firmy przez Microsoft

  • Wciąż nie ma ani słowa o stanie Dying Light 2

  • Duża część społeczności nie dowierza zapewnieniom polskiego developera

Przejmowanie mniejszych producentów przez większe to zjawisko powszechne w każdej branży. W ostatnich latach na rynku gier wideo miało miejsce kilka takich przejęć, z których najgłośniejsze było bez wątpienia wcielenie Bethesdy do rodziny Microsoftu. Był to prawdopodobnie pierwszy z kilku nadchodzących ruchów giganta z Redmond, którego stać na wykupienie również innych producentów.

Techland zostaje na swoim

Kilka dni temu pisaliśmy o plotkach, według których nasz polski producent gier wideo, Techland, miałby zostać w niedalekiej przyszłości wykupiony przez Microsoft. Przesłanek zdających się przemawiać za takim scenariuszem jest naprawdę sporo, gdyż sądząc po ostatnich wiadomościach pochodzących z Techlandu, w firmie nie dzieje się najlepiej.

Problemy z Dying Light 2 ciągną się już od ponad roku, a premiera gry była kilkakrotnie przekładana, co nigdy nie jest dobrym znakiem. Obecnie daty debiutu kontynuacji sandboxowego survival horroru z 2015 roku nie podano, a na obiecywane dalsze informacje nie możemy się jakoś doczekać, mimo szumnych zapowiedzi.

Polski wydawca nie przejdzie do Microsoftu

W związku z intensyfikacją plotek na temat przejęcia Techlandu przez Microsoft, polska firma postanowiła zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie. Był to zdecydowanie rozsądny ruch, choć z pewnych względów, nie wszyscy dowierzają zapewnieniom menadżera społeczności na Twitterze.

Dostaję sporo bezpośrednich wiadomości na temat przejęcia Dying Light, więc odpowiem tutaj. Taka sama plotka krążyła po Internecie rok temu i sytuacja się nie zmieniła – Techland jest niezależnym studiem i nie został przejęty przez innego wydawcę. - czytamy na Twitterze Uncy, menadżera społeczności marki Dying Light.

Gracze są sceptyczni

W samych komentarzach pod tweetem Uncy’ego widać, że nie wszyscy zostali tym oświadczeniem uspokojeni. Trudno się dziwić. Niepokój graczy związany z przedłużającymi się okresami ciszy, przerywanymi zapewnieniami, że wszystko jest dobrze i przekładaniem daty premiery, jest w pełni uzasadniony.

W maju ubiegłego roku Techland zapewniał, że Dying Light 2 jest już w końcowej fazie produkcji i gracze nie mają się czym martwić. Później firma zamilkła na kilka miesięcy, by w styczniu ogłosić, że dyrektor artystyczny i scenarzysta powstającej gry, Paweł Selinger, odchodzi z zespołu. Trudno teraz wierzyć w kolejne zapewnienia polskiego developera, że wszystko jest w porządku, kiedy wygląda na to, że firma nie daje sobie rady ze swoim flagowym projektem. Quo vadis, Techlandzie?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >